۲۰م، بهمن ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com

در کنار زندگی ساده و بی‌آلایش حضرت زهرا(س) باید بینش سیاسی و اجتماعی آن حضرت نیز سرمشق جامعه قرار گیرد.+متن کامل خطبه‌ها

عشق و علاقه به اهل بیت علیهم السلام همراه با عمل، کلید حل مشکلات جوامع بشری در همه عرصه ها می‌باشد.

زمان انتشار: ۲۰م, بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۳ ق.ظ | کد خبر: 74841

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی“مجد دز” آئین عبادی سیاسی نمازجمعه با حضور اقشار مختلف مردم متدین و ولایت مدار دزفول، امیر آشنا فرمانده پایگاه چهارم شکاری دزفول به همراه جمعی از خلبانان و پرسنل فداکارش و به امامت حجةالاسلام والمسلمین سید محمدعلی قاضی دزفولی امام جمعه دزفول در مصلای امام علی(ع) این شهرستان برگزار شد.

با اجتناب از محرمات الهی می‌توان تقوا و ورع داشت

خطیب نماز جمعه دزفول در خطبه اول نماز ضمن دعوت خود و مردم به رعایت تقوای الهی گفت: با اجتناب از محرمات الهی می‌توان تقوا و ورع داشت.

در کنار زندگی ساده و بی آلایش حضرت زهرا(س) باید بینش سیاسی و اجتماعی آن حضرت نیز سرمشق جامعه قرار گیرد

امام جمعه دزفول در ادامه به مناسبت ایام فاطمیه به بخشی از زندگی پربار حضرت زهرای مرضیه(س) پرداخت و گفت: در کنار زندگی ساده و بی آلایش حضرت زهرا(س) باید بینش سیاسی و اجتماعی آن حضرت نیز سرمشق جامعه قرار گیرد.

محبت به اهل بیت علیهم السلام مستلزم عمل کردن به فرامین و اخلاق آنها در جامعه اسلامی است

وی نقش مادری و تربیت فرزندان در کنار دیگر زمینه‌ها و جهت‌های آن حضرت را مورد تأکید قرار داد و افزود: حضرت فاطمه زهرا(س) نقش وسیله و واسطه تقرّب به سوی خدای متعال را پیمود و محبت به اهل بیت علیهم السلام مستلزم عمل کردن به فرامین و اخلاق آنها در جامعه اسلامی است.

عشق و علاقه به اهل بیت علیهم السلام همراه با عمل، کلید حل مشکلات جوامع بشری در همه عرصه‌هاست

امام جمعه دزفو ل گفت: جامعه‌ای که در آن خلاف و گناه باشد نمی‌تواند ادعای محبت اهل بیت عصمت و طهارت داشته باشد.

وی اظهارکرد: عشق و علاقه به اهل بیت علیهم السلام همراه با عمل، کلید حل مشکلات جوامع بشری در کلیه عرصه‌هاست.

مخفی ماندن قبر حضرت زهرا در تاریخ اسلام نشان از نادیده گرفتن حق او و ظلم به آن حضرت است

حجةالاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم نماز جمعه دزفول با تسلیت سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) به مخفی ماندن قبر آن حضرت در تاریخ اسلام اشاره کرد و گفت: عدم دستیابی به این موضوع سیاسی نشان از نادیده گرفتن حق او و ظلم به آن حضرت است.

به کوری چشم دشمن انقلاب اسلامی ۴۰ ساله شد و تمام نقشه‌های دشمن نقش برآب شد

امام جمعه دزفول در بخشی دیگر از خطبه‌های نماز ۱۹ بهمن سالروز نیروی الهی هوایی که بیانگر اتحاد و حضور همافران و همراهی با نیروهای انقلابی است را تبریک گفت و اظهار کرد: به کوری چشم دشمن، انقلاب ما ۴۰ ساله شد و تمام نقشه‌های دشمن نقش بر آب شد.

ملت ایران با حضور حماسی در راهپیمایی ۲۲ بهمن ضمن تجدید بیعت با انقلاب، پیام اتحاد خود را به جهانیان خواهند رساند

وی با بیان اینکه حضور ملت ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن تبلیغات مسموم دشمنان را بی‌اثر خواهد کرد، گفت: ملت ایران با حضور حماسی خود ضمن تجدید بیعت با انقلاب، پیام اتحاد خود را به جهانیان خواهند رساند.

