۱۳م، اسفند ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۳م, اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۵:۱۴ ب.ظ | کد خبر: 75357

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آیت الله سید محمد علی شیرازی که به اتفاق جمعی از روحانیون مشهد مقدس و امام جمعه کازرون به شهرستان دزفول سفر کرده است در دیدار با امام جمعه دزفول و در جمع علما و روحانیون این شهرستان از دزفول بعنوان شهر اجدادی مرحوم حضرت آیت العظمی سید عبدالله شیرازی(ره) از مراجع تقلید وقت و عالمی مجاهد یاد کرد و گفت: آن فقیه عالیقدر در زمان حیات پر و خیر و برکت خود پیشتاز انقلاب اسلامی بود و خدمات فکری و دینی ارزشمندی را در کمک به مردم و مبارزین انقلاب انجام داد.

آیت الله شیرازی افزود: بواسطه نقش علما و همدلی مردم و نظام جمهوری اسلامی ایران از قوه و قدرت بیشتری برخوردار است.

این عالم والامقام مشهد مقدس در ادامه با اشاره به مجاهدت های آیت الله سید مجدالدین قاضی امام جمعه فقید دزفول در دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ضمن بیان خاطراتی از حضور خود در دوران جنگ و نماز جمعه دزفول اظهار داشت: آیت الله قاضی(ره) عالمی روشن ضمیر و با بصیرت بود که در آن دوران سخت علاوه بر اشراف بر حوزه‌های علمیه در خدمت به انقلاب، جنگ تحمیلی و مردم نمونه دزفول نقش مهم خود را به خوبی ایفا کرد.

آیت الله شیرازی در پایان سخنان خود با تجلیل از علمای بزرگ دزفول از جمله آیت العظمی حاج سید اسدالله نبوی(ره)، شیخ انصاری(ره) و خاندان بیگدلی برای مردم متدین و نمونه شهر دزفول آرزوی موفقیت کرد.

در این نشست که مدیران و اساتید حوزه‌های علمیه آیت الله قاضی و آیت العظمی نبوی جمعی از روحانیون، سرپرست فرمانداری دزفول، شهردار، رئیس شورای اسلامی شهر، فرمانده نیروی انتظامی و دیگر مسئولان محلی شرکت داشتند، حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در سخنانی با اظهار خرسندی از تشریف فرمایی آیت الله شیرازی از علمای مشهد مقدس و هیئت همراه و امام جمعه کازرون به استان خوزستان بویژه شهرستان دزفول از نقش علما و روحانیون بویژه مرجع تقلید حضرت آیت العظمی سید عبدالله شیرازی در دفاع از انقلاب اسلامی تجلیل کرد.

امام جمعه دزفول نقش روحانیون، وعاظ و مبلغین در استمرار دین و مکتب اهل بیت علیهم السلام را مورد توجه قرار داد و افزود: دشمن بخاطر مجاهدت روحانیت، این قشر فرهیخته را مورد هدف قرارداده و بر علیه آنها سیاه نمایی می‌کند.

وی بهره مندی از ولایت و عزت اسلام را حاصل مجاهدتها و تلاشهای مستمر علمای گذشته و حال دانست و بر ضرورت ترویج فرهنگ اسلام و اهل بیت علیهم السلام تأکید کرد.

امام جمعه دزفول در پایان گزارشی از فعالیت حوزه‌های علمیه دزفول و مرکز آموزشی کوثر و بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) دزفول را ارائه داد و از حضور همه علما و روحانیون و ائمه جمعه بعضی از شهرها و نیز مسئولان محلی این شهرستان در این نشست قدردانی کرد.