۲۸م، مهر ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۸م, مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۰ ب.ظ | کد خبر: 73049

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر دزفول که با حضور اعضای این ستاد در نهاد امامت جمعه دزفول برگزار شد گفت: ستاد امر به معروف و نهی از منکر دزفول ۳ سال پیاپی ستاد نمونه استان معرفی شده است ولی تا رسیدن به وضعیت مطلوب و پیاده کردن این فریضه الهی در جامعه فاصله داریم که باید برای دست یافتن به مطلوب تلاش و کوشش کرد.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر دزفول به اصلاح معضلات بوجود آمده در سطح شهرستان چون سگ گردانی و ساحل رودخانه دز اشاره کرد و افزود: همه آحاد مردم و مسئولین در قبال فریضه امر به معروف و نهی از منکر و نهادینه کردن آن در جامعه وظیفه دارند و باید نهایت سعی خود را داشته باشند.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی ضمن تأکید بر دیوارنویسی آیات و احادیث خاطرنشان کرد: باید در ترویج فرهنگ و تبلیغ مباحث دینی، اخلاقی و ارزشی پایبند بود و توجه داشت که دیوارنویسی آیات و احادیث معروف‌هایی هستند که قطعا در دل ببننده اثر دارند.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان دزفول اهمیت معروف و منکرات اعتقادی که اثر ماندگارتری دارند را بیشتر دانست و تأکید کرد: باید فرهنگ سازی کرد و مسئله امر به معروف و نهی از منکر باید با زبان لیّن و با دلسوزی باشد تا اثر بیشتری در افراد بگذارد.

همچنین حجةالاسلام والمسلمین بیگدلی ضمن تسلیت ایام شهادت اباعبدالله الحسین(ع) پیشنهاداتی ارائه داد و گفت: بیان مصادیق و آثار منکرات، بهره‌گیری از گروه‌های مرجع و تأثیرگذار، استفاده از ظرفیت روحانیون و مداحان شهرستان، تشکیل کارگروه برای معرفی کارشناسان، استفاده علمی و مهندسی شده از فضاهای رسانه‌ای و مجازی جهت کاربردی‌تر شدن موضوع مؤثر خواهد بود.

در ادامه جلسه احمد قهرمانی دادستان عمومی و انقلاب دزفول بر ترویج معروف و فرهنگ دینی در منابر و مجالس مختلف تأکید کرد و گفت: ستاد امر به معروف و نهی از منکر پیام‌های خود را به دست مخاطبان برساند و از ظرفیت فضای مجازی که در بسیاری از موارد از آن استفاده نادرست می‌شود کمک گرفت.

همچنین اعضای ستاد امر به معروف و نهی از منکر در ادامه این جلسه گزارشی از کارهای انجام شده ارائه دادند.