با پیروزی انقلاب اسلامی در ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ تحقیر ملت ایران در برابر بیگانگان پایان یافت

امام جمعه دزفول اظهار کرد: با پیروزی انقلاب اسلامی در ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ تحقیر ملت ایران در برابر بیگانگان پایان یافت.

تجلیل از انقلاب اسلامی ایران توسط سید حسن نصرالله و معرفی آن به سران منطقه و جهانیان

وی تجلیل از انقلاب اسلامی ایران توسط سید حسن نصرالله و معرفی آن به سران منطقه و جهانیان را نشان از اقتدار جمهوری اسلامی ایران دانست.

مسیر تمدن بزرگ اسلامی در جهان بواسطه انقلاب هموار شده است

خطیب جمعه دزفول بیان داشت:ملت‌های مسلمان تحت ظلم از انقلاب سرمشق گرفتند و مسیر تمدن بزرگ اسلامی در جهان بواسطه انقلاب هموار شده است.

به فرموده مقام معظم رهبری نبایدبه دشمن اعتماد کرد زیرا پایبند به هیچگونه تعهد و قراردادهای بین المللی نیستند

حجةالاسلام والمسلمین قاضی از انقلاب اسلامی بعنوان یکی از عوامل بازدارنده توطئه بدخواهان یاد کرد و اظهار داشت: نباید فریب لبخند آمریکا را خورد و به آنها اعتماد کرد.

امام جمعه دزفول بیانیه کشورهای اروپایی را مداخله در ایران دانست و افزود: به فرموده مقام معظم رهبری نباید به دشمن اعتماد کرد زیرا پایبند به هیچگونه تعهد و قراردادهای بین المللی نیستند.

خبر مسرت بخش و تحقق وعده فرمانده هوا فضای سپاه کشور در رونمایی از موشک دزفول جای تقدیر دارد

خطیب جمعه دزفول رونمایی از موشک زمین به زمین دزفول خبر داد و گفت: این خبر مسرت بخش و تحقق وعده فرمانده هوا فضای سپاه کشور جای تقدیر دارد.

تقدیر امام جمعه و مردم دزفول از فرمانده کل قوا، سرلشکر جعفری و سردار حاجی زاده فرمانده هوا فضای سپاه

وی افزود: بنده بعنوان امام جمعه دزفول از طرف مردم متدین و انقلابی دزفول از فرمانده کل قوا مقام معظم رهبری و سردار سرافراز سرلشکر جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران و سردار حاجی زاده فرمانده هوا فضا و نیز جوانان و همه دست اندرکاران ساخت موشک دزفول صمیمانه تشکر می‌کنم.

متن کامل خطبه‌ها:

خطبه اول:

سَلامُ عَلَیْکُم جَمیعاً وَ رَحْمَةُ اللهِ وَ بَرَکاتُهُ

اَعُوذُ بِاللَّهِ مِنَ الشَّیْطَانِ الرَّجِیمِ

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ

عِبادَ اللّه، بندگان خدا، خواهران و برادران ایمانی، همه شما و خودم را توصیه و سفارش به رعایت تقوای الهی می‌نمایم.

تقوای الهی اگر بخواهیم ببینیم چگونه بدست می‌آید در حدیثی که در کتاب شریف تحف العقول ازامام باقر(ع) نقل شده است می‌فرماید: ای فرزند آدم از آنچه که بر تو حرام کردم اجتناب کن تا با ورع‌ترین اشخاص باشی؛ ورع شدت تقوا است.

امیدواریم که خداوند به ما توفیق بدهد که با اجتناب از محرمات الهی بتوانیم تقوا و ورع داشته باشیم ان‌شاءالله.

چون در ایام فاطمیه قرار گرفته‌ایم؛ خطبه اول را اختصاص می‌دهیم به بررسی زندگانی و جایگاه و منزلت بی بی دو عالم حضرت صدقیه طاهره فاطمه زهرا(س) که ان‌شاءالله بتوانیم ما هم بعنوان الگویی آن حضرت را در زندگی خود سرمشق قرار بدهیم و با سیره و سیرت آن بی بی بزرگوار بیشتر آشنا بشویم.

