۲۳م، اسفند ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۳م, اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۳ ق.ظ | کد خبر: 75538

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” یادواره شهدا با حضور مسئولین بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان دزفول، مدیران تربیتی آموزش و پرورش دزفول و دانش‌آموزان دبیرستان‌های دخترانه شاهد جساس و شاهد سمیه در مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول برگزار شد.

امام جمعه دزفول برگزاری یادواره شهدا را درخشش کار فرهنگی و ترویج فرهنگ ایثار و جهاد و شهادت دانست و گفت: شهدا مظهر رحمت الهی هستند که جان خود را در طبق اخلاص قرار داده، تقدیم اسلام کردند و امنیت، آرامش و عزت امروز ره‌آورد خون پاک شهدا می‌باشد.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی افزود: بزرگداشت شهدا به معنای بیان جانبازی شهدا و چیزهایی است  که برای ما به ارمغان آوردند و باید یادمان باشد که چه چیزهایی دادیم و درعوض چه چیزهایی بدست آوردیم.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول تصریح کرد: جوان امروز علیرغم تلاش دشمن رویش دارد و استعدادهایی را که در گذشته اجازه ظهور نداشت شکوفا کرده است.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی اظهار کرد: دزفول دیار مقاومت و دیار شهدا می‌باشد که در بسیاری از عرصه‌های انقلاب و دفاع مقدس چون شهدای موشکی، بانوان شهید، شهدای روحانیت به نسبت جمعیت پیشتاز بوده است، این پیشینه و گنجینه

را باید محافظت کرد و این انوار نورانی را همیشه روشن نگه داشت که در غیر اینصورت وظیفه و رسالت خود را به خوبی انجام نداده‌ایم.

امام جمعه دزفول تأکید کرد: جایگاه عزت کشور بواسطه جوانان است و به فرموده مقام عظمای ولایت دهه‌های آینده متعلق به جوانان است؛ جوان امروز در صحنه است، احساس مسئولیت می‌کند و در جایگاه خود انجام وظیفه می‌نماید و امروز این مرز و بوم به جوانان که افتخار می‌آفرینند می‌بالد.

امام جمعه دزفول افزود: دشمنان تلاش کردند تا انقلاب اسلامی به ۴۰ سالگی نرسد ولی شکست خوردند و امروز انقلاب در اقصانقاط عالم بواسطه نقش‌آفرینی همه مردم خصوصا جوانان ایران نهادینه شده و بعنوان یک قدرت جهانی مطرح است.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی تصریح کرد: دشمن سعی دارد در جنگ نرم ایمان و معنویت را از جوانان جدا سازد، باید مراقب بود به تصور اینکه جبهه خودی است در زمین دشمن بازی نکنیم.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول یکی از مؤلفه‌های مبارزه با هجمه فرهنگی را شناخت دشمن و رصد نقشه‌های دشمن دانست و ادامه داد: بازخوانی، تبیین و ترویج فرهنگ ایثار و جهاد و شهادت یکی از مظاهر مبارزه با جنگ نرم است و این فرهنگ در مقابل دشمن ماندگار و شکست ناپذیر است.

شایان ذکر است در پایان این مراسم به خانواده‌های شهدا هدایایی تقدیم شد.