۱۸م، اسفند ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
در دیدار جمعی ازمسئولین وپرسنل کمیته امداد امام خمینی(ره) دزفول

امام جمعه دزفول: خدمت به نیازمندان یکی از اهداف و آرمانهای بلند و لایتغیر انقلاب اسلامی می‌باشد.

زمان انتشار: ۱۸م, اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۰ ق.ظ | کد خبر: 75433

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در دیدار مسئولین و جمعی از پرسنل کمیته امداد امام خمینی(ره) دزفول در سالروز تآسیس این نهاد ارزشمند به فرمان امام خمینی(ره) در نهاد امامت جمعه دزفول گفت: امام راحل بسیار سفارش فقرا و مستمندان را می‌کرد و این مطلب باید همیشه آویزه گوش همه باشد که خدمت به نیازمندان یکی از اهداف و آرمانهای بلند و لایتغیر انقلاب اسلامی می‌باشد.

امام جمعه دزفول تصریح کرد: اساس و بنیان نظام جمهوری اسلامی بر کمک به نیازمندان بنا نهاده شده است و عدالت اجتماعی  این است که به گونه‌ای عمل شود که فاصله طبقاتی ایجاد نشود.

امام جمعه دزفول خدمت به فقرا و ایجاد رفاه نسبی برای آنها را در حد عبادت دانست و افزود: پرسنل نهاد کمیته امداد امام خمینی(ره) به شغل خود باید نگاهی فراتر از کسب درآمد و انگیزه‌ای فراتر از انگیزه مادی داشته باشند.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی کمیته امداد را جزء اولین نهادهای خدمت رسانی دانست و گفت: باید بدور از تعصبات قومی و شغلی به همه نیازمندان خدمات رسانی کرد.

امام جمعه دزفول با اشاره به اینکه امروز بیشترین فشار اقتصادی کشور به دوش محرومین است تأکید کرد: کمک به فقرا در آموزه‌های دینی ما وظیفه آحاد مردم و مسئولین است و مردم، مسئولین، نهادها، حوزه‌های علمیه و تمام دستگاهها باید احساس وظیفه کنند.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی ضمن قدردانی از زحمات عرصه امدادرسانی اظهار کرد: باید سطح کمی و کیفی خدمات ارزنده کمیته امداد را بالا برده و تلاش شود تا نیازمندان شناسایی شوند.

امام جمعه دزفول یکی از وظایف کمیته امداد را دقیق و جامع عمل کردن و شناسایی نیازمندان قبل از مرجعه دانست و افزود: باید صبور و حلیم بود و در امداد رسانی کرامت انسانی حفظ شود چراکه حفظ کرامت انسان بسیار اهمیت دارد.

همچنین رحیمی مسئول کمیته امداد امام خمینی(ره) دزفول گزارشی از عملکرد این نهاد ارائه داد و با اشاره به اینکه در شهرستان دزفول قریب ۶۷۰۰ خانوار با آمار جمعیتی ۱۴۷۰۰ نفر تحت پوشش این نهاد هستند گفت: در سال گذشته ۹۰۰ میلیون تومان وام ضروری به بیماران خاص و صعب العلاج و تأمین ۴۶۰ جهیزیه بالغ بر ۱ میلیارد و ۲۳۶ میلیون تومان بصورت بلاعوض تخصیص یافت همچنین تمام دانش‌آموزان و دانشجویان تحت پوشش از لوازم التحریر و هزینه‌های تحصیلی بهره‌مند شدند.

رحیمی افزود: خدمات عمرانی به مددجویان به مبلغ ۳۸۰ میلیون تومان، ۹۰ مورد تعمیر کلی و جزئی، اعزام ۱۲۰ نفر به پیاده روی اربعین حسینی، اعزام افراد به سفرهای زیارتی درون و برون استانی از خدمات دیگر کمیته امداد در سال گذشته بوده است.

مسئول کمیته امداد امام خمینی(ره) دزفول به ارائه خدمات در حوزه فرهنگی و آموزش مسائل دینی و مذهبی اشاره کرد و ادامه داد: یکی از اهداف اصلی و راهبردی کمیته امداد توانمندسازی خانواده‌های تحت پوشش است که سالانه ۱۰ درصد جامعه هدف با ارائه تسهیلات اشتغال از گردونه حمایت خارج می‌شوند.

رحیمی افزود: در سال ۱۳۹۷ قریب ۲۰۳ نفر با اعتبار ۳ میلیارد و ۵۲۴ میلیون تومان از تسهیلات اشتغال بهره‌مند شدند، برای قریب ۱۶۰۰ نفر فرصت شغلی ایجاد شده و ۳۱۱ نفر نیز از مهارتهای شغلی بهره‌مند شدند.

رحیمی اظهار کرد: در شهرستان دزفول ۷۵۰ یتیم زیر ۱۸ سال و ۲۷۰۰ حامی وجود دارد که شهرستان دزفول در استان رتبه اول را از نظر تعداد حامیان و کمک به ایتام، به خود اختصاص داده است.