همانطوری که حضرت زهرا(س) در زندگی و در تربیت فرزند و همسرداری و خانه داری برای همه ما الگو و برای زنان ما سرمشق هستند، در عرصه‌های سیاسی و اجتماعی هم بی بی دوعالم سرمشق و الگویی بسیار خوبی است. منزلتی که بی بی دو عالم دارند و جایگاهی که نزد ائمه اطهار(ع) و حضرات معصومین(ع) دارند نکته بسیار قابل تأملی است که ما باید حضرت صدیقه طاهره را از نگاه و منظر معصومین(ع) بشناسیم.

اگر اندک دقت و تأملی بشود، خواهیم دید که مضامین و مفاهیمی که در احادیثی که از حضرات معصومین، چه ائمه هدی(ع) و چه رسول گرامی اسلام بدست ما رسیده است صرف ارتباط پدر، فرزندی یا ارتباط فرزند و مادر بودن نیست. آنجا که پیامبر گرامی اسلام ختم انبیاء محمد مصطفی(ص)می‌فرمایند: اما اِبْنَتی فاطمةُ فهی سیدةُ نِساءِ العالمینَ من الاوّلینَ‌ و الآخرینَ

دخترم فاطمه سرور زنان عالم از آغاز خلقت تا انجام و پایان خلقت است. یعنی این جایگاهی است یک جایگاه احساسی نیست. رسول گرامی اسلام هم هر سخنی که می‌گوید مطابق وحی است، مطابق سخن خداست و همه ائمه ما در احادیث و سخنانی به سرمشق بودن و الگو بودن و حتی بالاتر از آن حجت شرعی بودن فاطمه زهرا(س) اذعان فرموده‌اند. تا جایی که حضرت بقیةالله الاعظم امام زمان(عج) می‌فرمایند: من از دختر رسول خدا(ص) سرمشق نیکویی دارم.

فاطمه زهرا(س) واسطه فیض الهی است. خدای متعال در آیات مختلفی در قرآن کریم به این حقیقت اشاره فرموده است که انسانها برای ایجاد ارتباط با خدای متعال احتیاج به وسیله دارند، احتیاج بواسطه فیض دارند. انسان باید بتواند به یک وسیله‌ای به مقام ربوبی تقرب برقرار پیدا بکند، ارتباطش را برقرار بکند.

در سوره مبارکه مائده می‌فرماید: یَا أَیُّهَا الَّذِینَ‌ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ‌ وَ ابْتَغُوا إِلَیْهِ‌ الْوَسِیلَةَ وَ جَاهِدُوا فِی‌ سَبِیلِهِ‌ لَعَلَّکُمْ‌ تُفْلِحُونَ‌ ای کسانی که ایمان آورده‌اید تقوا داشته باشید و به دنبال وسیله‌ای باشید تا به خدای متعال تقرب پیدا بکنید و در راهش جهاد کنید تا رستگار شوید. این آیه‌ای است که خدای متعال به بندگانش، به مؤمنین می‌فرماید که دنبال وسیله‌ای باشید، دنبال واسطه‌ای باشید که به خدا تقرب پیدا بکنید.

امام صادق(ع)در تفسیر این آیه می‌فرماید منظور از وسیله  این آیه شریفه ما خاندان عصمت و طهارت می‌‌باشیم وسیله‌ای که واسطه فیض الهی است اهل بیت عصمت و طهارت هستند و گل سر سبد اهل بیت فاطمه زهرا(س)است. محبت و مودت اهل بیت(ع) برای هر جامعه‌ای برترین و بالاترین سرمایه است. اگر در جامعه‌ای محبت اهل بیت(ع) نباشد. ولی دروغ باشد، خیانت باشد، ولو آن جامعه، جامعه ثروتمندی باشد، جامعه‌ای برخورداری باشد. آیا آن جامعه خوشبختی است؟

و حال آنکه جامعه‌ای که از مودت و محبت اهل بیت(ع) که مترادف درستی و صداقت و امانت است، بهره‌مند باشد، آیا این جامعه، جامعه خوشبختی نیست؟ عقل چه حکمی می‌کند؟ عقل حکم می‌کند که انسان در یک جامعه‌ای که جامعه‌ای برخوردار باشد ولی در آن جامعه خیانت باشد، دروغ باشد؛ انسانها به همدیگر کلک می‌زنند، حقوق همدیگر رعایت نمی‌کنند و به همدیگر خیانت می‌کنند، زن به مرد، مرد به زن؛ اگر این جامعه‌ای باشد، کسی دوست دارد در آن جامعه زندگی بکند؟ یا جامعه‌ای که نه!! در آن جامعه صداقت باشد، درست کاری باشد، امانت داری باشد، اخلاق باشد، که اینها همه مترادف محبت و مودت اهل بیت(ع) است.

