۲۹م، دی ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۹م, دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۷ ب.ظ | کد خبر: 74370

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در دیدار نمایندگانی از شورای عالی حوزه‌های علمیه قم که به منظور مرتفع نمودن مشکلات احتمالی حوزه به دزفول سفر کرده بودند با حضور مدیر و جمعی از مسئولین و مدرسین حوزه علمیه آیت الله قاضی(ره) گفت: حوزه علمیه با حضور فضلا، علما و طلاب کوشا و تلاشگر دزفول پیشرفت‌های بسیار خوبی داشته است.

امام جمعه دزفول دزفول را شهری با پیشینه علم و فقاهت عنوان کرد و افزود: دزفول ظرفیت دارد که نقش بیشتر و بهتری در استان و حتی کشور ایفا کند و تلاش می‌کنیم که حوزه را محور امور دینی، مذهبی و فرهنگی معرفی کنیم.

امام جمعه دزفول اظهار کرد: علیرغم تلاطم و فراز و نشیب‌های سیاسی حاکم بر کشور توانسته‌ایم حوزه را کنترل کرده تا حرمت و جایگاه آن حفظ شود.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی خاطرنشان کرد: وحدت و انسجام روحانیت در شهرستان موجب شده که با استفاده از خرد جمعی چالش‌ها را پشت سر بگذاریم و ان‌شاءالله بتوانیم به وظیفه خود به نحو احسن عمل کنیم.

همچنین حجةالاسلام والمسلمین بیگدلی به پیشرفت‌های زیاد حوزه از زمان حضور امام جمعه دزفول اشاره کرد و گفت: شرایط اقلیمی شهرستان، تأثیر گذاری علما در گذشته و محبوبیت در بین مردم و منطقه ایجاب می‌کند که روحانیت از نظر کمی و کیفی بتواند پاسخگو باشد.

وی اظهار کرد: در کنار قله‌های بلند افتخارات دزفول دره‌های عمیقی وجود دارد که مایه نگرانی است و به لحاظ رشدی که وجود دارد باید شرایطی  فراهم شود تا از این همه افتخارات پاسداری کنیم.

حجةالاسلام والمسلمین بیگدلی تصریح کرد: باید به قدمت تاریخی و علمی دزفول و از سوی دیگر به آسیب‌ها و خطراتی که متوجه افتخارات شهرستان است نگریسته شود.

در ادامه این نشست به مواردی چون نحوه تدریس، فرصت دادن به طلاب جهت انجام کارهای پژوهشی و … اشاره شد.