۲۱م، اسفند ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۱م, اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۹:۲۳ ق.ظ | کد خبر: 75505

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آخرین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول در سال ۱۳۹۷ با حضور اعضای این شورا و در نهاد امامت جمعه دزفول برگزار شد.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول ضمن تبریک فرارسیدن ماه رجب و آرزوی توفیق برای گام برداشتن در جهت ارتقای فرهنگ جامعه با همدلی و انسجام گفت: باید مطالبه مردم را مطالبه کرد به گونه‌ای که مورد سوء استفاده دشمن قرار نگیرد.

امام جمعه دزفول از تلاش اعضای شورا در سال ۱۳۹۷ تقدیر کرد و افزود: موضوع ناخوشایند تابلوی دزفول موجب همدلی و انسجام مردم و مسئولین شد و باید از این قضیه در ارتقاء نجابت و شرافت مردم دزفول به شکل صحیح استفاده کرد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول اظهار کرد: مسئولین در کنار هم و با همفکری و تدبیر صحیح باید تلاش کنند تا موضوع به سرانجامی مناسب برسد، مطالبه بحق و قانونی مردم تحقق یابد و فرصت موج سواری و سوء استفاده، از افراد مغرض سلب گردد.

امام جمعه دزفول تصریح کرد: شورای فرهنگ عمومی شهرستان آمادگی دارد که جلسه شورای فرهنگ عمومی دو شهرستان با  هم تشکیل شود تا اگر اختلافی وجود دارد در یک فضای صمیمی و با تعامل حل شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول تأکید کرد: برای آرام شدن فضا و کم شدن التهابات می‌توان نمایندگانی از شورای فرهنگ عمومی دو شهرستان رسما از خانواده‌های شهدا عذرخواهی کنند.

امام جمعه دزفول از رسانه‌ها خواست که فضای حاکم را به سمت آرامش و مطالبه قانونی سوق دهند و اظهار کرد: باید در تصمیمات و محاسبات، مردم و احساساتشان و همچنین مطالبه مردم را که نصب تابلو پیش از ورود میهمانان نوروزی است در نظر گرفت.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی از پوشش نامناسب اخبار دزفول توسط صدا و سیمای مرکز خوزستان گلایه کرد و از فرماندار دزفول خواست تا نامه‌ای رسمی جهت پیگیری به صدا و سیمای مرکز خوزستان و رئیس سازمان صدا و سیمای مرکز ارسال نماید.

امام جمعه دزفول بر بکار گیری نیروهای بومی جهت اشتغالزایی شهروندان و راه اندازی تولید آجر سنتی در شهرستان تأکید کرد و گفت: باید کمیته‌ای برای حفظ پل ساسانی (پل قدیم دزفول) شامل دستگاه‌های مرتبط به موضوع، تشکیل شود.

همچنین دکتر حیدری سرپرست فرمانداری دزفول گفت: همه خواهان نصب تابلو در بهترین حالت و نقطه تعیین شده از سوی وزارت کشور هستند و اگر رویکرد به موضوع عقلایی، همه جانبه و حاکمانه باشد علاوه بر استیفای حقوق از دست رفته و سپردن متعرضین به دستگاه قضا، حق مسلم مردم اصیل و با فرهنگ دزفول در بهترین زمان انجام خواهد شد.

فرماندار دزفول تأکید کرد: نصب تابلو باید با پیش فرض آرامش، تعقل و خردمندی که از سوی مردم دزفول محرز شده است همراه باشد.

در ادامه این جلسه حجةالاسلام والمسلمین بیگدلی در خصوص برنامه اعتکاف شهرستان گفت: مراسم اعتکاف امسال دزفول در ۳۴ مسجد که ۱۹ مسجد مختص برادران و ۱۰ مسجد مختص خواهران و ۵ مسجد که دارای امکاناتی برای مجزا بودن خواهران و برادران می‌باشد و ۳۵۶۳ نفر ۱۸۶۰برادر و ۱۷۰۳ خواهر برگزار خواهد شد.