۶م، بهمن ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۶م, بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۹ ب.ظ | کد خبر: 74518

باسمه تعالی

إِنَّا للّه وإِنّا إِلَیهِ رَاجِعُونَ

امام علی علیه السلام:

إِذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِی الْإِسْلَامِ ثُلْمَةٌ لَا یَسُدُّهَا شَیْ ءٌ إِلَى یَوْمِ الْقِیَامَةِ.

هرگاه عالمی بمیرد رخنه ای جبران ناپذیر در اسلام ایجاد می شود. «محاسن ،ج۱،ص۲۳۳»

ارتحال ملکوتی عالم جلیل القدر حضرت آیت الله سید مرتضی مروج ابوی شهید (اعلی الله مقامه الشریف)، یار امام و رهبری از دوران قبل از انقلاب، که عمر شریف خود را در تمامی صحنه‌های انقلاب و ارشاد مردم تلاشی وافر و موضع گیری هایی مجاهدانه داشته‌اند موجب تأسف و تأثر گردید.

فقدان آن فقیه مجاهد و سید جلیل القدر را به پیشگاه حضرت بقیه الله الاعظم و مقام معظم رهبری و مردم استان خوزستان و بیت شریف به ویژه فرزند مکرم ایشان جناب حجةالاسلام والمسلمین سید احمد مروج، صمیمانه تسلیت عرض نموده و از خداوند تبارک و تعالی خواستارم روح پرفتوح این عالم برجسته اخلاق را عالی است متعالی فرماید.

والسلام

سید محمدعلی قاضی دزفولی

امام جمعه دزفول

گفتنی است آیت‌الله سید مرتضی مروج از علمای انقلابی استان خوزستان و پدر شهید جاویدالاثر سید عبدالله مروج از شهدای دفاع مقدس، پس از عمری مجاهدت علمی و تبلیغی، در سن ۹۰ سالگی دعوت حق را لبیک گفت و به دیار باقی شتافت.

آیت‌الله مروج زاده سال ۱۳۰۷ در شهر ترکالکی از توابع شهرستان گتوند به دنیا آمد.

او از سال ۱۳۶۱ حدود ۵ سال، قائم مقام دیوان عدالت اداری بود و مدتی نیز بعنوان وکیل امام خمینی(ره) در امور حسبیه در اهواز فعالیت کرد.

آیت الله مروج علاوه بر حضور فعال در جریانات انقلاب اسلامی، همواره در دوران پس از انقلاب نیز در امور اجتماعی و فرهنگی نیز فعال بود و خدمات شایانی را به مردم خوزستان ارائه کرده است.

پیکر این پدر شهید در آستان متبرکه امامزاده محمدبن‌زید(ع) بخش عقیلی شهرستان گتوند به خاک سپرده می‌شود.