۲۶م، مهر ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۶م, مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۷ ق.ظ | کد خبر: 73031

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در مصاحبه تلفنی با خبرگزاری حوزه در خصوص موکب دزفول در پایانه مرزی چذابه گفت: شهرستان دزفول برای برپایی موکب دزفول در مرز چذابه از مدتها پیش جلساتی با نیروهای مردمی و مسئولین دولتی برگزار کرده و تمهیدات لازم را برای خدمت رسانی به زائران در نظر گرفته است.

امام جمعه دزفول اظهار کرد: شهرستان دزفول متمرکز عمل کرده و خدمات خود را بصورت مجتمع ارائه می‌دهد و ستاد اربعین دزفول عهده‌دار جمع‌آوری کمک‌های مردمی می‌باشد.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی افزود: موکب دزفول یکی از موکب‌های محوری بوده و تنها موکبی است که پس از اربعین حسینی از سوی ستاد اربعین موظف به پذیرایی از زائران اباعبدالله الحسین(ع) می‌باشد.

رئیس ستاد اربعین دزفول گفت: موکب دزفول خدمات متنوعی به زائران ارائه می‌دهد و گاه تا ۴-۳ هزار پُرس غذا به زائران داده می‌شود و همچنین بعضی مواکب ضعیف و تمام افرادی که مسئول برقراری نظم و امنیت هستند و موکب ندارند نیز توسط موکب دزفول پشتیبانی می‌شوند.

امام جمعه دزفول افزود: همه مردم و مسئولین دزفول با وحدت و اخلاص تلاش کرده تا به سهم خود در برگزاری مانور بزرگ اربعین به بهترین و حماسی‌ترین شکل سهیم باشند و قدرت جهان اسلام و اهل بیت(ع) را به دشمنان و مستکبرین عالم اثبات کنند.

امام جمعه دزفول به برپایی نمازجماعت در موکب دزفول اشاره و خاطرنشان کرد: حوزه علمیه نیز متکفل امور فرهنگی موکب بوده و تعدادی از طلاب خواهر و برادر در کنار خدمات رفاهی ارائه شده به زائران خدمات فرهنگی نیز برای بالا بردن معرفت دینی مردم ارائه می‌دهند.