۱۴م، آبان ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۴م, آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۷ ق.ظ | کد خبر: 73250

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در مصاحبه تخصصی با خبرگزاری ایکنا در خصوص برگزاری نشست‌های فرهنگی و قرآنی بی‌نظیر در دزفول گفت: در شهرستان دزفول به دلیل بافت فرهنگی، مذهبی و دینی مفاخر و فرهیختگانی چون فقها و مجتهدین فراوانی در این سرزمین رشد کرده و موجب ارتقاء سطح فرهنگ در شهرستان شده‌اند.

امام جمعه دزفول به مجالس روضه‌خوانی گاه با سابقه چند صد ساله در منازل اشاره کرد و افزود: مجالس روضه‌خوانی منازل و مکان‌های عمومی که شاکله فرهنگی جامعه را تحت تأثیر قرار داده‌اند در دزفول وجود داشته و دارد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول خاطر نشان کرد: علما و بزرگانی در دزفول بوده‌اند و مراکز و مدارس علمی را پی‌ریزی و اداره کرده‌اند و بعضی از علما خود را وقف ترویج فرهنگی قرآنی کرده‌ و گاه این موضوع نیم قرن استمرار داشته است.

امام جمعه دزفول تصریح کرد: تلاش و جهاد بزرگان و استمرار آن باعث تربیت انسان‌های فرهیخته در شهرستان شده است.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی اظهار کرد: نشست‌های علمی که از سال‌های گذشته ضرورت آن احساس می‌شد طی دو سال گذشته جامه عمال پوشید، بعنوان مثال گفتمان دین و حکمت مختص خواص و نخبگان ماهانه در دزفول برگزار می‌شود.

امام جمعه دزفول افزود: مراسم روضه در ماه‌های محرم و صفر تا پاسی از شب بصورت برنامه‌ریزی شده ادامه دارد که نشان دهنده فضای دینی و معنوی شهر و بوجود آورنده یک سیر و تطور است و به تعبیر شیخ جعفر شوشتری دزفول در ایام ماه محرم به یک حسینیه بزرگ مبدل می‌شود.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی به شبهای قدر ماه رمضان نیز اشاره کرد و گفت: در شبهای قدر ماه رمضان مردم یکپارچه مشغول ذکر و دعا و شب زنده داری هستند و فضای مشعشع و منوری در دزفول ایجاد می‌شود.

امام جمعه دزفول ادامه داد: اینگونه مجالس، اثرات و برکات فوق‌العاده‌ای در شهر دارد و مردم، انس و الفتی با مسائل معنوی و فرهنگی و دینی پیدا می‌کنند.

امام جمعه دزفول با اشاره به اینکه دزفول از نعمت و موهبت بزرگ معنوی و الهی مجالس معنوی برخوردار است تأکید کرد: این سبک تبلیغ دین در شهرستان که سابقه و پیشینیه تاریخی دارد و مؤثر واقع شده است، می‌تواند الگویی برای دیگر مناطق باشد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول به مؤلفه‌های انجام کار فرهنگی اشاره و خاطرنشان کرد: برای انجام کار فرهنگی باید توجه داشت که برای ثمر دادن، زمان زیادی لازم است و دیگر اینکه باید با روحیات، خُلقیات و آداب و رسوم منطقه همخوانی داشته باشد.