۳۰م، دی ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۳۰م, دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۵ ب.ظ | کد خبر: 74394

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در دیدار آقای فضیلت از مدیران حسینیه ثارالله دزفول ضمن تأکید بر تبدیل تهدیدها به فرصت گفت: باید در تمام برنامه‌ها و زمینه‌ها از نیروی جوان استفاده کرد و به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه جوانان راه حل مشکلات کشور هستند توجه کرده و این نحوه نگاه را در برنامه‌های فرهنگی محور قرار داد.

امام جمعه دزفول به آسیب‌های اجتماعی موجود در جامعه اشاره کرد و افزود: مهمترین مسئله، احیاء هویت دینی و ملی شهرستان است که امروز تحت تأثیر هجمه فرهنگی عناصر بیگانه و گاه داخلی قرار گرفته است.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی اظهار کرد: می‌توان اتاق فکر با کارگروه‌های مختلف از اقشار و نهادهای گوناگون شکل دهنده فرهنگ جامعه تشکیل داد تا فضاهای مختلف را مورد بررسی دقیق قرار داده و آسیب شناسی کنند.

امام جمعه دزفول با توجه به اینکه برنامه‌ریزی‌های انجام شده باید متناسب با نیازهای جامعه باشد تصریح کرد: با اجرای برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت که هرکدام اهداف خاصی را دنبال کند می‌توان نیازهای جامعه را مرتفع نمود.

امام جمعه دزفول خاطرنشان کرد: مسئولین فرهنگی جامعه دچار روزمرگی شده‌اند که آنها را از فکر کردن راجع به برنامه‌ها بازمی‌دارد و قطعا جلسات هم اندیشی مدیریت شده می‌تواند مجموعه‌ها و مسئولین را از روزمرگی خارج کند.

همچنین فضیلت گزارشی از برنامه‌های حسینیه ثارالله دزفول را ارائه داد و گفت: از ظرفیت فرهنگی حسینیه ثارالله استفاده کرده و تقریبا سالانه ۱۳۰ برنامه در موضوعات مختلف از جمله ترویج فرهنگ قرآنی، مسائل اعتقادی- اخلاقی، موضوع خانواده، کلاس‌های سبک زندگی، یادواره‌های شهدا و کلاس‌هایی برای نوجوانان و جوانان برگزار شده است.

وی افزود: در ماه محرم امسال کلیه مراسم اجرا شده در دهه محرم، بطور مستقیم در فضای مجازی اینستاگرام پخش شد.