۱۷م، اسفند ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۷م, اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۳ ب.ظ | کد خبر: 75411

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آئین با شکوه  نماز جمعه با حضور اقشار مختلف مردم فهیم و خداجوی دزفول و به امامت حجةالاسلام والمسلمین شیخ مرتضی بیگدلی امام جمعه موقت دزفول در مصلای امام علی(ع) شهرستان دزفول برگزارشد.

دعوت به تقوای الهی و اهمیت ماه رجب از منظر پیامبر اسلام

خطیب موقت نماز جمعه دزفول در خطبه اول نماز ضمن توصیه به تقوای الهی و تبریک حلول ماه رجب به اهمیت و عظمت این ماه مبارک از منظر پیامبر اسلام پرداخت و گفت: خداوند در آسمان هفتم فرشته‌ای را تعیین فرموده است که هرگاه ماه رجب فرا برسد به همگان اعلام می‌کند خوشا به حال کسانی که به ذکر الهی مشغول هستند و هرگز از یاد خدا غافل نمی‌شوند.

ماه رجب فرصتی طلایی است که نباید مورد غفلت واقع شود و باید از لحظه به لحظه آن بهره گرفت

وی افزود: ماه رجب فرصتی طلایی است که نباید مورد غفلت واقع شود و باید از لحظه لحظه آن بهره گرفت.

شقی کسی است که از این ماه نتواند غفران الهی را نصیب خودش کند

امام جمعه موقت دزفول از ماه رجب بعنوان ماه استغفار یاد کرد و افزود: شقی کسی است که از این ماه نتواند غفران الهی را نصیب خودش کند.

کمک کردن به فقرا و مستمندان در آستانه سال جدید و پرداخت صدقه به نیازمندان در این ماه پاداش الهی را بدنبال دارد

وی کمک کردن به فقرا و مستمندان در آستانه سال جدید و پرداخت صدقه به نیازمندان را در این ماه موجب خیر و برکت و اجر بی منتها و مزد بی حد از سوی پروردگار متعال دانست.

تبیین بخشی از زندگانی امام محمد باقر(ع)

امام جمعه موقت دزفول در ادامه این خطبه با تبریک سالروز ولادت امام محمدباقر(ع) به تبیین بخشی از زندگانی آن حضرت پرداخت و گفت: امام باقر(ع) چهار سال از عمر شریفش را در زمان جد اطهرش حضرت امام حسین(ع) سپری کرد و در واقعه کربلا شاهد آن واقعه هولناک و عظیم کربلا بود.

وی افزود: آن حضرت پس از شهادت پدر بزرگوارش مسئولیت امامت و زعامت شیعه را در حساسترین و سخت‌ترین دوره‌های تاریخ به عهده داشت و نهضت علمی را در بین جامعه آن روز به راه انداخت.

امام هادی(ع) به رعایت تقوا و ورع تأکید داشتند

حجةالاسلام والمسلمین بیگدلی در خطبه دوم نماز جمعه دزفول سالروز شهادت حضرت امام هادی(ع) را تسلیت گفت و اظهار داشت: امام هادی(ع) به رعایت تقوا و ورع تأکید داشتند.

وی افزود: امام هادی(ع) می‌فرمایند دوستداران ما اگر می‌خواهند محبت ما را از خودشان نشان بدهند باید مسیر و عمل به تقوا را پیشه خود سازند.

اهمیت روز درختکاری و کاشت نهال مثمر

امام جمعه موقت دزفول با گرامیداشت روز درختکاری افزود: برخی درختان در سالهای اخیر به دلایل مختلف از جمله مشکلاتی که برای سلامت ایجاد می‌کنند، قطع شدند که از مسئولان بویژه مراکز تحقیقاتی و صاحب نظران علمی دعوت می‌شود این موضوع را از نظر علمی بررسی کنند.

