۷م، آبان ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۷م, آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۵ ق.ظ | کد خبر: 73106

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام سیدمحمدعلی قاضی دزفولی در نشست هماهنگی برنامه‌های پیاده روی اربعین در نهاد امام جمعه دزفول ضمن تسلیت اربعین سالار و سرور شهیدان امام حسین(ع) گفت: راهپیمایی حرم تا حرم در روز اربعین از آستان سبزقبا تا محمدبن جعفر(ع) در دزفول از اقدامات برجسته فرهنگی است که امنیت آن باید تأمین شود.

وی افزود: با توجه به اقدامات اخیر آل سعود و حادثه تروریستی اهواز و جمعیتی که در راهپیمایی حرم تا حرم دزفول در اربعین حضور می یابند باید تدابیر امنیتی ویژه‌ای برای این آئین بزرگ فرهنگی در نظر گرفته شود.

وی با بیان اینکه آیت الله موسوی جزایری نیز در این راهپیمایی مردم دزفول را همراهی می کند، گفت: تمهیدات لازم برای تسهیل در راهپیمایی و بازگشت مسیر باید در نظر گرفته شود.

امام جمعه دزفول بر ضرورت حفظ نظم و نظافت مسیر راهپیمایی حرم تا حرم در روز اربعین تأکید کرد و افزود: می‌توان از منازل، تالارها و باغ‌های واقع در مسیر راهپیمایی برای خدمات رسانی به مردم استفاده شود.

مسئول ستاد اربعین شهرستان دزفول نیز گفت: حدود سه هزار مقنعه در نظر گرفته شده که در آستان سبزقبا به دختران شرکت کننده در راهپیمایی اهدا می شود.

ناصر نوری افزود: اجرای تعزیه، گروه مارش، نماز جماعت ظهر و عصر در آستان بن جعفر(ع) از جمله برنامه های روز اربعین در دزفول است.

وی اظهار داشت: قرائت قرآن و زیارت عاشورا از ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه و راهپیمایی از آستان سبزقبا تا بن جعفر(ع) ساعت هفت صبح آغاز می شود.

مسئول ستاد اربعین دزفول افزود: با توجه به اینکه افراد شرکت کنده در این راهپیمایی باید مسیر ۱۱ کیلومتری را در مدت سه ساعت و نیم طی کنند برنامه‌های فرهنگی، مداحی و نوحه خوانی ویژه‌ای در نظر گرفته شده است.

هرساله راهپیمایی حرم تا حرم در روز اربعین حسینی از آستان سبزقبا تا بقعه محمدبن جعفر(ع) با حضور گسترده مردم دزفول انجام می شود.