۲م، فروردین ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com

وصیت نامه شهید قباد بیابانی

در هر کاری که انجام می‌دهید هدفتان رضای خدا و یاری به اسلام باشد.

زمان انتشار: ۲م, فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱:۰۰ ق.ظ | کد خبر: 75636

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ

وصیت نامه شهید قباد بیابانی

یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنوا إِن تَنصُرُوا اللَّهَ یَنصُرکُم وَ یُثَبِّت أَقدامَکُم

اگر یاری کنید خدا را شما را یاری می‌کند و قدمهای شما را ثابت نگه می‌دارد.

شهادت هدیه‌ای است از طرف خدای تبارک و تعالی برای کسانی که لایق باشند. امام خمینی

به نام الله یاور بی‌پناهان و با درود فراوان به مهدی صاحب الزمان(عج) و با سلام به نایب بر حقش امام خمینی رهبر بزرگ انقلاب اسلامی و امت مبارز شهید پرور ایران و شهیدان راه حق و فضیلت.

امام حسین(ع) معلم شهادت در روز عاشورا در حالی که تمام یارانش کشته شده بودند و می‌دانست که بعد از او اسلام دین خدا پیروز و جاودان خواهد ماند یک تنه در برابر کفر یزیدی ایستاده بود و به همه نسلهای آینده ندا سر داد، هل مِن ناصر یَنصُرُنى آیا کسی هست مرا یاری دهد. و اینک آن زمان رسیده و یکی از وارثانش خمینی کبیر یاری می‌خواهد و می‌فرماید: ای امت اسلام ای بندگان خدا، اسلام در خطر است و تکلیف است که بر علیه دشمنان اسلام بجنگید. آیا کسانی که توانایی دارند و می‌بینند که به اسلام و میهنمان تجاوز شده اگر به جبهه نروند خائن به اسلام و مسلمین نیستند؟

وظیفه شرعی خود دانستم که به جبهه بروم شاید با کشتن دشمنان اسلام و یا با کشته شدنم بتوانم خدمت ناچیزی به اسلامی که همه چیز ما از اوست و عزت و شرف ما به بودنش بستگی دارد بکنم. در این نبرد نا برابر که خون و شمشیر در مقابل هم قرار دارند به یاری خدا لشکر اسلام به فرماندهی مهدی صاحب الزمان(عج) حتما پیروز می‌شود. زیرا که امام امت فرموده که ما بر حقیم و حق همیشه پیروز است.

پدران، مادران، برادران، خواهران، اقوام و دوستان عزیزم، از درگاه با عظمت خداوند بخواهید که شما را به راه راست هدایت کند. نماز را فراموش نکنید. در هر کاری که انجام می‌دهید هدفتان رضای خدا و یاری به اسلام باشد. از ریا بپرهیزید که تمام زحمات شما را هدر می‌دهد. هیچگاه در مقابل دشمنان داخلی و خارجی دین خدا بی تفاوت نباشید و گوش به فرمان امام خمینی مرجع و رهبر بزرگ اسلام باشید. ارزش انقلاب اسلامی، ثمره خون هزاران شهید و معلول که مستضعفین جهان چشم امید به آن دارند بدانید.

برای کمبودهای جزیی دلسرد نشوید و شهید مظلوم آیت الله بهشتی را در زندگی الگو قرار بدهید و در برابر مشکلات و ناسزاها مقاومت کنید. از روحانیت مبارز و پیرو خط امام، پشتیبانی کنید و هشیار باشید. تنها روحانیت است که می‌تواند اسلام راستین را در جامعه پیاده کند و به رهبری روحانیت بود که ملت ما از ذلت و نوکری اجانب نجات پیدا کرد.

با توسل به آیه قرآن کریم  و اِعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللّه جَمِیعاً وَلاَ تَفَرَّقُوا منسجم شوید و مشت محکمی بزنید بر دهان تمام ابرقدرتهای شرق و غرب. راه شهیدان را ادامه بدهید. به فرزندان شهدا مهربانی کنید و به خانه‌های آنها سر بزنید که خداوند از شما خشنود می‌شود. در همه حال با نقس درونی بجنگید که اگر به نفستان پیروز شدید، مابه سعادت شهاد می‌رسیم  و فقط به این دنیا و خوشیهای زودگذر و مادیات فکر نکنید و خیال نکنید که فقط برای زندگی راحت و آسوده آفریده شده‌اید و بدانید که خدا همیشه شما را آزمایش می‌کند.

