۱۹م، اسفند ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۹م, اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۵:۱۱ ب.ظ | کد خبر: 75442

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” اجلاسیه جامعه روحانیت دزفول با حضور حجج اسلام قاضی امام جمعه دزفول و بیگدلی، فضلا، فرهیختگان و اساتید حوزه در مصلای امام علی علیه السلام قرارگاه فرهنگی شهرستان دزفول برگزار شد.

آیت الله علی‌دوست مدرس درس خارج و عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان روایاتی از پیامبر و ائمه در وصف امام محمدباقر علیه السلام گفت: هرکس درِ خانه اهل بیت را عارفاً بحقه بزند امنیت دارد.

آیت الله علی‌دوست در تبیین عصر زندگی امام باقر علیه السلام اظهار کرد: در این عصر جبر سایه افکنده بود و بنی امیه مبیّن اندیشه جبری بودند که بار سیاسی عظیمی داشت و گروهی دیگر معتقد به خدایی غایب بودند و اندیشه‌ای را رواج داده بودند که هرکس قدرت را بدست گرفت اولوالامر است و در حقیقت می‌توان گفت هیچ چیز برای اسلام نگذاشته بودند.

استاد فقه حوزه علمیه کار امام باقر(ع) را بیرون کشاندن اسلام از تباهی دانست و گفت: امروز معارف قابل دفاع اهل تسنن از دو مدرسه امام صاق(ع) و امام باقر(ع) است.

آیت الله علی‌دوست افزود: بیان دین خدا نیاز به تخصص دارد و باید همه احکام الهی را در کنار هم و در طول هم مطالعه و اجرا کرد و به گونه‌ای عمل نمود تا رضایت و خوشنودی امام زمان(عج) را بدست آورد.

وی تصریح کرد: امام در عملی شدن دین بسیار تلاش کرد؛ هدایت کرد، عمل کرد، و به دیگران انتقال داد؛ اینها وظایفی است که امروز به عهده طلاب و روحانیون است.

آیت الله علی‌دوست تمام احکام دین را که بین مردم رواج دارد مدیون تلاش علما دانست که ارزشمند است و افزود: دین را باید فهمید و از مطالعه خسته نشد؛ فهم دین باید جزء وجود انسان شده تا انسان با دین معنا شود؛ و پوشیدن لباس روحانیت به این معنا می‌باشد که باید متصدی انتقال دین خدا شد.