۲۶م، دی ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب و 27 دی چهارشنبه سیاه دزفول

امام جمعه دزفول: ۲۷ دی ۵۷ مطلع الفجر پیروزی انقلاب اسلامی بود و نباید به فراموشی سپرده شود.

زمان انتشار: ۲۶م, دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۱ ق.ظ | کد خبر: 74282

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در مصاحبه صدا و سیمای مرکز خوزستان به مناسبت ۲۷ دی ماه چهارشنبه سیاه دزفول در مقابل منزل مرحوم آیت الله قاضی امام جمعه فقید دزفول در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی و ۲۷ دی ماه گفت: ۲۷ دی ماه ۱۳۵۷، چهارشنبه سیاه روزی تاریخی برای مردم ولایتمدار خوزستان خصوصا دزفول است که در آن روز حوادث فراوانی اتفاق افتاد.

امام جمعه دزفول اظهار کرد: چند روز پیش از ۲۷ دیماه مردم با شعار “ارتش برادر ماست  خمینی رهبر ماست” به خیابان آمده به ارتشیان گل دادند و در لوله‌های تفنگشان گل قرار دادند و یکی از روحانیون از بالای تانک، فرمان امام که همان همبستگی مردم و ارتشیان بود را فریاد زد.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی افزود: عده‌‌ای که این اتحاد را برنمی‌تافتند صبح روز ۲۷ دی ماه ۱۳۵۷ با تانک و گارد شاهنشاهی به مردم اهواز حمله کردند و عصر همان روز یک جنگ تمام عیار بین جوانان انقلابی دزفول و تانک‌های گارد شاهنشاهی در دزفول رقم خورد و از حوادث تاریخی شد.

امام جمعه دزفول یکی از اتفاقات ۲۷ دی ۵۷ را هجوم تانک‌ها به منازل علمای دزفول خصوصا بیت آیت الله قاضی(ره) عنوان کرد و گفت: علیرغم غافلگیر شدن مردم در حمله گارد به مردم، خیلی زود جوانان انقلابی در مقابل تانک‌ها ایستادند و نهایتا آنها را وادار به عقب نشینی و فرار کردند.

امام جمعه دزفول خاطرنشان کرد: ۲۷ دی ۵۷ یکی از روزهای بسیار مهمی بود که برای مردم دزفول اتفاق افتاد و مطلع الفجری بود که ارتش با ملت همراه شده و نهایتا این انقلاب در ۲۲ بهمن ۵۷ به پیروزی برسد، باید خاطرات آن روز جمع‌آوری شده و نگذاشت که به فراموشی سپرده شود.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی به شور و هیجان غیر قابل وصف دوران انقلاب اشاره کرد و ادامه داد: منزل آیت الله قاضی(ره) در روزهای انقلاب مأمن انقلابیون، و مسجد ایشان پایگاه اصلی انقلاب بود.