۲م، اسفند ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲م, اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۹:۰۱ ق.ظ | کد خبر: 75110

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در جمع نمازگزاران مسجد امام حسن عسکری علیه السلام به مناسبت وفات حضرت ام البنین(س) و تجلیل از مادران و همسران شهدا ضمن گرامیداشت یاد شهدا گفت: یکی از عرصه‌های جنگ نرم عرصه جایگاه زن در اسلام است.

امام جمعه دزفول نگاه غربیها به زن را با نگاه اسلام بسیار متفاوت دانست و افزود: جوامع غربی به زن نگاه ابزاری دارند حال آنکه خداوند بر اساس خلقت انسانها برای هر یک از مخلوقات خود مسیری را معین کرده تا بتواند در آن مسیر حرکت کند و به کمال برسد.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی با اشاره به اینکه هر مخلوقی وظیفه‌ای دارد خاطرنشان کرد: اسلام اصالت را به خانواده داده و برای زن وظیفه‌ای معین کرده که غرب آن را نادیده گرفته و سبب متلاشی شدن خانواده شده است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول مقام و منزلت زن در اسلام را مورد توجه قرار داد و اظهار کرد: حضرت فاطمه زهرا(س) بعنوان یک زن، انسان کاملی است تا جایی که برای امام عصر(عج) الگو و سرمشق می‌شود و نیز امام صادق(ع) ایشان را حجت خدا بر ائمه می‌دانند.

امام جمعه دزفول با اشاره به صبر خانواده‌های شهدا گفت: اگر صبر و استقامت مادران و همسران شهدا نبود در همان ابتدای جنگ شکست می‌خوردیم و امروز نیز اگر ذره‌ای در نقش خود تعلل کنند دشمن پیروز می‌شود.

امام جمعه دزفول تصریح کرد: حضرت ام البنین نمونه مادر شهید و الگویی است با بصیرت و با ایمان که حقیقتا مکتب اسلام و جایگاه امامت را شناخته است.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی ضمن اشاره به نقش کلیدی و اساسی زن خاطرنشان کرد: اگر نقش زن در خلقت نباشد مسیر خلقت ناقص می‌ماند و اگر زن نباشد مرد نمی‌تواند در مسیر کمال حرکت کند همانگونه که اگر زن در مسیر اسلام نباشد در انحراف مرد از مسیر ولایت بسیار مؤثر است.

امام جمعه دزفول افزود: صبر و استقامت مادران و همسران شهدا مختص دوران دفاع مقدس نیست بلکه رویش داشته و این رویش‌ها علیرغم دسیسه‌های دشمن در این ۴۰ سال استمرار داشته است و با اینکه دفاع مقدس را ندیده‌اند چون دوران دفاع مقدس ایستاده‌اند.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی تأکید کرد: دشمنان به دلیل نقش زنان نمی‌توانند به نهال انقلاب که امروز تبدیل به درختی تنومند شده است آسیب بزنند.

امام جمعه دزفول اظهار کرد: سرمایه سنگینی برای انقلاب داده‌ایم، باید قدر این گوهر گرانبها را بدانیم و باید بدانیم امروز دشمنان اسلام به برکت خون شهدا که در راه اسلام و قرآن و ولایت به شهادت رسیدند، مستأصل شده‌اند.