۱۱م، آبان ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۱م, آبان ۱۳۹۷ ساعت ۴:۲۸ ب.ظ | کد خبر: 73179

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” در آئین با شکوه نماز جمعه دزفول که با حضور اقشار مختلف مردم دزفول در مصلای امام علی(ع) برگزارشد حجةالاسلام والمسلمین شیخ عبدالحسین خسروپناه امام جمعه موقت دزفول در خطبه‌های نماز ضمن دعوت مردم به رعایت تقوای الهی سالروز رحلت نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) و شهادت امام حسن مجتبی و امام علی ابن موسی الرضا علیهم السلام را تسلیت گفت و به تبیین آئین معاشرت از منظر این ائمه پرداخت و افزود: ویژگی بارز رسول خدا مسئله حسن خلق آن حضرت بود.

آئین معاشرت در اسلام و از منظر پیامبر اسلام و امام حسن و امام رضا علیهم السلام

امام جمعه موقت دزفول افزود: پیامبر اسلام حتی با افراد مخالف خود با حسن خلق رفتار می‌کرد و می‌فرمود دین حسن خلق است و این ویژگی موجب جمع شدن مردم به دور پیامبر گرامی اسلام و گسترش اسلام در دیگر نقاط جهان شد.

حلم و بردباری امام حسن(ع) علاوه بر جذب قلوب مؤمنین حتی موجب جذب افراد مخالف شد

وی همچنین از حلم و بردباری امام حسن مجتبی(ع) بعنوان نکته‌ای مهم در آئین معاشرت در اسلام نام برد و اظهار داشت: این سیره و روش امام علاوه بر جذب قلوب مؤمنین حتی موجب جذب افراد مخالف از جمله مروان بن حکم شد.

تحکیم و تثبیت امامت از منظر امام رضا(ع) در شرایط سخت

امام جمعه موقت دزفول همچنین سومین نکته از آئین معاشرت در اسلام را موضوع تحکیم و تثبیت امامت از منظر امام رضا(ع) برشمرد و گفت: برغم شرایط خاص آن دوران آن حضرت توانست از تفرقه در بین مردم جلوگیری نماید و توحید و امامت را در جامعه گسترش دهد.

حجةالاسلام والمسلمین خسروپناه در خطبه دوم نماز جمعه دزفول با قدردانی از برگزاری باشکوه و باعظمت آئین اربعین گفت: با وجود مشکلات اقتصادی فراوان، کاهش نرخ ارز ملی و افزایش نرخ ارز خارجی که باعث نگرانی‌هایی شده بود با لطفی که خداوند به جامعه آزادی خواه عنایت کرد اربعین امسال با شکوه هرچه تمام‌تر برگزار شد.

بیش از ۲۰ میلیون جمعیت از ادیان مختلف جهان در حماسه وحدت همراه با ایثار اربعین شرکت کردند

امام جمعه موقت دزفول افزود: بیش از ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار ایرانی و بیش از ۲۰ میلیون جمعیت از ادیان مختلف جهان در این حماسه وحدت همراه با ایثار و انسان دوستی شرکت کردند که مایه مباهات است.

شهرستان دزفول هم سهم خوبی با هدایت امام جمعه دزفول در اربعین داشت

وی افزود: شهرستان دزفول هم سهم خوبی در اربعین داشت و با تشکیل موکب در مرز چذابه که با نانوایی صنعتی، سردخانه ۱۲ متری و آشپزخانه مجهز همراه بود در کنار کارهای فرهنگی و معنوی به خدمت رسانی به زائران می‌پرداخت.

یاوه سرائیهای رسانه‌های معاند در اربعین

امام جمعه موقت دزفول گفت: عده‌ای از رسانه‌های خارجی و افراد ضد انقلاب القا می‌کردند که این خدمات حمایت‌های دولتی است در حالی که فعالیت هیآت عزاداری در توان هیچ دولتی نیست و کاری مردمی است البته ادارات در تأمین زیرساختهایی چون برق و آب مشارکت داشتند.

تقدیر از کلیه افرادی که در آئین‌های عزاداری محرم و صفر فعالیت داشتند

خطیب موقت نمازجمعه دزفول از کلیه افرادی که در آئین‌های عزاداری محرم و صفر فعالیت داشتند و در رأس آن حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول تقدیر کرد و گفت: راهپیمایی اربعین در دزفول نیز اقدام ارزشمندی است که ضمن تقدیر از خیّرین و افرادی که در این راستا فعالیت داشتند، کمبودهایی نیز وجود داشت و زائران هنگام برگشت با کمبود خودرو مواجه بودند که امیدواریم سالهای بعد تدابیر بهتری در این زمینه اندیشیده شود.

آنهایی که به آمریکا دلخوش هستند ساده نیستند

امام جمعه موقت دزفول در فرازی دیگر از خطبه‌های نماز با گرامیداشت ۱۳ آبانماه سالروز تسخیر لانه جاسوسی و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی گفت: آنهایی که به آمریکا دلخوش هستند ساده نیستند بلکه ابلهند یعنی سفاهت بیش از این نیست که با این همه تجربه‌ای که از جنایات آمریکا دارند هنوز دلخوش گره گشایی از این کشورند.

به مردم خودمان باید اعتماد کرد

وی افزود: آمریکا به علت منافع شخصی خود مجبور شده به هشت کشور اجازه خرید نفت ایران را بدهد و این نشان می‌دهد آمریکا نمی‌تواند نفت ایران را تحریم کند و ما باید به مردم خودمان اعتماد داشته باشیم.

آمریکا با روحیه استکباری که دارد در هر جایی که ورود کند جز ویرانی حاصلی ندارد

دکتر خسروپناه افزود: آمریکا با روحیه استکباری که دارد در هر جایی که ورود کند جز ویرانی حاصلی ندارد که نمونه آن در ویتنام، افغانستان و عراق نمود پیدا کرده است.

حجةالاسلام والمسلمین خسروپناه در بخش دیگری از خطبه‌های نمازجمعه دزفول ضمن گرامیداشت روز فرهنگ عمومی گفت: فرهنگ عمومی ما در کلیه عرصه‌ها و سنت‌ها باید حسینی باشد و در ویژگیها، اخلاق، رفتار و سنت‌ها باید نگاه حسینی و زینبی وجود داشته باشد.

فرهنگ حسینی و خدمت به مردم برای خدا باید در جامعه و در طول سال تداوم یابد

امام جمعه موقت دزفول تأکید کرد: فرهنگ حسینی و خدمت به مردم برای خدا باید در جامعه و در طول سال تداوم یابد.

احتکار و ثروت اندوزی در شرایط کنونی اقتصادی کشور رفتاری ضد دینی و یزیدی است

وی افزود: احتکار و ثروت اندوزی در شرایط کنونی اقتصادی کشور رفتاری ضد دینی و یزیدی است.

همچنین سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه دزفول آقای رضا مرساق مسئول اتحادیه دانش آموزی بود که بروز رسانی می شود. همچنین بمناسبت ۱۳ آبان روز مبارزه ملی با استکبار و روز دانش آموز بیانیه بسیج دانش آموزی قرائت شد.