۳م، اسفند ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com

وصیت‌نامه شهید محمد علی افروشه

در طول تاریخ همیشه حق و باطل با هم در ستیز بوده‌اند.

زمان انتشار: ۳م, اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۰ ق.ظ | کد خبر: 75117

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ 

وصیت‌نامه برادر شهید محمد علی افروشه

یا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا هَلْ أَدُلُّکُمْ عَلى تِجارَة تُنْجِیکُمْ مِنْ عَذاب أَلِیم، تُؤْمِنُونَ بِاللّهِ وَ رَسُولِهِ وَ تُجاهِدُونَ فِی سَبِیلِ اللّهِ بِأَمْوالِکُمْ وَ أَنْفُسِکُمْ ذلِکُمْ خَیْرٌ لَکُمْ إِنْ کُنْتُمْ تَعْلَمُونَ  (سوره صف ۱۰و۱۱)

ای اهل ایمان آیا شما را به تجارتی سودمند که شما را از عذاب دردناک (آخرت) نجات بخشد دلالت کنم، آن تجارت این است که به خدا و رسول او ایمان آرید و به مال و جان در راه خدا جهاد کنید این کار از هر تجارت اگر دانا باشید برای شما بهتر است، تا خدا گناهان شما را ببخشد.

سلام علیکم

سخنم را با نام خدا شروع می‌کنم، خدایی که ما را از نیستی به هستی آورد و ما را هدایت کرد و خدایی ما را می‌میراند و دوباره زنده می‌کند و سپاس خداوند را که توفیق جهاد در راه خدا را به ما داد تا با کافرین بجنگیم و تداوم بخش راه انبیاء و الصدیقین و شهداء و الصالحین باشیم.

امیدوارم که خداوند این اعمال را از ما قبول کند. (ان شاءالله)

و سپاس می‌گویم خدائی را که این همه نعمت‌ها را به ما ارزانی داشته است و حمد و سپاس خداوند بزرگ را که نعمت بزرگ و پربرکت ولایت محمد(ص) و آل او را به ما عطا کرد و رهبری همچون خمینی بزرگ را به ما داد که ما را راهنمایی کند.

امامی که ما را از گمراهی به راه راست و از خفقان به آزادی و از تاریکی به نور و روشنائی هدایت کرد و سپاس خداوندی را که آمرزنده گناهان و پوشنده عیبها و تبدیل آنها به خوبی است و به عزت و جلالت سوگند که اگر تمام عمر خود را صرف عبادت و ستایش خداوند بگذرانیم نمی‌توانیم ذره ناچیزی از یک نعمت خداوند را شکر و سپاس گوییم. و خوشحالم که من بنده ضعیف، ذلیل ناچیز و کوچک خداوند و او خداوند بزرگ، قادر الرحمن الرحیم و دانا و توانای من است.

خدایا به من نیروئی ده تا بتوانم شکر نعمتهای بی‌پایانت را بجا آورم.

أَشْهَدُ أَنْ لا إِلَهَ إِلاَّ اللهُ أَشْهَدُ أَنَّ مُحَمَّداً رَسوُلُ الله أشْهَدُ أنَّ عَلِیاً وَلیُّ الله. گواهی می‌دهم که جز خدای یگانه خدایی نیست و گواهی می‌دهم محمد(ص) فرستاده خداست و گواهی می‌دهم که علی ولی‌ خداست.

با درود به پیشگاه و محضر مبارک حضرت بقیه الله اعظم امام مهدی(عج) و با سلام به رهبر کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی(خدایا ، خدایا ترا به جان مهدی(عج) خمینی را نگهدار) و تمامی شهیدان تاریخ از صدر اسلام تا به حال و بخصوص شهیدان جنگ تحمیلی عراق بر علیه ایران و با سلام بر امت همیشه در صحنه و شهید پرور و پیرو خط امام در ایران و تمامی کسانی که در خارج از ایران هستند. سلام بر بندگان صالح و شایسته خداوند و با سلام بر آنان که روی قلبهایشان نوشته شده و درود غیر خدا ممنوع است.

انقلاب اسلامی ایران که استمرار و تداوم راه انبیاء و زمینه ساز آزادی تمامی انسانهای مستضعف و مسلمانان گرفتار در بند ابرجنایتکاران، و زمینه گسترش انقلاب جهانی حضرت مهدی(عج) می‌باشد که با یاری و نصرت خداوند تمام شیاطین و ظالمان در روی زمین نابود می‌شوند و وعده خداوند که همانا وَ نُرِیدُ أَنْ نَمُنَّ عَلَی الَّذِینَ اسْتُضْعِفُوا فِی الْأَرْضِ وَ نَجْعَلَهُمْ أَئِمَّه وَ نَجْعَلَهُمُ الْوارِثِینَ آیه ۴ سوره قصص تحقق خواهد یافت و زمین از آن مستضعفین می‌شود و حکومت حضرت مهدی(عج) در تمام جهان حاکم می‌شود.

