۱۳م، آبان ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۳م, آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۱ ب.ظ | کد خبر: 73225

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفوال در دیدار اعضای شورا و نخبگان بسیج‌دانش آموزی شهرستان دزفول از خصوصیات انقلاب اسلامی را موضوع استکبارستیزی دانست و گفت: عامل اصلی و نیروی محرکه انقلاب و استمرار انقلاب اسلامی روحیه شور و نشاط جوانی و انقلابی بود که هنوز پس از گذشت ۴۰ سال همان شور و نشاط و انگیزه بسیار قوی بین جوانان و نوجوانان وجود دارد.

امام جمعه دزفول ۱۳ آبان را نقطه عطف عنوان و خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی برای استکبار جهانی بسیار سهمگین بود ولی دشمنان آن را جدی نگرفته و تصور می‌کردند که انقلاب اسلامی همانند دیگر انقلاب‌ها گذراست.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی تصریح کرد: تسخیر لانه جاسوسی آمریکا که با حمایت امام راحل روبرو شد خارج از تصور دشمن بود و از آن زمان به بعد آمریکا جدی‌تر و آشکارتر از گذشته علیه ایران توطئه کرد و در این دشمنی‌ها هرچه از دستشان برآمد انجام داده، کوتاهی نکرده و نمی‌کنند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول اظهار کرد: ملت ایران از ابتدا نشان دادند که استکبارستیزی ماهیت و جزء ارکان نظام و انقلاب اسلامی است، و هرکس حتی ذره‌ای از این روحیه فاصله گرفته به ملت و کشور خیانت کرده است.

امام جمعه دزفول نماد ۱۳ آبان و شاخصه اسلام ناب را همین روحیه استکبارستیزی دانست و تأکید کرد: همان روحیه انقلابی‌گری و روحیه جهادی و همان بالندگی و پویایی زمان پیروزی انقلاب اسلامی در ملت ایران استمرار دارد و دشمن از همین روحیه هراس دارد.

امام جمعه دزفول خطاب به دانش‌آموزان گفت: قدر خود را بدانید و رسالتی را که در این برهه زمانی بر عهده دارید بشناسید و به آن عمل کنید.

همچنین سرهنگ علی گل‌آرا ۱۳ آبان را نماد استکبارستیزی و فصلی نو در رشد و ارتقای انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: هویت جمهوری اسلامی، حیات انقلاب اسلامی و وجه تمایز آن از دیگر انقلاب‌ها و نظام‌ها، عدم سازش با استکبار جهانی است.

سرهنگ گل‌آرا نخبگان بسیج دانش‌آموزی را در تمام عرصه‌ها افتخارات شهرستان و جمهوری اسلامی دانست و افزود: اگر دشمنان بتوانند هر چیزی را تحریم کنند ولی قادر به تحریم اندیشه ما نیستند، جوانان انقلاب اسلامی بالنده و شکوفا در همه عرصه‌ها پیشتاز هستند.

وی تأکید کرد: مسئولین باید از ظرفیت عظیم فکری و فرهنگی جوان و باانگیزه استفاده کرده و بهره گیرند.

در ادامه این  نشست سروان پاسدار رضا صائمی نیا فرمانده حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی شهید فهمیده دزفول به بیان مأموریت‌های بسیج دانش‌آموزی پرداخت و ضمن اشاره به ۷۱۲ شهید دانش آموز شهرستان دزفول گفت: از مهمترین و تأثیرگذارترین برنامه بسیج دانش‌آموزی اردوهای راهیان نور است که هرساله از مهر تا بهمن برگزار می‌شود.

وی افزود: طرح شهید بهنام محمدی جهت اتصال دانش‌آموزان با مسجد، و اردوهای جهادی طرح هجرت با هدف مرمت و بهسازی مناطق کمتر توسعه یافته شهری و مناطق محروم به منظور تربیت، آموزش و ارتقاء سطح مهارتی دانش‌آموزان، از دیگر برنامه‌ها ی این بسیج می‌باشد.

شایان ذکر است که در پایان نماز جماعت ظهر و عصر به امامت حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در نهاد امامت جمعه این شهرستان اقامه شد.