۳م، بهمن ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۳م, بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۳:۳۴ ب.ظ | کد خبر: 74431

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول ضمن تسلیت ایام فاطمیه(س) و با اشاره به سخنی از امام خمینی(ره) گفت: حضرت فاطمه زهرا(س) اولین مدافع ولایت است که باید با تأسی از زندگانی آن حضرت، پشتیبان ولایت فقیه باشیم.

مردم بصیر ایران با عزت و سربلندی توانستند دشمن را در رسیدن به نقشه‌های شوم خود ناکام بگذارند

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول تصریح کرد: در طول ۴۰ سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی مردم شریف، بصیر و ولایتمدار ایران اسلامی با عزت و سربلندی، در عرصه‌های مختلف، همه سختیها را تحمل کرده و توانستند دشمن را در رسیدن به نقشه‌های شوم خود ناکام بگذارند.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی دزفولی خاطر نشان کرد: در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی باید برنامه‌های دهه فجر با شکوه و عظمت بیشتری نسبت به سالهای گذشته و با حضور باشکوه مردم برگزار گردد.

باید از تمام ظرفیتهای فرهنگی جامعه، جهت ارتقاء و تعالی فرهنگ جامعه اسلامی استفاده کرد

امام جمعه دزفول ضمن اشاره به وظایف خطیر و سنگین شورای فرهنگ عمومی گفت: شورای فرهنگ عمومی شایسته‌ترین مجموعه‌ برای مسائل فرهنگی است و باید در همه برنامه ریزی‌ها و سیاست گذاری‌ها، شورای فرهنگ عمومی محور قرار گیرد.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی ادامه داد: فرهنگ زیربنای هر جامعه است و باید از تمام ظرفیتهای فرهنگی جامعه، جهت ارتقاء و تعالی فرهنگ جامعه اسلامی استفاده کرد.

امام جمعه دزفول با اشاره به وحدت و انسجام، و روحیه هم افزایی در مسائل فرهنگی جامعه خاطر نشان کرد: تصمیمات فرهنگی باید در راستای پیشبرد جامعه اسلامی بوده و از منویات و اندیشه‌های مقام معظم رهبری و امام راحل جهت تحقق اهداف و آرمانهای انقلاب بهره گرفت.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول ضمن اشاره به تقارن ایام فاطمیه(س) و دهه فجر اظهار کرد: همه نهادها و دستگاهها، هر کدام به سهم خود جهت بزرگداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی باید تلاش کنند و فضای شهر را پوشش دهند تا افکارعمومی به این فضا افتخار کنند.

استیصال دشمن نشأت گرفته از مقاومت و پیروزی انقلاب اسلامی است

حجةالاسلام والمسلمین قاضی دزفولی با اشاره به شعار امسال دهه فجر “افتخار به گذشته، امید به آینده” در ۴۰ سالگی پیروزی انقلاب اسلامی خاطر نشان کرد: امروز انقلاب و نهضت ما جهانی شده و استیصال دشمن نشأت گرفته از مقاومت و پیروزی انقلاب اسلامی است.

حجة الاسلام و المسلمین قاضی همه را مسئول مطالبه منویات مقام معظم رهبری دانست و اظهار داشت: مسئولین از مردم جدا نیستند و باید همانند مردم مشکلات را تحمل کنند و این به معنای مردمی بودن است و در کنار مردم بودن یک تکلیف مهم است.

امام جمعه دزفول ضمن اشاره به پخش راهپیمایی شهرستان دزفول از صدا و سیمای جمهوری اسلامی اظهار کرد: امسال مسیر راهپیمایی با توجه به اهمیت ۲۲ بهمن در ۴۰ سالگی پیروزی انقلاب اسلامی با یک برنامه ریزی دقیق تغییر خواهد کرد.

حفظ بافت قدیم و میراث فرهنگی اولویت اصلی و از وظایف مسئولین امر می‌باشد

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول در بخش دیگری از سخنان خود، حفظ بافت قدیم و میراث فرهنگی را اولویت اصلی و از وظایف مسئولین امر دانست و افزود: مالکان خانه‌های قدیمی بخشی از فرهنگ دزفول به حساب آمده و باید مورد احترام قرار گیرند.

امام جمعه دزفول اشاره کرد: می‌توان از کارشناسان علمی با نظارت فرماندار شهرستان دزفول ، یک کارگروه ویژه در خصوص بافت قدیم و گردشگری، جهت برگزاری گفتمان عمومی در شهرداری تشکیل شود.

مسئولین باید متوجه باشند گسلهای قومیتی را تحریک نکنند

حجة السلام و المسلمین قاضی دزفولی ضمن اشاره به نفوذ دشمن برای ضربه زدن به ارکان نظام و عرصه‌های مختلف امنیتی و نظامی کشور به موضوع قومیت گرایی اشاره کرد و گفت: یکی از هنرهای امام راحل، وحدت بین قومیتها، سرزمینهای مختلف و مذاهب بود و با همین وحدت، ایران اسلامی توانست در مقابل دشمن بایستد.

امام جمعه دزفول با اشاره به بومی بودن دزفول تأکید کرد: تمام افرادی که در دزفول زندگی می‌کنند شهروند دزفولی می‌باشند، مسئولین باید متوجه باشند گسلهای قومیتی را تحریک نکنند و مواظب عناصر مغرض باشند.

حجةالاسلام والمسلمین بیگدلی: وظیفه داریم آگاهانه و هوشیارانه از جایگاه رفیع ولایت دفاع کنیم 

حجةالاسلام والمسلمین بیگدلی شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) را تسلیت گفت و اظهار کرد: بین ایام فاطمیه و پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی هیچگونه جدایی وجود ندارد ولی باید درخصوص برگزاری مراسم به این مهم توجه شود.

وی با اشاره به دسیسه‌های دشمن در شرایط کنونی گفت: دشمن سعی دارد تمام ایرادات و مشکلات موجود که به هر دلیلی ایجاد شده و معضلاتی بر مردم تحمیل کرده به جایگاه ولایت منتسب کرده و به این جایگاه رفیع ضربه وارد کند و ما وظیفه داریم که آگاهانه و هوشیارانه دفاع کنیم.

حجةالاسلام والمسلمین بیگدلی اظهار کرد: دهه فجر و تقارن آن با ایام فاطمیه فرصتی است برای معرفی شخصیت حضرت زهرا(س) و باید اخلاق فاطمی بعنوان منشور اخلاقی جامعه، رفتار فاطمی بعنوان منشور اعتقادی جامعه معرفی شود.

فرماندار دزفول: همزمانی دهه فجر انقلاب با ایام فاطمیه فرصتی برای اعتلای فرهنگ دینی و معرفی آرمان‌های انقلاب است

همچنین دکتر حیدری فرماندار ویژه دزفول با اشاره به عمل کردن شورای فرهنگ عمومی فراتر از تقویم فرهنگی، گفت: سیاست‌های فرهنگی شهرستان براساس مؤلفه‌ها و مبانی شرعی و عرفی، و آداب و سنن باید در شورای فرهنگ عمومی شهرستان مصوب شود.

وی افزود: همزمانی دهه فجر انقلاب با ایام فاطمیه فرصتی برای اعتلای فرهنگ دینی و ارزشی و معرفی آرمان‌های انقلاب است و باید در بیان موضوعات خلاقیت و نوآوری داشت.

شایان ذکر است در ادامه این نشست اعضای شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول هر کدام به طور مجزا گزارشی جهت پیشبرد برنامه‌های دهه فجر و ایام فاطمیه(س) ارائه دادند.