۲۲م، دی ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۲م, دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۰ ق.ظ | کد خبر: 74205

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” جلسه شورای زکات، با حضور حجج اسلام قاضی دزفولی امام جمعه دزفول، فیض الاسلام امام جمعه شهر امام، حمیدی امام جمعه شهر میانرود و جمعی دیگر از روحانیون و مسئولین شهر امام در شهر امام برگزار گردید.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی دزفولی ضمن اشاره به اهمیت زکات آنرا فریضه‌ای در کنار نماز دانست و گفت: مؤدیان زکات و کارگزاران این امر هر دو نقش بسزایی در پرداخت زکات دارند که باید به وظایفشان بخوبی عمل کنند.

امام جمعه دزفول فضای مجازی را زمینه مناسبی برای فرهنگسازی دانست و افزود: فرهنگسازی و تبلیغ پرداخت زکات باید در جامعه صورت گیرد تا هم برای جامعه وهم برای شخص پرداخت کننده برکاتی داشته باشد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول مسئله خمس و مالیات را از زکات جدا دانست و اظهار کرد: زکات، خمس و مالیات هرکدام کاربرد خاصی در جامعه دارد و باید این موضوع برای مردم بیان و نهادینه شود.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی دزفولی با اشاره به آیات نورانی قرآن کریم و سخنان ائمه، پرداخت زکات را سخت‌ترین واجبات بیان و تأکید کرد: اگر زکات به موقع پرداخته نشود آسیب‌های اجتماعی به جامعه وارد شده و ممکن است باعث سقوط آن جامعه ‌گردد.

امام جمعه دزفول ادامه داد: مصرف زکات دریافت شده در راستای نیازمندیهای جامعه، بزرگترین خدمت به شخص پرداخت کننده بوده و کاری جهادی محسوب می‌شود.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی دزفولی با اشاره به آیات قرآن اولویت وظایف مسئولین و کارگزاران را برپایی نماز، امربه معروف و نهی از منکر و اخذ زکات دانست و تصریح کرد: مسئولین با امتیاز قائل شدن برای مؤدیان زکات و عملی کردن مصوبات در جهت برطرف نمودن نیاز جامعه تلاش کنند.

امام جمعه دزفول ریشه مشکلات پرداخت زکات را ناشی از عدم بروز بودن اطلاع رسانی دانست و خاطرنشان کرد: اگر بانک اطلاعاتی برای پرداخت زکات ایجاد شود و مردم از چگونگی مصرف زکات در امر مشکلات جامعه مطلع شوند شاهد چنین مشکلاتی نخواهیم بود.

همچنین حاضرین در جلسه نظرات، پیشنهادات و راهکارهایی جهت ترغیب و تشویق پرداخت زکات از سوی شرکتهای خصوصی ارائه دادند.