۱۵م، اسفند ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۵م, اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۴ ق.ظ | کد خبر: 75371

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین محمد خرسند امام جمعه کازرون در گفتگو با خبرنگار این پایگاه به تجدید خاطرات خود از دزفول شهر مقاومت در دوران دفاع مقدس اشاره و اظهار کرد:  در سال ۶۲ در دوران نوجوانی در اعزام به منطقه عملیاتی و خط مقدم با مردم دزفول آشنا شدم.

حجةالاسلام والمسلمین محمد خرسند امام جمعه کازرون از مجروحیت در دوران دفاع مقدس و مداوا در پایگاه چهارم شکاری دزفول یاد کرد و افزود: مردم دزفول، مقاوم ایستادند و علیرغم بمباران هوایی و موشکها در دوران دفاع مقدس شهر را تخلیه نکرده و همیشه نماز جمعه با شکوه به امامت مرحوم آیت الله قاضی برگزار می‌گردید.

امام جمعه کازرون مقاومت مردم دزفول را الگویی برای کشور دانست و ادامه داد: همانطور که ما در دوران دفاع مقدس ایستادگی کردیم و پیروز شدیم، اگر در جنگ اقتصادی و فرهنگی نیز ایستادگی و مقاومت کنیم قطعاَ  پیروز خواهیم شد.

حجةالاسلام والمسلمین از علمای بزرگ شهرستان دزفول، از جمله شیخ بزرگ انصاری یاد کرد و اظهار داشت: امروز با حمایت از روحانیت و با  تقویت حوزه های علمیه، زمینه پرورش علمای عامل را در آینده فراهم کنند.

امام جمعه کازرون در خصوص توصیه به نوجوانان مساجد گفت: دزفول از گذشته‌های دور شهر مذهبی بوده و باید همه تلاش کنند که این وجهه مذهبی و انقلابی حفظ گردد.

حجةالاسلام والمسلمین محمد خرسند ادامه داد: امروز انجام امور دینی و قرآنی یک تکلیف است ولی باید شکل آن به روز باشد و از شیوه‌های جدید، برای مبارزه با تهاجم فرهنگی استفاده کنیم، و ضمن حفظ شیوه‌های مفید سنتی از ابزار روز چون فضای مجازی و رسانه برای جذب جوانان خصوصا پر کردن مساجد از جوانان استفاده شود.

امام جمعه کازرون تمام همت دشمن را بر جدا کردن جوانان از دین و مذهب و روحانیت دانست و تصریح کرد: سابقه و گذشته دزفول سرمایه‌ است ولی باید با استفاده از نوآوری در این عرصه و تجربیات مفید دیگر شهرها، در محلات جدید همانند محله‌های قدیم همان روحیه، مسجد سازی و حسینیه سازی، و حضور مردم در اماکن مذهبی ادامه یابد.