۶م، بهمن ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
در دیدار مدیران برتر مدارس در جذب مشارکت مردمی برای نیازمندان

امام جمعه دزفول: اگر در تربیت دانش‌آموزان دقت شود بسیاری از مشکلات جامعه حل خواهد شد.

زمان انتشار: ۶م, بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۹ ب.ظ | کد خبر: 74472

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در دیدار مسئولین آموزش و پرورش دزفول و جمعی از مدیران منتخب آن در جذب کمکهای مردمی برای نیازمندان در نهاد امامت جمعه دزفول ضمن گرامیداشت ایام فاطمیه، آموزش و پرورش و تربیت فرزندان را اساسی‌ترین و مهمترین عرصه دانست و گفت: تربیت فرزندان و عزم و اراده آنان در سرنوشت کشور مؤثر است و سرنوشت جامعه مرهون تلاش‌های آموزشی و پرورشی است.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی، تجلیل از مدیران موفق را کاری ارزنده و شکر نعمت دانست و اظهار کرد: هنر مدیریت در این است که علیرغم مشکلات و تنگناها مجموعه را به بهترین شکل مدیریت و اداره کند.

امام جمعه دزفول تربیت را یکی از مهمترین و اساسی‌ترین کارهای معلم عنوان و تصریح کرد: گاه دانش آموز چنان جذب استاد و معلم می‌شود که رفتار معلم را برای خود انتخاب می‌کند و این اثر تربیت‌پذیری است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول با اشاره به فطرت انسان خاطرنشان کرد: اگر بتوانیم جلوه صحیح و واقعی دین و آموزه‌های دینی را به جوانان و نوجوانان نشان دهیم بر اساس فطرت خود از دین پیروی می‌کنند.

امام جمعه دزفول ضمن اشاره به منویات مقام معظم رهبری اظهار کرد: اگر در تربیت دانش‌آموزان دقت شود بسیاری از مشکلات جامعه حل خواهد شد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول با اشاره به اینکه باید در جامعه با صبر و حکمت عمل کرد افزود: فرصتی فراهم شده تا در سرنوشت جامعه سهم داشته باشیم، باید از این فرصت طلایی استفاده کنیم.

امام جمعه دزفول تصریح کرد: آموزش و پرورش یکی از جبهه‌های جنگ نرم است، دشمن این نهاد ارزشمند را بسیار حساب شده هدف قرار داده، باید مراقب بود راه نفوذ دشمن را بست.

ظاهر طحان مسئول انجمن اولیا و مربیان، این انجمن را نهادی مردمی دانست و گفت: تا کنون بدون هیچ‌گونه اعتبارات دولتی،  بالغ بر ۱۰۰ میلیون تومان، توسط خیرین و همت مدیران و شورای معاونین و همچنین طرح برکت جهت هزینه های درمانی دانش آموزان نیازمند پرداخت شده است.

وی استفاده از پوشاک ایرانی جهت حمایت از کالای ایرانی را پیش نیاز تعلیم و تربیت دانست و اظهار کرد: باید به این امر دقت شود تا ارزشهای اسلامی در مدارس بوجود بیاید که حقیقتاَ مدیران برتر در این زمینه سنگ تمام گذاشتند.

همچنین عبدالمحمد جرجانی رئیس آموزش و پرورش دزفول ضمن اشاره به تلاش و روحیه جهادی و بسیجی مدیران در امر آموزش گفت: از دستاوردهای آموزش و پرورش برگزاری ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی جهت نشان دادن خدمات آموزش و پرورش دزفول است تا برگ زرینی بر تاریخ آموزش و پرورش باشد.

قابل ذکر است که در این نشست از مدیران برتر در زمینه جذب کمک‌ها برای خدمات رسانی به دانش‌آموزان نیازمند با اهدای لوح، تقدیر شد.