محبت و مودت اهل بیت دارای لوازمی است. نمی شود ما بگوییم امام حسین(ع) را دوست داریم، ولی در امانت خیانت بکنیم. نمی‌شود بگوییم محب اهل بیت(ع) هستیم ولی راستی در سخن را رعایت نکنیم. نمی‌شود بگوییم ما محب خاندان اهل بیت(ع) عصمت و طهارت هستیم ولی درست کار نباشیم. اینها لوازمی دارد.

جامعه‌ای که محبت اهل بیت(ع) دارد تمام این سرمایه‌ها را دارد. فلذا در یک روایتی من دیدم؛ البته روایت متعددی هست. مبنی بر اهل بیت(ع) است که به شکلهای مختلفی ارزشمند بودن و یک ملاک شاخص ارزشی را برای محبت اهل بیت(ع) برای اینکه انسان راه درست را در جامعه طی بکند، محبت اهل بیت را بیان کرده است.

من بعنوان تیمن و تبرک به یکی از این روایات اشاره می‌کنم. می‌فرماید: ومَن ماتَ عَلى حُبِّ آلِ مُحَمَّدٍ ماتَ مُؤمِنًا مُستَکمِلَ الإِیمانِ اگر کسی بر محبت اهل بیت(ع) بمیرد، مؤمن و کامل کننده ایمان از دنیا رفته است. ببینید اینها احادیث کلیدی است که در حقیقت باید اینها را با آب طلا نوشت و در جامعه زد و مردم ما به این سخنان نورانی و گهر بار حضرات معصومین(ع) بعنوان کلید راه‌ حلهای مشکلات اجتماعی و زندگیشان نگاه کنند.

امشب هم شهادت بی بی دوعالم فاطمه زهرا(س) شفیعه محشر است. توسلی پیدا کنیم. چون در خبر دارد وقتی که بی بی دو عالم شفیعه محشر وقتی وارد صحرای می‌شود، حتی انبیاء الهی در مقابل او خضوع می‌کنند. چون آن سرور هر دو عالمین است. هم در دنیا و هم در آخرت. السَّلامُ عَلَیْکِ أَیَّتُهَا الْمَظْلُومَة

بعد از ارتحال نبی مکرم اسلام(ص) در اخبار نوشته‌اند که سه بار بنا به قولی به منزل امیرالمؤمنین(ع) و فاطمه زهرا(س) هجوم برده شد. در یکی از این دفعات که در هر سه بار نسبت به ساحت مقدس اهل بیت(ع) جسارت کردند و بی حرمتی کردند. خانه‌ای که جبرئیل امین بدون اذن وارد نمی‌شد. در یکی از دفعات که درِ منزل را به آتش کشیدند و به زور وارد منزل شدند، حضرت صدیقه طاهره(س) پشت در بودند.

ولی مؤمنان آیا حرمت دُردانه عالم، دختر پیامبر را رعایت کردند؟ نه والله رعایت نکردند. با لگد و فشار در را باز کردند و میخ در سینه آن مخدره را مجروح ساخت و پهلوی بی بی شکست و محسنش سقط شد و آن حضرت بی هوش روی زمین افتاد و وارد خانه شدند و حضرت مولی الموحدین امیرالمؤمنین(ع) اول مظلوم عالم را با سر و پای برهنه و دست بسته به طرف مسجد بردند.

وقتی آن حضرت به هوش آمد، دنبال امیرالمؤمنین(ع) رفتند و از بردن علی به مسجد جلوگیری و ممانعت کردند، ولی چه اتفاقی افتاد. امام زمان بر ما ببخش. زبان یاری نمی‌کند که این جملات را بگوییم و توصیف بکنیم که چه کردند با دختر پیامبر و با امیرالمؤمنین(ع) چه کردند؟ مؤمنین، آمدند جلوی همسرش، اسدالله غالب امیرالمؤمنین علی بن ابی الطالب(ع) کَننده در خیبر زهرا(س) را زدند. در بعضی از روایات آوردند که با غلاف شمشیر بر بازویش آنچنان زدند که خون از بازویش جاری شد.

علی لعنة الله علی القوم الظالمین.

