۲۱م، دی ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۱م, دی ۱۳۹۷ ساعت ۴:۱۸ ب.ظ | کد خبر: 74209

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آئین عبادی سیاسی نماز جمعه دزفول با حضور اقشار مختلف مردم متدین و ولایت مدار دزفول و به امامت حجةالاسلام والمسلمین شیخ عبدالحسین خسروپناه امام جمعه موقت دزفول در مصلای امام علی(ع) این شهرستان برگزار شد.

تبیین آئین معاشرت با استفاده از سیره و سنت حضرت زینب کبری(س)

خطیب نماز جمعه دزفول در خطبه اول نماز با دعوت خود و مردم به رعایت تقوای الهی و تبریک سالروز ولادت عقیله بنی‌هاشم حضرت زینب کبری(س) به ادامه بحث آئین معاشرت با استفاده از سیره و سنت آن حضرت پرداخت و گفت: حضرت زینب(س) با گفتار و کردارش یک زن متفاوتی به جامعه بشری معرفی کرد.

از منظر حضرت زینب(س) زن، انسانی عقلانی، معنوی، آزاد، عفیف و فعال اجتماعی است

دکتر خسروپناه افزود: منش آن حضرت با زن سنتی که عقب‌مانده و بیسواد باشد و با زنی که به دنبال هرزه‌گری اجتماعی بوده و خودش را با عرضه داشتن، مدرن می‌پندارد متفاوت بود.

وی افزود: آن بانوی دو عالم زنی را معرفی می‌کند که انسانی عقلانی، معنوی، آزاد و عفیف و فعال اجتماعی است.

امام جمعه موقت دزفول با برشمردن نقش حضرت زینب(س) در حماسه کربلا گفت: آن حضرت که تربیت شده  معلمانی چون حضرت علی(ع) و فاطمه زهرا(س) بود رهبری کاروان امام حسین(ع) و پرستاری اهل بیت را بعهده داشت و مدافع آن بزرگوران در تمام صحنه‌ها بود.

وی اظهارداشت: امروز کنوانسیون رفع تبعیض علیه زنان برخی از تشکل‌های دولتی و Ngo های خصوصی،  زنی را معرفی می‌کنند که مصرف‌گرا و برده مطامع سرمایه‌داری است.

انتقاد از برخی از مسئولان که تمام دغدغه‌شان حضور زنان در ورزشگاه‌هاست

امام جمعه موقت دزفول با انتقاد از برخی از مسئولان که تمام دغدغه‌شان حضور زنان در ورزشگاه‌هاست گفت: آیا آنها مسائل اصلی زنان بی‌سرپرست، زنانی که در خانه فرزندان سالم و عالم تحویل جامعه می‌دهند حل کرده‌اند؟

درخواست استخراج تئوری پرستاری نه از غرب بلکه از پرستاری حضرت زینب کبری(س) و رفع مشکلات پرستاران

دکتر خسروپناه همچنین با گرامیداشت روز پرستار و قدردانی از زحمات این قشر زحمت کش از دست اندرکاران وزارت بهداشت و علوم پزشکی خواست تئوری پرستاری را نه از غرب بلکه از پرستاری حضرت زینب کبری(س) را استخراج کرده و در رفع مشکلات آنها نیز تلاش کنند.

شهید نواب صفوی اهل علم و منطق بود و با دلایل عقلی مبارزات علیه رژیم طاغوت را انجام می‌داد

حجةالاسلام والمسلمین خسرو پناه در خطبه دوم نماز جمعه دزفول با گرامیداشت ۲۷ دیماه سالگرد شهادت فداییان اسلام گفت: شهید نواب صفوی اهل علم و منطق بود و با دلایل عقلی مبارزات علیه رژیم طاغوت را انجام می‌داد.

فرار شاه معدوم زمینه‌ای برای پیروزی انقلاب اسلامی شد

امام جمعه موقت دزفول ۲۶ دیماه ۵۷ و فرار شاه معدوم را زمینه‌ای برای پیروزی انقلاب اسلامی برشمرد و افزود: قبل از انقلاب مردم نقشی در عرصه سیاسی نداشتند و با ولایتمداری و پیوند امام با امت این اهداف محقق شد.

