۲۶م، دی ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۶م, دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۷ ق.ظ | کد خبر: 74286

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آئین کلنگ زنی زینبیه روستای بلادیه بخشداری چغامیش در ایام میلاد حضرت زینب(س) و با حضوز امام جمعه میانرود، بخشدار چغامیش و اهالی ولایتمدار این منطقه برگزار شد.

امام جمعه دزفول در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد شهدای منطقه گفت: محبت اهل بیت(ع) سرمایه بزرگی است و باید قدر این سرمایه و نعمت بزرگ ولایتمداری را دانست.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی اظهار کرد: حضرت زینب(س) نمادی از ائمه معصومین(ع) و پیامبر اکرم(ص) است و واقعا زینت پدر بود و اگر در کربلا نبود قیام عاشورا و قیام اباعبدالله الحسین(ع) که موجب احیای دین اسلام شد ناکام می‌ماند.

امام جمعه دزفول تصریح کرد: این بانوی بزرگ اسلام تربیت شده پیامبر(ص) و فاطمه زهرا(س) در مقابل همه مصائب صبر کرد و در حضور یزید ملعون خطبه‌ای غرّا خواند و او را تحقیر کرد.

امام جمعه دزفول افزود: امروز زنان و دختران جامعه ما باید برای حجاب و عفاف خود و حفظ ارزش‌ها فرهنگ زینبی و  فاطمی داشته باشند.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی با اشاره به کمک‌های مردمی برای ساخت این زینبیه که به نام فاطمةالزهرا مزین شده است گفت: هر کاری  که انسان در راه خدا انجام می‌دهد برای روز سخت قیامت ذخیره خواهد شد.

امام جمعه دزفول تأکید کرد: سعی شود که این مکان به سرعت ساخته و تکمیل شود و برنامه‌های دینی و فرهنگی در آن برگزار گردد.

شایان ذکر است نماز ظهر و عصر به امامت حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در مسجد این منطقه اقامه شد.