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ   ‌قُلْ هُوَ اللَّهُ أَحَدٌ  اللَّهُ الصَّمَدُ   لَمْ یَلِدْ وَلَمْ یُولَدْ   وَلَمْ یَکُنْ لَهُ کُفُوًا أَحَدٌ

وَالسَّلامُ عَلَیْکُم وَ رَحْمَةُ اللهِ وَ بَرَکاتُهُ

خطبه دوم:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ

عِبادَ اللّه، بندگان خدا، همه شما و خودم را مؤکداَ توصیه و سفارش به تقوای الهی می‌نمایم.

تقوا کلید نزول برکات الهی است. خدای متعال در قرآن کریم می‌فرماید: وَلَو أَنَّ أَهلَ القُرىٰ آمَنوا وَاتَّقَوا لَفَتَحنا عَلَیهِم بَرَکاتٍ مِنَ السَّماءِ وَالأَرضِ اگر مردم ایمان داشته باشند و تقوا پیشه کنند درهای برکت آسمان و زمین را به روی آنها می‌گشاییم.

امیدواریم خدای متعال به همه ما توفیق پرهیزگاری و تقوای الهی کرامت بفرماید.

سوم جمادی الثانی بر اساس روایت ۹۵ روز سالروز شهادت حضرت صدیقه طاهره(س) است، که به محضر قطب عالم امکان حضرت بقیة الله الاعظم روحی له الفدا و نائب برحقش و به همه محبان و دوستداران خاندان اهل بیت و عصمت و طهارت تسلیت و تعزیت عرض می‌کنیم.

سیره مبارزاتی حضرت فاطمه زهرا(س) در مقابل جریان نفاق و انحرافی که در عصر آن حضرت بود و اینکه وصیت کرد که شبانه مرا دفن کنید و حاضر نیستم کسی در تشییع جنازه من حضور پیدا بکند، کسانی که به من ظلم کردند و بخواهند منافقانه مسیر تاریخ را تغییر بدهند و حقایق را عوض کنند و اینکه قبر مخفی بی بی دوعالم فاطمه زهرا(س) سؤالی بزرگ را در تاریخ به جای گذاشت که چرا،علت آن چه بود که دُردانه عالم دخت نبی مکرم اسلام  باید قبرش مخفی باشد؟

این یک مبارزه سیاسی بسیار صحیحی بود با جریان نفاق و انحرافی که در آن زمان بود که هیچ طوری نتوانستند این مسئله را حل بکنند و تا ابد این پیامش هست که کسانی که در حق بی بی زهرا(س) را ظلم کردند و ستم کردند هیچ طوری نمی‌توانند آن را جواب بدهند و این از آن روش و سیره مبارزاتی حضرت زهرا(س) در مقابل خط نفاق بود.

بنده از همه کسانی که دلباخته و محب اهل بیت(ع) هستند، از وعاظ و خطبای محترم، از مداحین و مرثیه سرایان عزیز، از همه هیئات مذهبی به خاطر برگزاری مراسم شهادت حضرت صدیقه طاهره(س) تشکر می‌کنم و امیدوارم خداوند این توفیق عرض ارادت و عزاداری حضرت صدیقه طاهره(س) را از ما نگیرد ان‌شاءالله و به یاری خدا سال به سال با شکوهتر این عزاداری برپا بشود.

۱۹ بهمن ماه روز بزرگی برای ملت و ارتش ما است. روز اعلام همبستگی همافران نیروی هوایی ارتش اسلامی با انقلاب اسلامی در حضور حضرت امام روح الله این روز را گرامی‌ می‌داریم که این روز نقطه عطفی در تاریخ ملت ما و ارتش ماست.

من تشکر می‌کنم از حضور فرماندهان و اعضای پرسنل نیروی هوایی که در صفوف فشرده نماز جمعه ، امروز حضور پیدا کردند و بار دیگر با این حضورشان با رهبری، فرمانده کل قوا دارند تجدید میثاق و عهد کردند. به هرحال این حادثه تاریخی، سقوط رژیم طاغوت را تسریع کرد و به جلو انداخت و پیروزی انقلاب را به جلوتر انداخت.

تشکر می‌کنیم ان‌شاءالله که همچنان این برادران عزیز و انقلابیونی که آن حماسه را آفریدند در خدمت انقلاب باشند و تحت لوا و فرماندهی فرمانده کل قوا و رهبر معظم.

