۱۵م، مهر ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۵م, مهر ۱۳۹۷ ساعت ۸:۳۶ ب.ظ | کد خبر: 72874

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” مدیر جدید خبرگزاری جمهوری اسلامی دفتر ایرنا در شمال استان خوزستان آقای احسان کردی صبح امروز ضمن دیدار با امام جمعه دزفول مصاحبه‌ای با ایشان داشت که مشروح آن به نقل از ایرنا به این شرح است:

به گزارش ایرنا حجةالاسلام والمسلمین سید محمد علی قاضی دزفولی روز یکشنبه در دیدار مسئول خبرگزاری جمهوری اسلامی دفتر دزفول افزود: امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی اخبار به صورت لحظه‌ای در اختیار مخاطبان قرار می گیرد.

وی مسئولیت عرصه خبر را مسئولیتی خطیر، مهم و اثرگذار دانست و اظهار داشت: اصحابه رسانه ابتدا باید اهمیت و اثرگذاری کار خود را بدانند تا با نگرشی عمیق همراه با بصیرت بتوانند اولویت‌ها را به خوبی شناسایی و فعالیت خبری خود را دنبال کنند.

امام جمعه دزفول افزود: جامعه‌ای در مسیر پیشرفت و تعالی قرار می‌گیرد که در زمینه اطلاعات و آگاهی‌ها به یک بینش درست برسد لذا خبرنگاران باید بتوانند دردهای جامعه و اثرات این دردها را به خوبی منعکس کنند تا عزم و اراده جمعی برای رفع مشکلات ایجاد شود.

وی با تأکید بر لزوم خودداری از بزرگنمایی و افراط و تفریط در بیان مشکلات گفت: خبرنگاران باید حقایق را آنگونه که هستند بیان و در مورد آنها شفاف سازی کنند.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی دزفولی افزود: اگر درد دل مردم بیان نشود تبدیل به عقده می‌شود که در این صورت مشکلات و عواقب بیشتری دارد.

وی با تأکید بر لزوم بیان ملاک‌ها و ارزش‌ها، قانون مداری و نکات اخلاقی در اخبار اظهار داشت: مسئولان اخلاق مدار باید در اخبار برجسته شوند.
امام جمعه دزفول افزود: مطالب مهم و کلیدی شهر در خطبه‌های نماز جمعه بیان می‌شوند که از خبرنگاران انتظار می‌رود این مطالب را ریشه یابی کنند.
وی با تأکید بر اینکه مطالبات مردم باید به صورت شفاف و با حفظ امانت مطرح شوند، اضافه کرد: امنیت مهمترین مطالبه مردم دزفول است که چندی پیش در این راستا نامه‌ای به شورای عالی امنیت ملی ارسال شد.
حجةالاسلام والمسلمین قاضی دزفولی با انتقاد از عزل و نصب‌های اخیر در شهرستان دزفول اظهار داشت: چندین بار تذکراتی در این خصوص به مسئولان داده شده است که انتظار می‌رود این روند اصلاح شود.

وی همچنین با انتقاد از حل نشدن مشکل مرز دزفول و اندیمشک گفت: مسئولان باید در اسرع وقت این مشکل را طبق مستندات قانونی و تقسیمات وزارت کشور برطرف کنند.

وی با تأکید بر اینکه هیچ مصلحت گرایی در استیفای حقوق مردم نباید وجود داشته باشد، افزود: شهرستان دزفول در زمینه‌های اقتصادی، کشاورزی، اجتماعی، دینی و سیاسی نقش محوری داشته است که متأسفانه برخی افراد این موضوع را بر نمی‌تابند.