۱۸م، آبان ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com

وصیت‌نامه شهید عبدالعلی اعظمی

تقوا پیشه کنید و همیشه خدا را به یاد داشته باشید.

زمان انتشار: ۱۸م, آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۰ ق.ظ | کد خبر: 72895

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ 

وصیت‌نامه برادر شهید عبدالعلی اعظمی

خدمت خانواده عزیزم سلام عرض می‎کنم و امیدوارم که حال همگی شما خوب باشد و سلام و درود بر شهیدان. شهیدانی که در راه اسلام در مبارزه علیه ظلم و ستم از جان و مال خود گذشتند. شهیدانی که راه انبیا را رفتند و به لقاءالله شتافتند. شهیدانی که با خون خود نوشتند: استقلال – آزادی – جمهوری اسلامی. و در لحظه شهادت تکبیرگویان به لقاءالله شتافتند.

شهیدان همیشه جاوید که کاملاً غلط است اینکه بخواهیم آنها را مرده بنامیم و دلیل این را قرآن با صراحت بیان می‏‌کند. در آنجا که می‏فرماید:

وَلَا تَقُولُوا لِمَنْ یُقْتَلُ فِی سَبِیلِ اللَّهِ أَمْوَاتٌ ۚ بَلْ أَحْیَاءٌ وَلَٰکِنْ لَا تَشْعُرُونَ

آنانکه در راه خدا شهید می‏شوند مرده نگوئید؛ بلکه آنها زنده اند و شما نمی‏دانید.

و حال ای پدر و ای مادر و ای مردمی که حاضر نمی‏شوید به ذلت تن دهید تا زنده بمانید. من تصمیم گرفته‏ام که راه شهیدان را طی کنم و در این راه سخت استوار باشم تا به ملاقات آنها و خدای آنها روم و اگر ان شاءالله این سعادت نصیب من شد که شهید بشوم به شما وصیت می‎کنم که صابر باشید و امیدوارم که خداوند صبر و مقاومت در راه خودش را به شما اعطا کند قرآن می‏فرماید

الَّذِینَ إِذَا أَصَابَتْهُمْ مُصِیبَةٌ قَالُوا إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ

آنانکه هنگامیکه مصیبتی و یا مشکلی برایشان آید گویند بدرستیکه ما از خدائیم و به سوی خدا باز می‏گردیم. در خاتمه نکات زیر را به شما وصیت می‏کنم:

۱- اگر توانستید برای احتیاط ۵۰۰ رکعت نماز قضایی برایم بخوانید

۲- به همه شما وصیت می‏کنم که صبر و مقاومت داشته باشید و تقوا پیشه کنید و همیشه خدا را به یاد داشته باشید.

۳- در مجلس ترحیم من بیرق سرخ و شهادت و سبز برافراشته کنید تا مردم بدانند که شهادت همچون بهشتی است که شهید با اعطا کردن خون خود آن را خریداری می‎کند و خوشحال باشید که فرزند شما راهی را انتخاب کرد که راه انبیاء بود.

۴- مرا در معصوم آباد در بیت الشهدا دفن کنید.

۵- به برادران پاسدارم توصیه می‏کنم که تا آخرین قطره خون خود در راه اسلام و قرآن مبارزه کنند و تقوا پیشه کند.

۶- به تمام برادرانی که فریب گروههای انحرافی را خورده اند وصیت می‎کنم که به اسلام روی آورند و از امام و امت خود جدا نشوند که به هلاکت می‎رسند و غضب و خشم خدا را برای خود خریداری می‏کنند باید بدانید که اسلام هر ضربه‏ای خورده است و می خورد از وجود همین گروههای انحرافی و منافق بوده است.

منافقین از کفار بدترند. امام خمینی

منبع: مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول