۱۶م، اسفند ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
در همایش فقه هنر در دانشگاه جندی‌شاپور با حضور آیت‌الله علی‌دوست

امام جمعه دزفول: هنر زیبایی می‌آفریند و هر امری که بخواهد به اوج کمال خود برسد باید متصف به هنر شود.

زمان انتشار: ۱۶م, اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۹ ق.ظ | کد خبر: 75400

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در همایش فقه هنر در دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول با حضور آیت الله علی‌دوست ضمن تبریک میلاد امام محمدباقرعلیه السلام شکافنده علوم، و حلول ماه معنوی و نورانی رجب المرجب به حدیثی از این امام همام اشاره کرد و گفت: امام باقر علیه السلام سه چیز را از مکارم دنیا و آخرت می دانند که هر سه از مقوله رفتار و عمل هنرمندانه هستند گرچه خاستگاه آنها اندیشه و اعتقاد و باور است.

امام جمعه دزفول افزود: بخشیدن کسی که به تو ظلم کرده، وصل کردن با کسی که از تو بریده و سومی که اوج هنر است حلم داشتن در برابر انسان  جاهل و نادان رفتاری هستند که از منظر امام باقر علیه السلام از مکارم دنیا و آخرت می‌باشند.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی همایش فقه هنر را مذاکره هنرمندانه علم و حکمت دانست که فقط اهل این موضوع جایگاه آن را می‌شناسند و تصریح کرد: دزفول دارای فرهنگ و تاریخ کهن و مفتخر به وجود عالمان و عارفان است که دارای مدال مقاومت در دوران دفاع مقدس می‌باشد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول خاطرنشان کرد: بدون هنر همه کارها و امور بی فایده، بی اثر و ناکارآمد هستند و مقام معظم رهبری می‌فرمایند هر انقلاب، تمدن و فرهنگی تا در قالب هنر ریخته نشود شانس نفوذ و گسترش ندارد و ماندگار نخواهد بود.

امام جمعه دزفول افزود: هنر زیبایی می‌آفریند همان زیبایی که ذات باریتعالی متصف به آن است و هر امری که بخواهد به اوج کمال خود برسد باید متصف به هنر شود.

امام جمعه دزفول اظهار کرد: رمز ماندگاری پیامها اکسیر هنر است و امام خمینی(ره) درباره شهادت که بالاترین نیکی است می‌فرمایند شهادت هنر مردان خداست.

همچنین در این همایش حجةالاسلام ولمسلمین عیداللهی مقاله خود را در این زمینه ارائه داد و آیت الله علی‌دوست از اساتید فقه حوزه علمیه قم پیرامون رفتارشناسی فقیهان امامیه در فقه هنر سخن گفت.

 

 

دیدگاه مسدود است.