به کوری چشم دشمنان انقلاب ما ۴۰ ساله شد و ۲۲ بهمن ما که سالروز پیروزی انقلاب اسلامی بود، پایان تحقیر ملت ایران بود و تمام نقشه‌ها و توطئه‌های دشمنان برای لطمه زدن به انقلاب و به انحراف کشاندن مسیر انقلاب در این ۴۰ سال نقش برآب شده است و نتوانستند این انقلاب را از حرکت باز بدارند. ان‌شاءالله ملت بزرگ ایران اسلامی هم در روز ۲۲ بهمن به جهانیان نشان خواهند داد که به پای انقلاب و آرمانهای آن و ولایت و رهبری مثل کوه استوار ایستاده‌ایم.(تکبیر نمازگزاران)

ان‌شاءالله ملت بزرگ ایران پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی را با عظمت به رخ جهانیان خواهد کشید و پرده از چهره کریه و زشت استکبار جهانی به سرکردگی آمریکای جنایتکار کنار خواهد زد.

ملت عزیز ما با حضور در راهپیمایی در ۲۲ بهمن ماه با امام و انقلاب و شهدا تجدید بیعتی دوباره می‌کند و عهد و پیمان خود را با مقام معظم رهبری تجدید می‌کند و نشان می‌دهند ملت شریف ایران که به تمامی اصول و آرمانهای انقلاب پایبند و متعهد هستند. این معنای حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن است. حضور حماسی مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن یکی از عوامل مهم بازدارنده توطئه بدخواهان انقلاب و کشور خواهد بود.ان‌شاءالله

هرچند دشمن تلاش می‌کند که ملت ما را از پیمودن راه انقلاب به طرف اهداف و آرمانهای بلندش ناامید کند. ولی حضور ملت و شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن، تبلیغات مسموم دشمن را ان‌شاءالله بی اثر خواهد کرد این نکته بسیار مهمی است که باید به آن توجه داشت. یعنی حضور هرکدام از عزیزان و هر یک نفری که در راهپیمایی شرکت می‌کند زن و مرد و جوان و پیر و کوچک و کودک و خردسال همه اینها پیامی دارد. پیامش این است که ما ملتی هستیم متحد و منسجم و پشت انقلابمان ایستاده‌ایم.

ملت ما توانست با ۴۰ سال مقاومت و ایستادگی و انقلابی گری و استکبار ستیزی برای تمام ملتهای تحت ظلم و ستم منطقه الگویی بشود. همین امروز صبح که رهبر معظم با فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی دیدار داشتند، من دو سه جمله از ایشان را نقل بکنم که در دیدار یکی دو ساعت قبل فرمودند:

رژیم آمریکا تجسم شرارت و خشونت است. رژیم آمریکا بحران ساز و جنگ آفرین است. ما اگر می‌گوییم مرگ بر آمریکا یعنی مرگ بر ترامپ و جان بولتون و پمپئو. یعنی مرگ بر سردمداران آمریکا، یعنی مرگ بر عده‌ای معدودی که این کشور را اداره می‌کنند و الا ما با آمریکا کاری نداریم. این نکته مهم است.

انقلاب اسلامی توانست بی سوادی را ریشه کن کند. انقلاب اسلامی توانست برای ما روح خود باوری را نهادینه کند و موتور پیشرفت علمی و توسعه کشور را روشن کند و به آن شتاب بدهد. این کار انقلاب اسلامی بود. سردمداران رژیم طاغوت اصلا به فکرشان نمی‌آمد که کشور بتواند یک پیشرفت صنعتی داشته باشند.

می‌گفتند ما نفت داریم. به خودمان زحمت نمی‌دهیم و نفت را می‌فروشیم به غربی‌ها و اروپاییان. آنها به ما سلاح، ماشین و صنایع و کالا می‌دهند و اصلا به خودشان زحمت نمی‌دادند و متأسفانه کشور را کاملا وابسته بیگانگان کرده بودند.

ما دیدیم که در دوران تحریم به برکت استقلال که امام به ما یاد داده بود، به برکت آن خود باوری که امام به ما یاد داده بود و اینکه ما می‌توانیم کشور را به کجا رساندیم. خدا را شاکر هستیم. دوستان انقلاب اسلامی امیدوار، به مبارزه برعلیه ظلم و ستم و استبداد و دشمنان انقلاب اسلامی درمانده و مستأصل شدند.