امام جمعه محترم دزفول توصیه کردند به نیت و به اسم هر  شهیدی درخت  و یا نهالی کاشته شود

وی افزود: مقام معظم رهبری بر اهمیت کاشت نهال مثمر تأکید داشتند و امام جمعه محترم دزفول توصیه کردند به نیت هر شهید و به اسم هر شهیدی درخت  و یا نهالی کاشته شود.

کانونهای فرهنگی مساجد نعمتهای بزرگی هستند

خطیب موقت نماز جمعه دزفول ۱۸ اسفند سالروز تشکیل کانونهای فرهنگی مساجد را گرامی داشت و گفت: این کانونها نعمتهای بزرگی هستند که خداوند به ما داده است و از همه  ائمه جماعات، هیئت امنای مساجد و جلسات قرائت قرآن که در این زمینه تلاش می‌کنند قدردانی می‌کنم.

آیین اعتکاف در ۵۰ مسجد دزفول برگزار می‌شود

حجةالاسلام والمسلمین بیگدلی با بیان اینکه آیین اعتکاف در ۵۰ مسجد دزفول برگزار می‌شود، گفت: سال گذشته ۱۳ هزار و ۵۰۰ نفر در دزفول در آئین اعتکاف شرکت کردند و از عزیزانی که در این شرایط اقتصادی توان کمک به مساجد را دارند خواست در امر تامین هزینه‌های اعتکاف به مساجد کمک کنند.

ملت ایران تا ابد مدیون شهدا و خانواده‌هایشان است

وی همچنین سالروز تأسیس بنیاد شهید را گرامی داشت و افزود: ملت ایران تا ابد مدیون شهدا و خانواده‌هایشان است و مسئولیت بنیاد شهید و امور ایثارگران در خدمت به خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران قابل تقدیر است.

 تابلوی ورودی شهرستان دزفول تا قبل از عید نصب شود

امام جمعه موقت دزفول در فرازی دیگر از خطبه‌های نماز خواستار نصب تابلوی ورودی دزفول تا قبل از عید شد و گفت: عده‌ای مخل نظم بوده بدون توجه به رفتارهای اخلاقی، اقدام به پایین کشیدن تابلوی ورودی شهر دزفول و وارد کردن خسارت به دانشگاه جندی شاپور دزفول کردند.

وی افزود: باید برای افرادی که با رفتاری بد و ناپسند تصاویر شهدا را با تابلو به زیر بکشند و کشان کشان پیروزمندانه شعار بدهند انگار فتح الفتوحی کردند و بیایند تصویر تمثال شریف حضرت آیت الله قاضی را به آتش بکشند و به دانشگاه، مرکز علمی حمله کنند شیشه‌ها را بشکنند و خسارت وارد کنند جای تأسف دارد.

وی با ابراز تأسف از این اقدام افزود: برخی افراد در پشت پرده اتاق فکر این افراد و محرک آنها بودند که به منافع ملی و موازین دینی و ضرورتهای منطقه‌ای توجه نکردند.

وی اظهار داشت: حساب این مخلان نظم از مردم اندیمشک جدا است چراکه مردم این شهرستان دارای منافع مشترک با مردم دزفول هستند.

گلایه از معاونت خبر مرکز خوزستان به خاطر عدم پخش اخبار دزفول

امام جمعه موقت دزفول همچنین از معاونت خبر مرکز خوزستان بخاطر پخش نکردن گزارش های تصویری این شهرستان گلایه کرد.

پیگیری امام جمعه دزفول درخصوص امنیت پایدار

امام جمعه موقت دزفول به پیگیری یکی دیگر از مشکلات این شهرستان اشاره کرد و گفت: پیرو پیگیری امام جمعه دزفول در خصوص بررسی وضعیت ناامنی، هیأتی از سوی ستاد فرماندهی کل قوا به دزفول سفر کردند که امیدواریم ضمن بررسی مشکلات و معضلات مربوط به ناامنی شاهد برقراری امنیت پایدار در این شهرستان باشیم.

گفتنی است نماز عصر به امامت حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول اقامه شد.