۱۷م، بهمن ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
در جمع دانش‌آموزان و مسئولین دبیرستان شیخ انصاری دزفول

امام جمعه دزفول: جوانان نیروهای توانمندی هستند که باید کشور را به اوج برسانند.

زمان انتشار: ۱۷م, بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱:۱۵ ب.ظ | کد خبر: 74755

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در جمع دانش‌آموزان و مسئولین دبیرستان استعدادهای درخشان شیخ انصاری دزفول در آستانه ۲۲ بهمن گفت: ۴ دهه عزت و افتخار را پشت سر گذاشته و با ورود به دهه پنجم انقلاب باید با عزت و سرافرازی ادامه دهیم و بدانیم که ملت چه کردند.

امام جمعه دزفول با بازخوانی دوران پیش از انقلاب اظهار کرد: ایران در استعمار قدرت‌های بزرگ بود و مسئولیت ایران بعنوان ژاندارم منطقه این بود که امنیت را برایشان تأمین کند تا برای رفتارشان با ملتها و چپاول مردم نگران نباشند.

امام جمعه دزفول تصریح کرد: در سال ۱۳۴۲ که امام راحل را تبعید کردند جز اخلاص چیزی نداشت و می‌فرمود یاران من یا در گهواره هستند و یا هنوز در کوچه بازی می‌کنند و در سال ۱۳۵۷ همان کسانی را که امام می‌فرمود، انقلاب را به پیروزی رساندند.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی خاطرنشان کرد: دوران انقلاب با آمریکا و تمام عواملش جنگیدیم و پیروز شدیم و با درایت امام ارتش، جز عده محدودی که معدوم شدند با مردم همصدا شدند.

امام جمعه دزفول اظهار کرد: مهمترین عامل پیروزی انقلاب حضور اقشار مختلف مردم خصوصا جوانان در صحنه بود و عامل اصلی پیروزی در دفاع مقدس حضور نیروهای مردمی در کنار نیروهای مسلح بود که جوانان نیز حضور چشمگیری داشتند.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی تصریح کرد: پیروزی انقلاب اسلامی بسیار سخت و موفقیت بزرگی بود ولی برای ۴۰ سال حفظ انقلاب که به مراتب سخت‌تر از وقوع آن بود هزینه‌های زیادی صرف شد.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی با اشاره به اینکه اقتدار و عزت ما موجب هراس دشمن شده است افزود: در دوران دفاع مقدس ۸ سال در مقابل ۳۷ کشور دنیا که صدام را پشتیبانی می‌کردند با دست خالی جنگیدیم و خون دادیم، چنین عزت و استقلالی را که امام و شهدا و رهبری پیامبرگونه مقام معظم رهبری به ما دادند با هیچ چیز قابل قیاس نیست.

امام جمعه دزفول خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری فرمودند که نباید شتاب علمی کشور کند و یا متوقف شود که اگر پیشرفت علمی نداشته باشیم کشورهای دیگر بر ما مسلط خواهند شد.

امام جمعه دزفول گفت: در هیچ مقطعی از تاریخ کشورمان این همه خون پاک علما و انسانهای برتر ریخته نشده است و ما میراث دار کاری بزرگ هستیم و باید وظیفه خود را به شایستگی انجام دهیم و جوانان نیروهای توانایی هستند که باید کشور را به اوج برسانند.

همچنین در این مراسم پرچم ایران را بصورت نمادین بر فراز دبیرستان به اهتزاز درآوردند.

شایان ذکر است که دست اندرکاران دبیرستان ، مبلمانی مجزا جهت حضور مسئولین و حجت الاسلام والمسلمین قاضی در نظر گرفته بودند که ایشان ترجیح دادند در کنار دیگر دانش آموزان بر روی صندلی ها بنشینند. همچنین بعد از برنامه در جمع دانش آموزان در فضایی صمیمی به گفت و شنود و پرسش و پاسخ پرداختند.

دبیرستان شیخ انصاری از جمله مراکز آموزشی است که تا کنون صد ها دانش آموز جهت ورود به داشنگاه های برتر کشور در رشته های مختلف و همچنین شرکت در المپیاد های علمی در طی سال های اخیر پرورش داده است.