دیشب من اخبار را گوش می‌کردم. در لبنان که هفته گذشته عرض کردم ستاد بزرگداشت ۴۰ سال پیروزی انقلاب اسلامی در لبنان تشکیل دادند. آنجا جشن مفصلی برای پیروزی انقلاب اسلامی گرفتند و سید مقاومت جناب سید حسن نصرالله چه سخنرانی انقلابی و حماسی و شورانگیزی کرد. این از برکت انقلاب اسلامی است. انقلاب اسلامی مرزها را درنوردیده است و برای ملتهای مسلمان و ملتهای تحت ظلم الگو و سرمشق شده است.

می‌بینیم سید حسن نصرالله عزیز با سخنانش لرزه بر اندام دشمنان ما می‌اندازد. حقیقتاَ زبان و قلم از توصیف عظمت و سربلندی و سرافرازی ملت ایران بواسطه انقلاب اسلامی عاجز است. ما هرچه توصیف بکنیم نمی‌توانیم حق مطلب را ادا بکنیم. ملت ایران باید قدر خودش را بداند و شبانه روز شکر گزار این نعمت الهی باشد که امروز حکومت اسلامی به نام اهل بیت(ع)، به نام مکتب شیعه، در کشور ایران اینچنین درخشیده است. این خیلی نعمت بزرگی است، این افتخار مال شیعه است، این افتخار مال اهل بیت(ع) است و این افتخار از آن شما ملت ایران است. امروز واقعا کشور ایران کشور امام زمان(عج) است.(تکبیر نمازگزاران)

خدا را شکر مسیر تمدن بزرگ اسلامی، بواسطه انقلاب اسلامی در جهان هموار شده است و این کار بزرگی است که صورت گرفته است. ان‌شاءالله بنده مطمئن هستم ملت بزرگ اسلامی در روز ۲۲ بهمن با تمام وجودش به صحنه می‌آید و یک روز تاریخی بزرگ را رقم خواهد زد و سالروز پیروزی نور بر ظلمت و حق بر باطل و به زباله دان ریختن رژیم طاغوت شاهنشاهی را با صلابت هرچه بیشتر جشن خواهد گرفت. ان‌شاءالله

وعده ما روز ۲۲ بهمن ماه و حضور حماسی همه اقشار، همه اقوام، با وحدت و همدلی و اتحاد و انسجام در راهپیمایی ۲۲ بهمن که ان‌شاءالله همه باید بیایند و کسی هم حرفی نزند که به وحدت ما، به اتحاد و انسجام ما خدشه‌ای وارد کند چون عامل پیروزی ما وحدت ما بوده است.

امیدواریم ان‌شاءالله بتوانیم در این راهپیمایی با عظمت شرکت کنیم به یاری خدا و وظیفه مان را به نحو احسن انجام بدهیم و بار دیگر به دنیا ثابت بکنیم که ما همچنان با تمام توانمان علی رغم تمام مشکلاتی که در درون کشور داریم و همه فشارهایی که هست، همه مشکلات اقتصادی و معشیتی که هست و همه کمبودهایی که وجود دارد و همه نابسامانیهایی که در بعضی از مسائل اقتصادی هست، ولی با این وجود به پای انقلابمان هستیم و به گذشته مان افتخار می‌کنیم و به پای این انقلاب هستیم و به یاری خدا با همت مردم، با همت مسئولین و رهنمودهای رهبری ان‌شاءالله بر مشکلات غلبه پیدا می‌کنیم و بار دیگر آمریکا در این جنگ اقتصادی شکست سختی خواهیم داد.(تکبیر نماز گزاران)

بیانیه‌ای که اروپاییان اخیراَ دادند، یک بیانیه مداخلانه گرایانه و باج خواهانه است. بیانیه‌ای که مسائلی که مربوط برجام نیست، اینها با اینکه زمان را آنچنان طولانی کردند و به تعهدات خود عمل نکردند.

حضرت آقا همین امروز صبح پیامش رسید، دقایقی قبل از اینکه خطبه را من آغاز بکنم با فرماندهان نیروی هوایی فرمودند: که من توصیه‌ام این است که به اینها هم مثل آمریکاییها اعتماد نکنید. بعد فرمودند: به قول و لبخند آمریکا من گفتم اعتماد نکنید. مؤمن دو بار از یک سوراخ گزیده نمی‌شود.

