۷م، آبان ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۷م, آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۶ ب.ظ | کد خبر: 73170

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول با حضور در ساختمان رادیو دزفول ضمن تسلیت فرارسیدن اربعین حسینی در خصوص موکب بزرگ شهرستان دزفول در پایانه مرزی چذابه گفت: موکب بزرگ شهرستان دزفول در پایانه مرزی چذابه که بصورت مجتمع اداره شده و بعنوان یک قرارگاه است به دلیل جابجایی مواکب با مشکلاتی مواجه بود ولی با تلاش جهادی و شبانه‌روزی، همزمان با برپایی موکب، پذیرایی و خدمت رسانی به زائران حسینی شروع شد.

امام جمعه دزفول ضمن تقدیر از تلاش خالصانه و شبانه‌روزی مردم و افرادی که زحمت کشیده‌اند اظهار کرد: در موکب بزرگ دزفول حرکت خودجوش مردمی بسیار زیبا و بدیعی در پذیرایی از زائران صورت گرفت و صحنه‌های بسیار زیبایی خلق شد.

رئیس ستاد اربعین شهرستان دزفول با اشاره به اینکه گاه تا ۶ هزار پرس حلیم بین زائران توزیع می‌شد خاطرنشان کرد: موکب بزرگ شهرستان دزفول در پایانه مرزی چذابه محور پذیرایی بود و تمام مسئولینی که برای بازدید از مواکب آمده بودند اذعان داشتند که موکبی با این عظمت و گستردگی ندیده‌اند.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی محبت امام حسین علیه السلام را موجب وحدت و تجمیع امت اسلامی دانست و افزود: دنیا باید بداند که علیرغم برنامه‌ریزی و توطئه‌ها و نقشه‌های دشمنان با یک اربعین و یک “لبیک یا حسین” دشمن باز هم ناکام مانده و مأیوس می‌شود.

امام جمعه دزفول گفت: همان مغناطیس اباعبدالله الحسین(ع) که همه را به سمت حرم مطهر سیدالشهدا می‌کشاند در دزفول و در میان مردمی که نتوانسته و توفیق حضور در کربلا را نداشته‌اند وجود داشته و راهپیمایی اربعین صورت می‌گیرد.

امام جمعه دزفول ضمن تأکید بر تقویت این راهپیمایی نمادین و گسترده‌تر شدن اقیانوس انسانی افزود: در دزفول راهپیمایی حرم تا حرم از حرم مطهر سبزقبا تا حرم مطهر محمد بن جعفر طیار با حضور اقشار مختلف مردم صورت می‌گیرد و می‌توان گفت این راهپیمایی در استان خوزستان منحصر بفرد می‌باشد.

همچنین امام جمعه دزفول در مصاحبه تخصصی با صدا و سیما گفت: در موکب بزرگ دزفول علاوه بر پذیرایی از زوار اباعبدالله الحسین(ع) و برپایی حسینیه و زینبیه، کمیته فرهنگی مستقر در موکب فعالیت دارد و به شبهات اعتقادی و مهدویت توسط روحانیون متخصص پاسخ می‌دهند.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی در این مصاحبه ضمن اشاره به اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی در موکب دزفول اظهار کرد: باید از ظرفیت و اقیانوس عظیم اربعین حسینی بهره فرهنگی برده و پیام امام حسین(ع) را در قالب هنر و فرهنگ منعکس کرد.