۴م، آبان ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۴م, آبان ۱۳۹۷ ساعت ۹:۲۴ ب.ظ | کد خبر: 73093

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آئین با شکوه نماز جمعه با حضور مردم متدین و ولایت مدار شهرستان دزفول و به امامت حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول درمصلای امام علی(ع) این شهرستان برگزار شد.

دعوت به تقوای الهی و تبیین پیام اربعین حسینی

خطیب جمعه دزفول در خطبه اول نماز با دعوت خود و مردم به رعایت تقوای الهی گفت: از ویژگی‌های مهم پرهیزکاران دوری از محرمات است.

امام جمعه دزفول در آستانه اربعین حسینی به اهمیت این روز بزرگ در جهان اسلام پرداخت و افزود: اربعین یکی از بزرگترین معروف‌هابوده و بزرگداشت اربعین بزرگداشت حرکت امام حسین(ع) در تحقق فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر است.

وی اظهار داشت: درسی که از اربعین حسینی باید آموخت این است که باید در سخت‌ترین شرایط بندگی و عبودیت خدای متعال را یاد کرد.

نماد عزت، همدلی و سرافرازی مسلمانان اربعین حسینی است

امام جمعه دزفول با تبیین پیام اربعین حسینی افزود: نماد عزت همدلی و سرافرازی مسلمانان اربعین حسینی است و این نماد خنثی کننده توطئه‌های دشمنان اسلام و الگویی مناسب برای سعادت بشریت است.

تجلیل از دست اندرکاران مواکب اربعین و محبان امام حسین(ع) در عراق

خطیب نماز جمعه دزفول با تجلیل از دست اندرکاران مواکب اربعین در نقاط مختلف مرزی و محبان امام حسین(ع) در عراق تأکید کرد: ارادتمندان امام حسین(ع) سختی‌ها را به جان می‌خرند و به دنبال بندگی و عبودیت خدا هستند.

برشمردن برکات اربعین در جهان امروز

حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در خطبه دوم نماز جمعه دزفول با برشمردن برکات اربعین در جهان امروز گفت: تعامل ملت‌های مختلف و مسلمانان در رسیدن به شعارهای مشترک و در دفاع از مظلومین جهان به نقطه خوبی رسیده است.

اربعین حسینی پایه‌های وحدت بین مسلمانان جهان را استحکام می‌بخشد

امام جمعه دزفول تصریح کرد: اربعین حسینی پایه‌های وحدت بین مسلمانان جهان را استحکام می‌بخشد تا زمینه‌های ظهور حضرت صاحب الزمان مهدی موعود(عج) فراهم گردد.

اربعین حسینی نماد حرکت اهل بیت علیهم السلام در مبارزه با ظالمان است

وی از اربعین حسینی بعنوان نماد حرکت اهل بیت علیهم السلام در مبارزه با ظالمان نام برد و نمازگزاران را برای شرکت در آئین بزرگ اربعین حسینی دعوت کرد.

ایستادگی ملت بزرگ ایران در مقابل استکبار جهانی ستودنی است

امام جمعه دزفول در فرازی دیگر از خطبه‌های نماز و در آستانه گرامیداشت چهلمین سالگرد انقلاب شکوهمند اسلامی ایران اظهار داشت: ایستادگی ملت بزرگ ایران در مقابل استکبار جهانی برغم همه توطئه‌ها، سختی‌ها و مشکلات ستودنی است.

مسئولان در حل مشکلات مردم با شفافیت برخورد کنند

وی افزود: برای استمرار این مقاومت مردمی لازم است مسئولان در حل مشکلات مردم با شفافیت برخورد کنند.

نمایندگان مردم و مسئولان به توصیه‌های حضرت آقا عمل کنند

خطیب نماز جمعه دزفول در ادامه با باز خوانی فرازهایی از بیانات مهم و راهبردی اخیر مقام معظم رهبری تأکید کرد: نمایندگان محترم مردم و مسئولان باید به توصیه‌های حضرت آقا توجه کنند و آنهارا عملی نمایند.

انتقاد از نمایندگانی که با طرح شفاف سازی مخالفت کردند

امام جمعه دزفول همچنین به طرح شفاف سازی آرای نمایندگان در مجلس شورای اسلامی اشاره و از نمایندگانی که با این طرح مخالفت کردند انتقاد کرد.

تقدیر از برخورد قاطع با مفسدین اقتصادی و اجرای احکام آنان توسط قوه قضائیه

خطیب نماز جمعه دزفول همچنین برخورد قاطع با مفسدین اقتصادی و اجرای احکام آنان توسط قوه قضائیه را موجب خوشحالی مردم دانست و بر ضرورت استمرار مبارزه با مفسدان اقتصادی تأکید کرد.

شکست‌های پی در پی آمریکا نشانه الطاف الهی است

امام جمعه دزفول در بخشی دیگر از سخنان خود شکست‌های پی در پی آمریکا را نشانه الطاف الهی دانست و یادآور شد که ملت سربلند ایران در دهه فجر و ۲۲ بهمن پاسخی کوبنده به استکبار جهانی خواهد داد.

گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی و پدافند غیر عامل

امام جمعه دزفول همچنین هفته کتاب و کتابخوانی و نیز پدافند غیر عامل را گرامی داشت و بر ضرورت نقش رسانه‌ها در اطلاع رسانی در این موضوعات تأکید کرد.