اینها ۶ سال وقت مملکت را گرفتند به بهانه برجام، که اگر ما برجام را کنار می‌گذاشتیم؛ حالا مسیرش را طی می‌کرد، ولی به برجام دلخوش و اعتماد نمی‌کردیم و روی پای خودمان می‌ایستادیم و در مسائل پیشرفت کشور، در مسائل اقتصاد کشور، و در اقتصاد مقاومتی شل نمی‌کردیم، آیا وضع معشیت اینجوری می‌شد؟ وضع پایین آمدن ارزش پول ملی، اینجوری می‌شد؟ وضع اشتغال و بی کاری در کشور اینچنین می‌شد؟ ما ۶ سال فرصت را از دست دادیم. اینها را باید مسئولین به خود بیایند و جبران کنند.

فرمودند: در پاریس به مردمی که اعتراض می‌کنند، حمله می‌کنند و کورشان می‌کنند. آن وقت از ما با کمال وقاحت مطالبه حقوق بشر می‌کنند. ببینید غربیها اینجوری هستند. اروپا و آمریکا دو روی یک سکه هستند. این را مسئول ما توجه داشته باشند. حضرت آقا نیز فرمودند: ما نمی‌گوییم با اروپا ارتباط نداشته باشید. ما می‌ گوییم اعتماد نکنید. فریب لبخندشان را نخورید. فریب قول و قرارشان را نخورید. به اینها نمی‌شود اعتماد کرد. اینها قولشان قول نیست. فلذا باید مسئولین ما مراقب و مواظب باشند.

بعنوان آخرین مطلب بنده این خبر مسرت بخش و غرور آفرین، رونمایی موشک هوشمند بالستیک دزفول را که بسیار خرسند کننده بود که توسط سردار سرافراز جعفری فرمانده کل پاسداران و سردارعزیزحاجی زاده فرمانده هوافضای سپاه، دیشب رونمایی شد. و یک خبر بسیار مسرت بخش در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی برای ملت ایران و بخصوص مردم غیور و مقاوم دزفول است.

این بهترین هدیه‌ای بود که می‌توانستند به مردم دزفول که در دوران دفاع مقدس استقامت کردند، پایداری کردند، بدهند و از تحقق وعده‌ای که سردار حاجی زاده در سخنرانی ۴ خرداد در دزفول چند سال پیش داده بودند، بنده سپاسگزارم و تقدیر و تشکر می‌کنم.

چه کسی فکرش را می‌کرد که موشکهایی که توسط دشمنان این ملت به صدام داده می‌شد تا خانه‌های مردم دزفول را ویران کنند، امروز بعد از ۴۰ سال، موشکی به نام دزفول رونمایی می‌شود، آن هم در قد و قواره‌ای که هزار کیلومتر بردش هست، شدت آن و قدرت تخریب آن دو برابرموشک ذوالفقار هست که این موشک لرزه بر اندام همان دشمنانی بیاندازد که به صدام موشک می‌دادند.(تکبیر نمازگزاران)

بنده بعنوان امام جمعه دزفول از طرف همه مردم متدین وغیور و انقلابی دزفول از فرمانده کل قوا مقام معظم رهبری و سپاه پاسداران از این اقدام انقلابی تشکر می‌کنم.

خدایا پروردگارا به مقربان درگاهت قسمت می‌دهیم انقلاب ما را به انقلاب حضرت مهدی(عج) متصل بفرما…

دشمنان اسلام خوار و ذلیل و نسیت و نابود بگردان…

نقشه‌های آنان را به خودشان برگردان…

شهدای ما با سید الشهدا محشور بفرما…

رهبر عظیم الشأن و علما و مراجع تقلید در پناه امام زمان(عج) حفظ بفرما…

پروردگارا در فرج آقا و مولایمان امام زمان(عج) تعجیل بفرما…

پروردگارا لباس عافیت و تندرستی برتن بیماران  و منظورین مد نظر بپوشان…

پروردگارا رحمت نافع الهی را بر ما نازل بفرما…

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ  إِنَّا أَعْطَیْنَاکَ الْکَوْثَرَ  فصَلِّ لِرَبِّکَ وَانْحَرْ  إِنَّ شَانِئَکَ هُوَ الْأَبْتَرُ

وَالسَّلامُ عَلَیْکُم ورَحْمَةُ اللهِ وَبَرَکاتُهُ