۲۲م، بهمن ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۲م, بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۳:۳۷ ب.ظ | کد خبر: 74867

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” همزمان با سراسر کشور اقشار مختلف مردم متدین و ولایت مدار شهرستان دزفول در کنار امام جمعه دزفول، روحانیون، خانواده‌های معزز شهدا و ایثارگران، مسئولان محلی، مراکز آموزشی و فرهنگی، اصناف و بازاریان و نیروهای نظامی و انتظامی با راهپیمایی از میدان امام خمینی(ره) تا گلزار شهدای بهشت علی این شهرستان ضمن اعلام انزجار خود از استکبار جهانی بویژه آمریکا و اسرائیل جنایتکار بار دیگر پیام ایستادگی خود را به جهانیان اعلام داشتند.

راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن پس از سخنرانی حجةالاسلام والمسلمین سید محسن شفیعی نماینده ولی فقیه در دانشگاه‌های خوزستان در اجتماع مردم انقلابی دزفول در چهار راه شریعتی این شهر آغاز و با شعار الله اکبر، مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل و شعار ما همه با هم هستیم پشت ولایت هستیم، تا گلزار شهدای دزفول ادامه داشت و با سخنرانی حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول و قرائت قطعنامه پایان یافت.

از ویزگیهای راهپیمایی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی حضور جوانان، نوجوانان، پیرمردان و پیرزنان انقلابی در این حرکت الهی بود که جلوه خاصی به این رویداد حماسی بخشیده بود.

حضور مادرانی که فرزندان خردسال خود را در آغوش گرفته بودند در این راهپیمایی باشکوه بار دیگر صحنه‌های روزهای آغازین انقلاب اسلامی را در شهر دزفول تداعی می‌کرد.

اقشار مختلف مردم دزفول در پایان راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن با اجتماع در جوار شهدا و سر دادن شعار الله اکبر بار دیگر با آرمانهای شهدا، معمار کبیر انقلاب و مقام معظم رهبری تجدید بیعت کردند.

همچنین حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول با حضور بر مزار شهدای دفاع مقدس و شهید حجةالاسلام شیخ عبدالحسین سبحانی اولین شهید دوران انقلاب دزفول و قرائت فاتحه، یاد و خاطره این عزیزان را گرامی داشت.

خاطرات حماسه مردم، عدالت خواهی و مبارزه ضد استبدادی آنها هر سال در ایام دهه فجر با شور و نشاط خاصی مرور شد تا فراموش نکنیم چگونه با دستان خالی و با اعتقاد راسخ در برابر استبداد آمریکا و دست نشانده‌هایش جنگیدیم و مبارزه کردیم.

روزهای ۱۲ تا ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ برای ملت ایران اسلامی سرشار از خاطراتی است که در دل خود هزاران حماسه دارند.

امام خمینی(ره) بعد از تبعید ۱۵ ساله در دوازدهم بهمن سال ۱۳۵۷ وارد ایران شد و در نهایت با اعلام بی‌‌طرفی ارتش شاهنشاهی و در نتیجه مبارزه ملت به رهبری امام راحل(ره) سلطنت پهلوی در بیست و دوم بهمن ماه منقرض شد.

‌ذهن آگاه و بیدار ملت ایران اسلامی هرگز روزهای پرالتهاب دوران شکل گیری انقلاب اسلامی  را فراموش نخواهد کرد.