ان‌شاءالله ما باید خود را با تمام قدرت و نیرو با جان و مال و خانه و زندگی خود را وقف این امر بکنیم. و با تمام وجود آماده تحقق چنین امری باشیم. در طول تاریخ همیشه حق و باطل با هم در ستیز بوده‌اند از هابیل و قابیل گرفته تا حضرت ابراهیم(ع) و نمرود تا موسی(ع) و فرعون ملعون تا می‌رسد به تمامی انبیاء محمد(ص) با ابوجهل و تمامی بت پرستان آن زمان در ستیز بود و تا حالا که هنوز این ستیز ادامه دارد یعنی بین ایران و شیطان بزرگ آمریکا و بین اسلام و کفر جهانی و ما در موقعیت خاصی از زمان قرار داریم و مسئولیت خطیر و سنگینی در این برهه از زمان به عهده ماست.

حفظ اسلام و پاسداری از دستاوردهای انقلاب که با خون شهیدان بدست آمده و ادامه راه شهیدان که همانا گسترش دین اسلام و پیاده شدن احکام اسلام است، وظیفه همه ماست. ما از مولا و امام خود حضرت حسین بن علی(ع) آموخته‌ایم که چگونه با دشمن مبارزه کنیم و او را به ذلت و خواری‌ بکشانیم و پوزه او را به خاک بمالیم.

و از حسین(ع) آموخته‌ایم که زیر بار ظلم و ظالمان نرویم، از حسین(ع) آموخته‌ایم که چگونه عزیزترین چیز خود را که جان و مال و فرزند است در راه خدا فدا بکنیم. اسلام باید بفکر جائی باشد که تا ابد در آن باشد. اگر انسان فقط به فکر این دنیا باشد در ضرر و خسران است.

به فرض اینکه آدم یک صد سالی هم در این دنیا باشد. در طول زندگیش بهترین غذا را بخورد بهترین لباس را بپوشد، زن بگیرد، بچه دار شود، بعد چه؟ شاه ملعون هم بهترین زندگی و خوشیها را داشت بعد چه؟ فَأَیْنَ تَذْهَبُونَ پس شما مردم نادان کلام حق و کتاب وحی خدا را رها کرده کجا می روید؟ تکویر آیه ۲

و اما اگر کسی به فکر خانه اصلی و مقصد اصلی یعنی آخرت باشد باید تلاش و کوشش شبانه روزی کند، باید انفاق بکند و به جهاد بر علیه کافران برود و کلاً کارهایی انجام دهد که مورد رضای خداوند متعال است.

در مورد جهاد که دری از درهای بهشت است.

و حضرت علی(ع) می‌فرماید: جهاد عزت مسلمین است. اگر به چند سال پیش که هنوز انقلاب به پیروزی نرسیده بود، بنگریم می‌بینیم که چقدر مسلمانان در جهان ذلیل و خوار بودند و زیر بار ابرقدرتها می‌رفتند، ولی بعد از پیروزی انقلاب که مردم ایران بر علیه شیطان بزرگ امریکا جهاد و مبارزه کردند و زیر بار شیاطین شرق و غرب نرفتند، حالا ببینید که مردم ایران چقدر عزت پیدا کرده‌اند و مردم ایران در تمام جهان سربلند و سعادتمند، دنیا و آخرتند، پس باید بکوشیم که فرزند آخرت باشیم.

سخنی با برادران عزیز دارم، امام خمینی فرمود که: ما باید تکلیف الهی را انجام دهیم و امیدوارم که بتوانیم به کمک الله فرموده امام را عملی کنیم و پیرو حقیقی امام باشیم و مهم این است که خدا از ما راضی بشود و این کارها را از ما بپذیرد و ان‌شاءالله که می‌پذیرد از برادرانی که از من بدی  یا ضرری دیده‌اند به بزرگواری خود این برادر کوچک خود را ببخشند که خداوند متعال بخشنده و مهربان است.

اما سخنی با خانواده: مادر عزیز و پدر گرامی و بزرگوار خواهش می‌کنم به خاطر خدا مرا حلال کنید و مرا ببخشید، مادر و خواهر عزیز صبر داشته باشید که خداوند متعال صابران را دوست می‌دارد از مرگ من ناراحت نشوید، چون که خود آرزوی شهادت را داشته‌ام.

مادر من نمی‌گویم که گریه نکنید، ولی اگر می‌خواهید گریه کنید، گریه شما باید جهت داشته باشد که مرحوم شهید استاد مطهری می‌گوید (گریه بر شهید شرکت در حماسه او و هماهنگی با روح او و موافقت با نشاط او و حرکت  در موج اوست. در آخر همه شما را به خدا می‌سپارم و از همه شما التماس دعا دارم.

والسلام

اَللّهم اُرْزُقْنِی شَفَاعَةَ مُحَمَّدٍ صَلَّى اَللَّهُ عَلَیْهِ وَ آلِهِ  خدایا شفاعت محمد(ص) و آلش را روزی من گردان.

اَللّهم عاِملنا بِفَضلِک وَ لا تُعامِلنا بِعَدلِک خدایا با فضل و کرمت با من رفتار کن نه با عدلت.

محمد علی افروشه

پادگان کرخه – کوشک

منبع: مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول