۱۳م، مهر ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۳م, مهر ۱۳۹۷ ساعت ۵:۳۴ ب.ظ | کد خبر: 72816

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ” مجد دز” آئین با شکوه نماز جمعه با حضور مردم متدین و ولایت مدار شهرستان دزفول و به امامت حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در مصلای امام علی(ع) قرارگاه فرهنگی این شهرستان برگزار شد.

دعوت به تقوای الهی

خطیب جمعه دزفول در خطبه اول نماز با دعوت خود و مردم به رعایت تقوای الهی از منظر امام علی(ع) گفت: عمل و تمسک به قرآن مجید باید سرلوحه تقوا در امور زندگی همه مردم قرار گیرد.

تبیین اصول دین که اساس اعتقادات هر فرد مسلمان است

امام جمعه دزفول در ادامه به تبیین اصول دین که اساس اعتقادات هر فرد مسلمان است پرداخت و افزود: پذیرفتن اصول دین باید قلبی باشد و در این اصول جایگاه ولایت و امامت بسیار مهم است.

ره آورد پیامبر اسلام برای نشر معارف دین و هدایت مردم بوده است

وی با اشاره به آیاتی از کلام الله مجید اظهار داشت: آنچه پیامبر اسلام از سوی خدای متعال برای بشر آورده است برای نشر معارف دین و هدایت مردم بوده است.

عمل به دیگر احکام دین با حضور امام و راهنمایی ولایت امکان پذیر نیست

حجةالاسلام والمسلمین قاضی با ذکر حدیثی از امام باقر(ع) با اشاره به ۵ چیز(زکات، خمس، حج، روزه و ولایت و امامت)که مبنای اسلام برای هر مسلمان است به ویژگی‌های ولایت و امامت پرداخت و افزود: عمل به دیگر احکام دین با حضور امام و راهنمایی ولایت امکان پذیر نیست.

باز خوانی سخنان حیات بخش مقام معظم رهبری در اجتماع با شکوه بسیجیان

حجةالاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم ضمن تسلیت سالروز شهادت امام سجاد(ع) به اجتماع عظیم و باشکوه بسیجیان در ورزشگاه ۱۰۰ هزار نفری آزادی و سایر نقاط کشور پرداخت و گفت: این اجتماع باشکوه که با سخنان مهم و کاربردی فرماندهی معظم کل قوا همراه بود در حقیقت مانور قدرت ملت ایران بود.

بیانات رهبر انقلاب، شور و نشاط در کالبد ملت به ویژه جوانان عزیز ایران دمید

امام جمعه دزفول افزود: بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در ورزشگاه آزادی حماسی، حیات بخش و تعیین کننده بود و شور و نشاط در کالبد ملت به ویژه جوانان عزیز ایران دمید.

شکست ناپذیری و عزت ملت ایران از اسلام است

وی شکست ناپذیر بودن ملت ایران را واقعیتی انکارناپذیر دانست و گفت: حضرت آقا تأکید کردند که این شکست ناپذیری و عزت ملت ایران از اسلام است.

بها دادن به جوانان کلید حل مشکلات کشور است

امام جمعه دزفول با تأکید بر لزوم بها دادن به جوانان به عنوان کلید حل مشکلات کشور بیان کرد: فرماندهان ما در دوران دفاع مقدس جوانانی نظیر شهید باکری، همت و زین الدین بودند که توانستند آن شرایط سخت را مدیریت کنند.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی جوانان را نیروی محرکه کشور خواند و افزود: افرادی که جوانان را مشکل می‌دانند کاملا در اشتباه هستند البته ریزش‌هایی هم وجود دارد ولی در مقابل، رویش‌های بسیارخوبی داشته‌ایم.

بعضی از اشخاص از موقعیت‌ها و نعمت‌های کشور سوء استفاده می‌کنند

امام جمعه دزفول اظهار داشت: بعضی از اشخاص و جریانات سیاسی ۴۰ سال است که از موقعیت‌ها و نعمت‌های کشور سوء استفاده می‌کنند و دست بردار هم نیستند.

جوانان باید روی کار آیند و ضعف مدیریت‌ها را جبران کنند

وی افزود: جوانان باید روی کار آیند و ضعف مدیریت‌های شما را که لطمات بسیار زیادی به کشور وارد کرده است جبران کنند.

عربده کشیدن‌های آمریکا به دلیل ضعف آنها است

خطیب نماز جمعه دزفول بیان کرد: رهبر معظم انقلاب در جمع بسیجیان اعلام کردند که عربده کشیدن‌های آمریکا به دلیل ضعف آنها است و به زودی شاهد شکست‌های دیگری نیز خواهند بود.

