۲۲م، اسفند ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۲م, اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۸ ق.ظ | کد خبر: 75521

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در دیدار کارشناس مسئولان امورتربیتی آموزش و پرورش شهرستان دزفول زحمات و تلاش این مجموعه را قابل تقدیر دانست و گفت: پرورش و تربیت امری مهم و حساس است و بر اساس آموزه‌های دینی پرورش بر آموزش مقدم است.

امام جمعه دزفول ضمن لایتناهی دانستن اهداف تربیتی اظهار کرد: نباید به مقدار موجود بسنده کرد چراکه تربیت موضوعی عمیق است که هرچه تلاش شود هنوز زمینه برای پیشرفت وجود دارد؛ باید به انسان به چشم خلیفةالهی نگریست و در این مسیر تربیت کرد و سیر داد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان نماز را یکی از رسالتهای الهی عنوان کرد و افزود: یکی از مهمترین راههای تربیتی نمازمحوری است، باید به نماز نگاهی ویژه داشت و نماز را یکی از شاخصه‌های ارزیابی مراکز آموزشی در مباحث تربیتی شمرد.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی تصریح کرد: به موجب تدین شهرستان، گروههای خودجوش مردمی «یاوران نماز» وارد میدان شده‌اند، باید این ظرفیتها را حفظ کرد و به گونه‌ای عمل کرد تا زمینه دلزدگی و دلسردی آنها ایجاد نشود.

امام جمعه دزفول به اهمیت محتوابخشی و ارتقاء سطح برنامه‌های تربیتی اشاره کرد و گفت: باید همواره برنامه‌ها را آسیب شناسی کرد، نقط قوت و ضعف آنها را رصد نمود و در هجمه فرهنگی که خصوصا اطفال و نوجوانان هدف هستند با تأسی به رهبر انقلاب، چند گام جلوتر از دشمن حرکت کرد، اهداف دشمن را پیش بینی و با برنامه ریزی صحیح آنها را خنثی کرد.

امام جمعه دزفول ضمن اشاره به روح تربیت اسلامی در برنامه‌ها فارغ از هرگونه مسائل حاشیه‌ای افزود: باید مراقب آفات و حواشی بود و با تربیت اسلامی صحیح دانش‌آموزان را ملاک و معیار داده تا به اقتضای شور و هیجان جوانی، مسیر انحرافی طی نکنند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول ادامه داد: باید همکاری بین آموزش و پرورش و حوزه حفظ شده و افزایش یابد که نهایتا سطح تربیتی و پرورشی دانش‌آموزان ارتقا خواهد یافت.

همچنین در این دیدار گزارشی از برنامه‌های انجام شده در زمینه‌های تربیتی و پرورشی ارائه شد.