۲۷م، دی ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۷م, دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۲ ب.ظ | کد خبر: 74326

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی دزفولی در آئین نواختن زنگ شوراها در جمع دانش آموزان دبیرستان دخترانه پیشتازان ضمن گرامیداشت هفته شوراها، آموزش و پرورش را نهادی مهم دانست و گفت: کشوری که مردمی بااراده و مسئولیت شناس داشته باشد، در قله‌های افتخار و سربلندی قرار می‌گیرد.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی با اشاره به فرار مفتضحانه شاه در ۲۶ دی ماه سال۵۷ خاطرنشان کرد: شاه با تقسیم کشور و به غارت بردن بیت‌المال، کشور را به عقب ماندگی کشاند، ولی افتخار جمهوری اسلامی این بود که در ۸ سال دفاع مقدس با نثار خون هزاران شهید و جانباز اجازه نداد حتی یک وجب خاک بدست دشمن بیافتد.

امام جمعه دزفول ضمن تأکید بر اینکه باید امیدوار بوده و به دشمنان اجازه سوء استفاده ندهیم تصریح کرد: باید بعنوان یک ایرانی و مسلمان جایگاه خود را شناخته و از میراث گرانبهای انقلاب اسلامی محافظت کنیم.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول با اشاره به وصیت‌نامه الهی، سیاسی امام خمینی(ره)، بصیرت و آگاهی را از مسئولیتهای بزرگ انقلاب دانست و افزود: باید با مشارکت فعالانه و هوشمندانه در انتخابات و احساس مسئولیت نسبت به سرنوشت کشورعزیزمان مراقب بود این انقلاب به دست نااهلان نیافتد.

امام جمعه دزفول با استناد به آیات قرآن به وظایف فردی و اجتماعی انسان اشاره و تأکید کرد:شما دانش آموزان می‌توانید در فعالیتهای علمی، فرهنگی و اجتماعی برای دیگر مدارس الگو باشید.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول آموزش و پرورش را نهاد بزرگی در گستردگی و اثرگذاری عدالت دانست و افزود: آموزش و پرورش باید در ایجاد فرصتهای شغلی و تحصیل نگاهی عدالت طلبانه داشته باشد و همه در خصوص همکاری و مشارکت با این نهاد بزرگ مکلف هستند که به وظیفه خود بنحو احسن عمل کنند.

امام جمعه دزفول ادامه داد: اشتغال در کشور باید کاملا عادلانه باشد و آموزش پرورش گزینش را بر اساس مقرارت و ضوابط انجام دهد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول به ۲۷ دی ماه سال ۵۷ چهارشنبه سیاه دزفول اشاره کرد و گفت: این انقلاب به سادگی بدست نیامده و چنین حوادثی برای شهر ما بسیار ارزنده است، آرامش امروز به خاطر همین اتفاقات گذشته است.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی افزود: باید قدر این انقلاب را دانست و با مشکلات ناامید نشد و همه دست اندرکاران باید تلاش کنند در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی جشنی متفاوت و با شکوه، همراه با آگاهی و بصیرت نسبت به سالهای قبل برگزار کنند.