تمسخر نخست وزیر رژیم صهیونیستی در نزد جهانیان

حجةالاسلام  والمسلمین قاضی در ادامه افزود: نخست وزیر رژیم صهیونیستی در مجمع عمومی سازمان ملل عکسی از یک قالیشویی در اطراف تهران را به عنوان یک مرکز هسته‌ای ایران معرفی کرد که مورد تمسخر جهانیان قرار گرفت.

عهدشکنی و قانون گریزی آمریکا در مقابل رأی دادگاه بین‌المللی لاهه به نفع ایران

خطیب نماز جمعه دزفول همچنین با اشاره به رأی دادگاه بین‌المللی لاهه به نفع ایران گفت: طبق این رأی تحریم‌های آمریکا در زمینه مسایل پزشکی، کشاورزی و صنعت هوایی باید برداشته شوند.

امام جمعه دزفول با بیان اینکه وزیر خارجه آمریکا این رأی را بی‌ارزش خوانده، افزود: با رد کردن این رأی بار دیگر شاهد عهدشکنی و قانون گریزی آمریکا در محافل بین‌المللی هستیم.

وی با بیان اینکه آمریکا در جهان منزوی شده، گفت: آمریکا در جنگ اقتصادی با ملت ایران دوباره شکست می‌خورد.

دشمنان در همه طرح‌ها و نقشه‌های خود شکست خورده‌اند

امام جمعه دزفول افزود: دشمنان در همه طرح‌ها و نقشه‌های خود مانند ایجاد اغتشاش شکست خورده‌اند البته مسئولان باید مشکلات جامعه را پیگیری کنند.

مسئولان باید توقعات کامیون‌داران را که منطقی است حل کنند

وی توقعات کامیون‌داران را منطقی دانست و گفت: مسئولان باید به درد دل این صنف گوش دهند و مسایل شهرستانی را حل و مسایل کشوری را از مسئولان کشوری پیگیری کنند.

بعضی از مسئولان ضعیف از مردم و شهدا خجالت بکشند

حجةالاسلام والمسلمین قاضی با بیان اینکه باید بعضی از مسئولان ضعیف از مردم و شهدا خجالت بکشند ادامه داد: کسانی که باعث شدند این وضعیت اقتصادی، گرانی و تورم غیرواقعی ایجاد شود مقصر هستند و باید مجازات شوند.

امسال به کوری چشم دشمنان اربعین حسینی بسیار باشکوه‌تر برگزار می‌شود

حجةالاسلام والمسلمین قاضی با اشاره به نزدیک شدن ایام اربعین حسینی بیان کرد: امسال نیز به کوری چشم دشمنان آیین اربعین حسینی بسیار باشکوه‌تر برگزار می شود.

وی افزود: برگزاری باشکوه این آیین، توطئه و فتنه دشمنان را برای ایجاد اختلاف بین مردم ایران و عراق خنثی می‌کند.

عملیات موشکی سپاه در پاسخ به این حمله کوبنده بود که جای قدردانی دارد

امام جمعه دزفول با اشاره به حمله تروریستی به رژه اهواز نیز گفت: عملیات موشکی سپاه در پاسخ به این حمله کوبنده بود که جای قدردانی دارد.

گرامیداشت هفته نیروی انتظامی

خطیب نماز جمعه دزفول ضمن گرامیداشت هفته نیروی انتظامی از زحمت کشان این نیرو تشکر کرد و ایجاد امنیت در کشور را بسیار با اهمیت دانست.

جابجایی‌های بی‌رویه و بدون تدبیر بعضی از مسئولین بومی در ادارات دزفول

امام جمعه دزفول در فرازی دیگر از خطبه‌های نماز جابجایی‌های بی‌رویه و بدون تدبیر بعضی از مسئولین بومی  ادارات را که سبب نگرانی مردم شده‌اند حرکتی نادرست برشمرد و افزود: چنانچه این روند ادامه یابد به ناچار پشت پرده این تعویض‌ها و جابجایی‌ها را خواهم گفت.

تسلیت درگذشت شاعر مؤمن، فرهنگی و فرهیخته مرحوم حاج غلامحسین سنگری

امام جمعه دزفول در پایان درگذشت شاعر مؤمن، فرهنگی و فرهیخته مرحوم حاج غلامحسین سنگری را به فرزند برومندشان استاد و محقق عاشورایی دکتر محمدرضا سنگری تسلیت گفت.