۲۸م، مهر ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۸م, مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱:۴۲ ب.ظ | کد خبر: 73053

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین بیگدلی امام جمعه موقت دزفول در آئین باشکوه نمازجمعه دزفول که با حضور مردم مؤمن و ولایتمدار دزفول در مصلای امام علی علیه السلام قرارگاه فرهنگی این شهرستان برگزار شد ضمن تأکید بر رعایت تقوای الهی گفت: خداوند در پرتو تقوای الهی تاریکی‌ها، کدورتها، دغدغه‌ها و پریشان حالی‌های انسان را برطرف خواهد کرد.

مردم به خوبی تعظیم شعائر حسینی را در ایام محرم سر لوحه کار خود قرار دادند

امام جمعه موقت دزفول به سوگواری مردم در ماه‌های محرم و صفر اشاره و تصریح کرد: در ایام سوگواری سید و سالار شهیدان مردم به خوبی تعظیم شعائر حسینی سر لوحه کار خود قرار داده و لطیف‌ترین احساسات و پاکترین ابراز محبتها به امام حسین(ع) را نشان می‌دهند.

هر امری خلاف سنت قرآن و سنت الهی باشد بدعت است

خطیب نماز جمعه این هفته دزفول به هشدارهای امام حسین(ع) اشاره کرد و افزود: اولین هشدار اباعبدالله الحسین(ع) درخصوص امر بدعت است که آسیب بسیار بزرگی به جامعه وارد می‌کند، پیشرفت جامعه در گرو نوآوری‌ها می‌باشد ولی هر امری خلاف سنت قرآن و سنت الهی باشد بدعت است و بدعت، امری مذموم است.

امام جمعه موقت دزفول به دیگر هشدارهای امام حسین(ع) اشاره و تصریح کرد: امام حسین(ع) امت را نسبت به کاهش معنویت و عدم رعایت دین و دینداری در جامعه نیز هشدار داده‌اند.

عمار یاسر عاشق و دلباخته ولایت بود

حجةالاسلام والمسلمین بیگدلی به سالروز شهادت عمار یاسر اشاره و اظهار کرد: ایشان عاشق و دلباخته ولایت بود، در سخت‌ترین شرایط با پیامبراکرم(ص) همراهی کرد و نسبت به تبلیغ دین و ترویج احکام اهتمام داشت.

اربعین حسینی حرکتی الهی و وحدت  بخش است

خطیب نمازجمعه دزفول در آستانه فرارسیدن اربعین حسینی گفت: اربعین حسینی حرکتی الهی و وحدت  بخش است و زیباترین صحنه‌های عشق نسبت به اباعبدالله الحسین(ع) را به تصویر می‌کشد.

مردم ایران و عراق مردمی فهیم هستند و فریب دشمن را نخواهند خورد

امام جمعه موقت دزفول در خصوص نقشه‌های دشمنان تأکید کرد: دشمن سعی دارد بین مردم ایران و عراق ایجاد کدورت کند ولی ملت دو کشور نشان دادند که مردمی فهیم هستند و فریب دشمن را نخواهند خورد.

حجةالاسلام والمسلمین بیگدلی افزود: اربعین بستری مناسب برای ترویج اسلام ناب و آموزه‌های فرهنگ عاشورا بوده، نشان دهنده اقتدار شیعه و مسلمانان، تقویت روحیه ایثار و آزادی خواهی و خنثی کننده طرح‌های استکباری است و زمینه را برای ظهور منجی عالم بشریت آماده می‌کند.

امام جمعه موقت دزفول خاطرنشان کرد: امام جمعه دزفول با برنامه‌ریزی دقیق امکانات و ظرفیت‌های شهرستان را همسو کرده تا پذیرایی از زائران اباعبدالله الحسین(ع) به بهترین شکل صورت گیرد تا زائران نگران خستگی راه و مشکلات احتمالی نباشند.

توجه بیش از حد به عوامل خارجی آثار زیانباری بر اقتصاد مملکت ما وارد کرد

وی با اشاره به مشکلات اقتصادی جامعه گفت: عوامل مختلفی در این زمینه نقش دارد، متأسفانه برای مقابله با رکود، نقدینگی در جامعه را افزایش دادند و همین افزایش نقدینگی آثار مخرب بیشتری بر اقتصاد به جا گذاشت، همچنین توجه بیش از حد به عوامل خارجی آثار زیانباری بر اقتصاد مملکت ما وارد کرد.

خطیب نمازجمعه دزفول افزود: دولتمردان باید بصیرت داشته باشند و با اعمال نظارت از هرگونه انحراف جلوگیری کنند، با مفسدین با قاطعیت و سرعت برخورد کنند، استفاده از ظرفیت رسانه‌ها برای اطلاع رسانی عموم مردم در جهت ضمانت بخشی به سلامت روند اقتصادی امری مفید خواهد بود.

هر روز ابعاد جدیدی از جنایت قتل جمال خاشقچی برملا می‌شود

امام جمعه موقت دزفول به قتل جمال خاشقچی اشاره کرد و افزود: هر روز ابعاد جدیدی از این جنایت برملا می‌شود و اسباب رسوایی بیشتر پدید آورندگان این جنایت را به همگان ثابت می‌کند.

بازخوانی فرمایشات مقام معظم رهبری در جمع نخبگان

حجةالاسلام والمسلمین بیگدلی به بازخوانی فرمایشات مقام معظم رهبری در جمع نخبگان پرداخت و گفت: ایشان فرمودند که دشمن سعی دارد تصویری غلط، منفی و ناامید کننده از نظام جمهوری اسلامی به تصویر بکشند ولی به فضل الهی وجود نخبگان و آثار پیشرفت در جامعه یکی از مهمترین مواهبی است که خداوند نصیب ما کرده است و می‌تواند نقشه دشمن را نقش برآب کند و مسئولین باید از تواناییهای نخبگان که موجب عزت و اقتدار است استفاده کنند.

شایان ذکر است که نماز عصر به امامت حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول اقامه شد.