۲۲م، مهر ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۲م, مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۰ ق.ظ | کد خبر: 72976

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام عباس امیری رئیس عقیدتی سیاسی تیپ ۲۹۲ زرهی سرلشکر شهید آزادی دزفول به مناسبت سالروز تأسیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران، سخنران پیش از خطبه‌های این هفته دزفول بوده و ضمن تسلیت شهادت امام حسین(ع) گفت: این سازمان به پیشنهاد مقام معظم رهبری و به فرمان امام راحل در ۲۴ مهر ۱۳۵۸ تأسیس شد.

سخنران پیش از خطبه‌های این هفته دزفول اظهار کرد: این سازمان یکی از جلوه‌های نورانی امام راحل می‌باشد و منشأ خدمات زیادی برای خانواده بزرگ ارتش بوده است.

حجةالاسلام امیری افزود: اولین مأموریت این سازمان در سال ۱۳۵۸ جایگزین کردن فرهنگ دینی و انقلابی به جای فرهنگ طاغوتی و غربی حاکم بر ارتشی بود که تا آن زمان در خدمت طاغوت بود، و در این راستا قدمهای مهم و مؤثری برداشت.

رئیس عقیدتی سیاسی تیپ ۲۹۲ زرهی سرلشکر شهید آزادی دزفول تصریح کرد: ۴۸ هزار شهید مدافع وطن و شهدای مدافع حرم گواه و شاهدی بر این ادعا و مطلب است که ارتش جمهوری اسلامی ایران حقیقتا در پاسداری از استقلال و تمامیت ارضی به وظیفه خود خوب عمل کرده است.

حجةالاسلام امیری خاطرنشان کرد: امروز ارتش از دستگاه‌های ارزشی و متعهد و انقلابی کشور است و مقام عظمای ولایت در شأن و منزلت ارتشیان می‌فرمایند «ارتش امروز ارتشی متدین است، شجره طیبه است و با دیگر ارتش‌های دنیا تفاوت دارد».

وی به تحول و پیشرفت عظیم ارتش اشاره کرد و افزود: سازمان عقیدتی سیاسی ارتش هم در جنگ تحمیلی و هم در جنگ نرم در کنار ارتش نقش آفرین بوده است و رهبر معظم انقلاب می‌فرمایند که بخش عظیمی از این تحول مرهون تلاش‌های عقیدتی سیاسی است.

حجةالاسلام امیری گفت: سازمان عقیدتی سیاسی حافظان و ناشران عقاید مذهبی برای کارکنان پایور و وظیفه ارتش بوده و در حقیقت متولی امور فرهنگی ارتشیان و خانواده‌های ارتشیان می‌باشد.