ساخت ماهواره‌های مختلف و موشک‌های بالستیک فریاد اعتراض آمریکا و دشمن را بر آورده است

وی هدف انقلاب را استقلال، جمهوریت و مردم سالاری دینی دانست و گفت: ولایتمداری موجب استمرار انقلاب شده است.

امام جمعه موقت دزفول اضافه کرد: ساخت ماهواره‌های مختلف و موشک‌های بالستیک فریاد اعتراض آمریکا و دشمن را بر آورده است.

روحیه انقلابی تنها راهکار مبارزه با توطئه‌های آمریکا و غرب است

دکتر خسروپناه با بیان اینکه تفکر غرب زدگی موجب از دست دادن گفتمان انقلاب و استقلال و پیشرفت کشور می‌شود بر ضرورت بی‌اعتمادی نسبت به آمریکا و اروپا تأکید کرد و افزود: روحیه انقلابی تنها راهکار مبارزه با توطئه‌های دشمن است، روحیه انقلابی به معنای بکارگیری مدیران انقلاب، کارآمد، متعهد، مجلس، دولت و قوه قضاییه انقلابی است.

بازخوانی سخنان اخیر مقام معظم رهبری در خصوص بی‌اعتمادی به آمریکا

امام جمعه موقت دزفول با بازخوانی سخنان مهم مقام معظم رهبری در خصوص بی‌اعتمادی به آمریکا گفت: اروپا و غرب حاضر به همکاری نیستند آنها برجام را سیاسی پذیرفتند اما اقتصادی نمی‌پذیرند و‌ اجازه نمی‌دهند یک دلار جابجا شود و این ویژگی استعمار است.

انتقاد از خصوصی‌سازی کارخانه‌ها در کشور

وی ضمن انتقاد از خصوصی سازی کارخانه‌ها در کشور گفت: خصوصی‌سازی پتروشیمی کرمانشاه، هفت تپه، آلومینیوم سازی اراک هزاران نفر را بیچاره کرده است.

روحیه انقلابی ماهواره می‌سازد، موشک بالستیک دوربرد، صنعت نظامی و دانش پزشکی را توسعه می‌دهد

امام جمعه موقت دزفول افزود: روحیه انقلابی ماهواره می‌سازد، موشک بالستیک دوربرد، صنعت نظامی، دانش پزشکی را توسعه می‌دهد با این همه پیشرفت قاچاق پوشاک به ۶۵ درصد رسیده که مایه تأسف است.

صنعت خودروسازی به دزدان سرگردنه سپرده شده است

وی بیان داشت: در صنعت خودرو نبود روحیه انقلابی مشکل ساز شده چرا که این صنعت به دزدان سرگردنه سپرده شده است.

در ۴۰ سال اخیر کلیه پیشرفت‌های کشور با روحیه انقلابی و مدیران لایق محقق شده است
حجةالاسلام والمسلمین خسروپناه با بیان اینکه نداشتن روحیه انقلابی برای حفظ امنیت موجب پرپرشدن جوانان متعهد در نیروی انتظامی دزفول شده است گفت: در ۴۰ سال اخیر کلیه پیشرفت‌های کشور با روحیه انقلابی و مدیران لایق محقق شده است، کشورداری فقط با دانش ممکن است.

۹۰% سرقت‌های مسلحانه از بیرون دزفول وارد شهر می‌شوند

امام جمعه دزفول با انتقاد مجدد از وضعیت ناامنی در شهر تأکید کرد: ۹۰% سرقت‌های مسلحانه از بیرون دزفول وارد شهر می‌شوند و این قتلها را انجام می‌دهندف دزفولی که در مقابل حزب بعث و هجوم نظامی ایستاد نمی‌تواند مسئله سرقت‌های مسلحانه را حل کند؟

درخواست از فرماندار جدید

وی از فرماندار جدید خواست با گذاشتن مدیران لایق، توانمند و انقلابی مشکلات این شهرستان را درخصوص امنیت و اشتغال مرتفع و در خطبه‌های نماز جمعه به مردم گزارش دهند.

شایان ذکر است که جمعی از دانش‌آموزان دخترانه دوره اول متوسطه شهیدان چینی پرداز ۲ به همراه مربیان خود در آئین باشکوه نمازجمعه این هفته دزفول شرکت کرده و بر شکوه آن افزودند.