۱م، بهمن ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱م, بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۴ ق.ظ | کد خبر: 74414

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در دیدار مسئولین اداره میراث فرهنگی دزفول بافت قدیم دزفول را میراثی ملی دانست که باید حفظ شود و گفت: باید نگاه مردم به بافت قدیم و حفظ آن، اصلاح شود و دولت و میراث فرهنگی برای بازسازی یا تبدیل آن به منطقه گردشگری موظف به رضایت شهروندان ساکن در بافت قدیم است.

امام جمعه دزفول اظهار کرد: مسئولین باید عِرق فرهنگ دزفول داشته باشند تا بتوانند راهکارهای مناسب برای این موضوع بیاندیشند.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی تصریح کرد: دزفول شهری اصالتا بومی است و قومیت‌های دیگر نیز در این منطقه بومی حضور داشته و زندگی می‌کنند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول افزود: بزرگترین نقطه عزیمت شهر برای حفظ میراث فرهنگی خود مردم هستند که با مطالبات درست و بحق خود این میراث گرانبها را حفظ کرده و مسئولین را به سمت مصالح کشور سوق می‌دهند.

امام جمعه دزفول خاطرنشان کرد: باید جلسات همفکری و تبادل نظرات صورت گیرد تا از تمام ظرفیت‌های موجود برای حفظ میراث فرهنگی بهره‌مند شد.

گفتنی است که مسئولین اداره میراث فرهنگی دزفول که دغدغه حفظ این میراث گرانبها را داشتند حفظ بافت قدیم را فرصتی برای اشتغال و گردشگری دانسته و گفتند: استفاده از ظرفیت‌های فراوان فرهنگی دزفول برای جلوگیری از تخریب بیشتر بافت قدیمی و آجری دزفول با حضور کارشناسان و تشکیل انجمن دوستداران محلات ضرورت دارد.

همچنین تنها بافت با معماری اسلامی را بافت قدیم دزفول عنوان کرده و اظهار داشتند: با از دست رفتن بافت قدیم و میراث فرهنگی دزفول، هویت شهر از دست می‌رود.

در این دیدار طرح‌هایی برای حفظ میراث کهن دزفول ارائه شد و در این خصوص به تبادل نظر پرداختند.