۱۶م، آذر ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۶م, آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۳ ب.ظ | کد خبر: 73679

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” در اجلاسیه جامعه روحانیت شهرستان دزفول که جمعی از علما و روحانیان، حجج اسلام بهرام پور و محمدزاده، فرماندار، شهردار و جمعی از مسئولان محلی دزفول نیز حضور داشتند حضرت آیت الله موسوی جزایری نماینده ولی فقیه دراستان خوزستان و امام جمعه اهواز با اظهار خرسندی از حضور در جمع جامعه روحانیت شهرستان دزفول گفت: وجود این تشکل خوب در شهر مقاومت دزفول می‌تواند الگویی مفید برای برگزاری آن در شهرهای دیگر استان خوزستان شود.

نقش روحانیت در حفظ و ترویج دین اسلام در جامعه

زعیم حوزه‌های علمیه استان خوزستان به نقش روحانیت در حفظ و ترویج دین اسلام در جامعه پرداخت و افزود: روحانیت با وحدت و انسجام خود می‌تواند با حضور و اقتدار خود در تمامی عرصه‌های فرهنگی و اجتماعی نقش آفرینی کند.

فداکاری و اخلاص علما در دوره‌های پیشین منحصر بفرد است

امام جمعه اهواز فداکاری و اخلاص علما را در دوره‌های پیشین منحصر بفرد دانست و افزود: این قشر خداترس و با تقوا برغم مشکلات فراوان در طول تاریخ توانسته است خدمات شایسته‌ای در ترویج و تثبیت فرهنگ شیعه ایفا نماید.

نقش آفرینی علما و روحانیان در اطاعت از ولی فقیه زمان

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان با اشاره به حدیثی از امام حسن عسکری(ع) از علمای شیعه بعنوان رزمندگان دفاع از حریم دین یاد کرد و بر ضرورت نقش آفرینی آنها در اطاعت از ولی فقیه زمان تأکید کرد.

علمای شیعه هیچ وقت در انجام وظایف خطیر خود کوتاهی نکردند

امام جمعه اهواز اضافه کرد: علمای شیعه هیچ وقت در انجام وظایف خطیر خود کوتاهی نکرده و همیشه در کنار مردم بوده‌اند.

تجلیل از نقش علما در شهرستان دزفول

حضرت آیت الله موسوی جزایری نماینده ولی فقیه در استان خوزستان در پایان نقش علما در شهرستان دزفول را کم نظیر خواند و با ذکر خاطراتی از حضرات آیات سید اسدالله نبوی، سید مجدالدین قاضی، میرزا محمدعلی و شیخ محمدرضا معزی و شیخ منصور سبط شیخ انصاری(ره) یاد و خاطره آنها را در خدمت به اسلام و مردم دزفول گرامی داشت.

سخنان امام جمعه دزفول

همچنین در این آئین باشکوه حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول از حضرت آیت الله موسوی جزایری بعنوان فخر نه تنها خوزستان بلکه کشور نام برد و از نقش این عالم برجسته در تقویت حوزه‌های علمیه استان خوزستان تجلیل کرد.

ایران اسلامی در عرصه‌های مختلف توانسته است جایگاه مهم علمی خود را در جهان تثبیت نماید

امام جمعه دزفول همچنین با گرامیداشت شهدای دانشجو در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی پرداخت و گفت: ایران اسلامی در عرصه‌های مختلف توانسته است جایگاه مهم علمی خود را در جهان تثبیت نماید.

نقش حوزه علمیه آیت الله قاضی(ره) در تربیت طلاب و روحانی

امام جمعه دزفول همچنین به نقش حوزه علمیه آیت الله قاضی(ره) در تربیت طلاب و روحانی پرداخت و گفت: در این حوزه علمیه بیش از ۱۸۵ طلبه از پایه یکم تا دهم مشغول تحصیل هستند.

پیشنهاد برپایی نمایشگاهی از دستاودهای انقلاب اسلامی در قالب مسائل علمی فرهنگی دینی

وی در پایان با اشاره به نزدیک شدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و ظرفیت‌های بزرگی که در این استان وجود دارد خواستار برپایی نمایشگاه باشکوهی از دستاودهای انقلاب اسلامی در این استان بویژه در قالب مسائل علمی- فرهنگی- دینی و عرصه‌های دیگر صنعتی و کشاورزی شد.

در ادامه این مراسم سه نفر از روحانیون حوزه علمیه آیت الله قاضی مفتخر به لباس مقدس روحانی به دست مبارک حضرت آیت الله موسوی جزایری شدند.