۲۳م، اسفند ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۳م, اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۴ ب.ظ | کد خبر: 75559

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” جشنواره زیبایی اسب اصیل عرب خوزستان به میزبانی شهرستان دزفول در مجموعه فرهنگی ورزشی شهید سوداگر با حضور جمعی از مسئولین شهرستان و داورانی از ایران، هلند و بلژیک برگزار شد.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی ضمن گرامیداشت یاد شهدا و امام شهدا در روز بزرگداشت شهدا گفت: دزفول شهر افتخارات، دیار دانشمندان و علما و عرفا و شهر تمدن‌ساز و بافرهنگ است.

امام جمعه دزفول در این جشنواره خداوند را آفریدگار مخلوقات زیبایی همچون اسب دانست و افزود: در دیدگاه دین مبین اسلام اسب، پرورش اسب و اسب دوانی جایگاه والا و مقدسی دارد و پیامبر گرامی اسلام آن را مرکبی بهشتی معرفی می‌نمایند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول به مهارت اسب سواری همه پیشوایان و ائمه هدی اشاره و اظهار کرد: پرورش و تربیت اسب از نظر پیامبر کاری بیهوده نیست و ایشان بر تربیت اسب تأکید دارند.

امام جمعه دزفول اسب سواری و پرورش اسب را کار فرهنگی اصیل و ریشه‌دار برای خدمت به فرهنگ جامعه دانست و افزود: فرهنگ اسب سواری و استفاده از این حیوان نجیب در اسلام فرهنگی است که مورد توجه پیشوایان دین بوده است.

امام جمعه دزفول خاطرنشان کرد: از جشنواره و فستیوال زیبایی اسبهای اصیل عرب خوزستان در شهرستان حمایت می‌کنم و از مسئولین نیز درخواست داریم که برای دوری از فرهنگ منحط غرب، از این ورزش بسیار خوب که جوانان را جذب کرده، هم ایجاد اشتغال می‌کند و هم ایجاد انگیزه حمایت کنند.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی همچنین در مصاحبه اختصاصی خبرگزاری ایرنا تأکید کرد: با حمایت مسئولین و شناخت این رشته ورزشی می‌توان شاهد رشد و رونق لازم این ورزش در شهرستان و در کشور بود.

در پایان این مراسم تندیس جشنواره زیبایی اسبهای اصیل عرب به امام جمعه دزفول اهدا شد.