۱۵م، مهر ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۵م, مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۰ ق.ظ | کد خبر: 72868

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در نشست مدیران مواکب شهرهای شمال استان خوزستان در آستانه فرارسیدن اربعین حسینی در نهاد امامت جمعه دزفول ضمن تشکر و قدردانی از مسئولین و خادمان برگزاری ستاد اربعین گفت: باید به خدمتگزاران روحیه داد و خود را خادم زائران اربعین حسینی دانست.

امام جمعه دزفول ضمن تأکید بر نهادینه کردن فرهنگ خدمتگزاری در ایام اربعین حسینی اظهار کرد: خصلت وجودی ما خدمت گزاری در مراسم اربعین حسینی است و هیچ کس نباید در دستگاه امام حسین(ع) خود را بالاتر بداند چرا که هرکس بیشتر خدمت کند نزد خداوند مقرب‌تراست.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی با اشاره به توطئه‌های دشمن افزود: تلاش دشمن در راستای کم رنگ کردن اربعین حسینی می‌باشد و امسال علیرغم حمله تروریستی دشمن به مراسم رژه در اهواز باید با مدیریت و برنامه‌ریزی صحیح به گونه‌ای عمل کنیم که دشمن بداند هرچه تلاش کند نمی تواند عزت، عظمت و سربلندی اربعین حسینی را از ما بگیرد.

همچنین در این نشست رئیس ستاد عتبات عالیات استان خوزستان حجةالاسلام والمسلمین سیدمحمود موسوی درخصوص دلیل جابجایی موکب‌ها گفت: موکب‌ها در پایانه مرزی چذابه و شملچه باید از تصمیمات کمیته‌های ۱۲ گانه کشوری برای مکان اسکان تبعیت کنند.

رئیس ستاد عتبات عالیات استان خوزستان با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص اینکه انجام هر کار بزرگی  در کشور همکاری دولت و ملت را می طلبد گفت: استان خوزستان میزبان زائران اربعین است و موکب داران، خط مقدم جبهه جنگی هستند که هر موکب آن از بمب هیروشیما برای آمریکا سخت‌تر و اثر گزارتر است.

رئیس ستاد عتبات عالیات خوزستان با توجه به حجم زیاد کار و اینکه استان خوزستان پذیرای زائران ۹۳ کشور می‌باشد خاطر نشان کرد: ۸۰۰ موکب شناسنامه دار و بیش از ۵۰۰ موکب خانگی و ۵۵ موکب در کشور عراق وجود دارد که باید نظارت و برنامه ریزی دقیق نسبت به آنها صورت گیرد.

حجةالاسلام والمسلمین موسوی بر مردمی بودن موکب‌ها تأکید کرد و افزود: تدارک زیرساخت‌ها برای برپایی موکب‌ها هزینه‌های زیادی دارد و تأمین این هزینه‌ها از محل کمک‌های خیّرین می‌باشد.

شایان ذکراست در این نشست مدیران مواکب و مسئولین ستاد اربعین گزارشی از وضعیت موکبهای شهرستان خود را ارائه دادند و جهت بر پایی هرچه باشکوه‌تر مواکب و ارائه خدمات بهتر و بیشتر به زائران به تبادل نظر پرداختند.