به فکر مردم فقیر و محروم باشید و به آنها کمک کنید. از مال خود در راه خدا خرج کنید که هر چه دارید از خدا می‌باشد بیشتر دعا بخوانید. دعای فرج امام زمان(عج) را فراموش نکنید که ان‌شاءالله فرجشان نزدیک بشود و برای امام خمینی دعا کنید که خداوند او را تا انقلاب مهدی برای امت اسلام نگه دارد.

و اما پدر عزیزم امیدوارم که ناراحت نشوید و صبر داشته باشید سفارش می‌کنم هر طور شده به زندگی برادرم حمید که حق زیادی به گردن ما دارد، سر و سامانی بدهید. از عموی عزیزم جعفر قلی می‌خواهم که در این کار با پدرم همکاری کند. چند تومان پول دارم که شاید در حدود ۱۰ هزار تومان بشوند که ۵۷۰۰ تومان در بانک صادرات است و بقیه در خانه هستند آنها را برای عروسی برادرم مجید خرج کنید و تو برادرم پرویز و خواهرم بتول.

اگر به شماها حرفی می‌زدم مرا ببخشید. امیدوارم در خط اسلام و امام حرکت کنید. برادر پرویز به درس و مطالعه ادامه بدهید و سعی کنید در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و یا ارگانهای اسلامی دیگر فعالیت کنید.

به برادر عزیز و مهربانم جان محمد که او را خیلی دوست دارم، سلام می‌رسانم. برادر عزیز ان‌شاءالله بعد از خدمت سربازی سعی کنید هر چه می‌توانید تبلیغات اسلامی را بطور شدید در کوی طالقانی و فضیلی گسترش دهید که خیلی لازم است به خدای بزرگ توکل کنید و از هیچ مانعی نترسید. بکوشید تا خدای نکرده جوانان این مناطق منحرف نشوند و با کسانی که حق مردم را می‌خورند و ریاست طلبی می‌کنند مبارزه کنید.

و صحبتی با برادران عزیز بسیج کوی طالقانی که خیلی آنها را دوست دارم، می‌کنم. برادران شماها در این جنگ واقعاَ زحمت کشیدید و اسلام را یاری کردید. برادران تا زمانیکه به شما نیاز هست سعی کنید در سنگر بسیج بمانید. مردم را تشویق کنید که در کارهای خیر و اسلامی بیشتر شرکت کنند. دلسرد و خسته نشوید که اجرتان با خداست. با مردم برخورد اسلامی را فراموش نکنید.

از مردم عاجزانه می‌خواهیم که با بسیج این نهاد اسلامی و مردمی همکاری کنند. تبلیغات اسلامی را از یاد نبرید. به خانواده شهدا بیشتر سرکشی کنید. خصوصاَ به خانواه شهید نورعلی عیسوند زیبایی که به گردن ماها حق زیادی دارد و افرادی را که می‌خواهند در لباس بسیج به اسلام ضربه بزنند و برای خود نمائی فعالیت کنند به بسیج راه ندهید و امیدوارم که برادر کوچکتان را حلال کنید.

در خاتمه به پدر و مادر برادران و خواهرانم، تمام فامیل دوستان و آشنایان سلام می‌رسانم و اگر این جان نا قابل را در راه خدا دادم و شهادت نصیبم شد مرا حلال کنید ناراحت نشوید و صبر داشته باشید و بدانید که همه ما امانتی هستیم از طرف خدا که باید بسوی او باز گردیم و از کسانیکه باعث ماراحتی آنها شده‌ام معذرت خواهی می‌کنم. برادر عزیز قیامی از اینکه با شماها خداحافظی نکردم مرا به بزرگی خودتان ببخشید.

خدایا خدایا تو را به جان مهدی تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار.

عشق خدا شور حسینی بر سرم           سرباز اسلامم خمینی رهبرم

بر مشامم می‌رسد هر لحظه بوی کربلا  بر دلم ترسم بماند آرزی کربلا

به امید پیروزی اسلام و مسلمین          همه شما را به خدای بزرگ می‌سپارم

وَالسَّلامُ عَلَیْکُم ورَحْمَةُ اللهِ وَ بَرَکاتُهُ

قباد بیابانی عضو بسیج کوی طالقانی

منبع: مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول