۱۱م، آبان ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com

زندگی‌نامه شهید حمید کلانتریان

در همان اوایل کودکی عشق حسین در دلش جای گرفت.

زمان انتشار: ۱۱م, آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۰ ق.ظ | کد خبر: 72891

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ 

زندگینامه برادر شهید حمید کلانتریان

برادر شهید حمید کلانتریان در سال ۱۳۴۱ چشم به جهان گشود و دوران کودکی خود را پشت سر گذاشت و در همان اوایل کودکی عشق حسین در دلش جای گرفت دوره ابتدائی تحصیلات خود را گذراند و وارد یک مرحله جدید از زندگی خود شد. در دوره راهنمائی آغاز زندگی ایشان آمیخته با مسائل شرعی و امور مذهبی بود و ایشان عشق و علاقه خاصی نسبت به ترویج و تشریع اصول اسلام از خود نشان می‏‌دادند.

و حتی یکی از گردانندگان جلسه قرائت قرآن مسجد بود. حتی در چند جلسه قرائت قرآن که در سطح شهر فعالیت می‏کردند شرکت فعالانه داشت؛ که همین فعالیتها پایه گذار افکار پاک و خط امام ایشان بود. دوران دبیرستان وی که مصادف بود با انقلاب شکوهمند اسلامی بود نقشی فعال و غیر قابل اجتناب داشت.

و در این رابطه چه اذیت‏ها و آزارها که ندید؛ که الحمد لله با همت و یاری رهبر انقلاب وقتی انقلاب به پیروزی نهائی رسید؛ ایشان از دست از کار نکشید؛ بلکه معتقد بودند پیروزی انقلاب لازمه‏اش استمرار و تداوم بخشیدن انقلاب است که در این راه از اوایل تشکیل سپاه در شهر دزفول به آنها پیوست و فعالیتهای ایشان شبانه روزی بود و حتی خانواده ایشان اصلاً اطلاع نداشتند کجا می‏رود و یا چکار می‏‌کند.

و بیشتر دوستانش که اوایل تشکیل سپاه با هم فعالیت پیگیر داشتند شهید شده بودند و یاران و دوستانی که در زندگی ایشان نقش اساسی داشته بودند همه رفتند، حمید خودش را در دنیا زندانی می‏دید و در قفسی حس می‏کرد؛ و خیلی آرزو داشت که این قفس را پاره کند تا به معشوق خود بپیوندد.

اما از فعایتهای شبانه روزی ایشان در جهاد سازندگی و همکاران ایشان با سپاه خود برادران این ارگانها بیشتر اطلاع دارند و از خصوصیات اخلاقی ایشان اینکه فردی مخلص بود و هیچگاه دیده و شنیده نشده که ایشان تعریف خود بدهد و یا اینکه بگویند در کجا کار می‏‌کند.

و خداوند اجرش دهد این همه اعمال خیر و با خودش برد و هیچکس به جز خدا نفهمید که بالاخره ایشان چه کاره بود و با قلبی پاک و خالی از اغراض نفسانی به لقاءالله و معبود و به یاران قبلی خود پیوست.

راهش پر رهرو باد. به امید پیروزی رزمندگان اسلام در جبهه‏‌ها.