۳۰م، آبان ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۳۰م, آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۷ ق.ظ | کد خبر: 73446

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” در سالروز آغاز امامت امام عصر(عج) حجةالاسلام سیدجواد زهراپور کارشناس مباحث مهدوی از مرکز تخصصی مهدویت قم در دزفول در جمع دانش‌آموزان، دانشجویان و حوزویان به تبیین مباحث مهدوی پرداخت.

حجةالاسلام سیدجواد زهراپور درجلسات متعدد با گروه‌های سنی و مقاطع مختلف به نسبت نیاز مخاطبین، مباحث مهدویت را در قالب سخنرانی‌های متنوع و در شاخه‌های متعدد مطرح و در پایان هر جلسه به پرسش‌های مطرح شده پاسخ داد.

کارشناس مباحث مهدوی از مرکز تخصصی مهدویت قم در حوزه‌های علمیه به بیان مباحث انگیزشی و شیوه‌های انتقال درست مباحث مهدوی و در دانشگاه به ارائه موضوع مدعیان دروغین پرداخته و به سؤالات مخاطبین پاسخ داد.

وی در جلسات مدارس که برای دختران و پسران بصورت مجزا برگزار شد مباحث مهدوی را در قالب موضوعات رفتاری و اعتقادی و با اجرای مسابقه ارائه داد.

کارشناس مباحث مهدوی از مرکز تخصصی مهدویت قم در برنامه رادیویی و برنامه ضبط شده در بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) دزفول، کدواژه‌هایی در خصوص مباحث مهدوی شامل حقیقت و ریشه‌های انتظار، آثار و ادب انتظار مطرح کرد.

همچنین حجةالاسلام سیدجواد زهراپور در دیدار با امام جمعه دزفول گفت: احساس می‌شود که برای جوانان و نوجوانان اصل موضوع امامت، نیاز به ولی، امام و جایگاه امام تفهیم نشده و به همین دلیل با ادعای دروغین افراد، بعضی‌ها به سادگی جذب فرقه‌های ضاله می‌شوند.

وی ضرورت تبیین اصل امامت، نیاز به امام و ریشه‌های امامت مثل انسان شناسی را مورد تأکید قرار داد و اظهار کرد: باید علائم و نشانه‌های ظهور بیشتر تشریح شده، موضوعات یمانی و سفیانی مطرح شده در روایات، تحلیل و به سؤالات مهدویت پاسخ داده شود.

حجةالاسلام سیدجواد زهراپور بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) دزفول را یکی از بنیادهای خوب دانست و خاطرنشان کرد: نظم و هماهنگی برنامه‌ها خوب بود و این بخاطر زحمات و پیگیری حجج اسلام قاضی امام جمعه دزفول، زارع مدیر بنیاد و دیگر دست اندرکاران می‌باشد که نشان از عزم راسخ و دغدغه ایشان در مباحث مهدویت دارد.

وی ضمن ضرورت پیگیری بیشتر تصریح کرد: پررنگ بودن مباحث مهدویت در شهرستان دزفول نقطه قوتی است که مردم را به سمت امام حیّ(عج) سوق می‌دهد.