۶م، مهر ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۶م, مهر ۱۳۹۷ ساعت ۴:۴۶ ب.ظ | کد خبر: 72749

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آئین پرصلابت نمازجمعه این هفته دزفول به امامت حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در مصلای امام علی علیه السلام قرارگاه فرهنگی این شهرستان و با حضور مردم ولایتمدار دزفول برگزار شد.

یکی از آفات تقوا دنیاطلبی است

حجةالاسلام والمسلمین قاضی در خطبه اول نماز ضمن دعوت به تقوای الهی یکی از آفات تقوا را دنیاطلبی خواند و گفت: امام علی(ع) در خطبه‌ای فرزندان خود امام حسن(ع) و امام حسین(ع) را از زرق و برق دنیا برحذر داشته و فرمودند زرق و برق دنیا را مجوئید اگر چه شما را بطلبد.

خطیب نمازجمعه دزفول اظهار کرد: در آموزه های دینی تأکید شده است که باید انسانهای صادق و راستگو را در زندگی سرمشق قرار داد و در روایات آمده که مقصود از صادقین امامان معصوم هستند که در اطاعت خدا بسیار صادق و راستگو می‌باشند.

حسد و بغض انگیزه ترک ولایت می‌باشد

امام جمعه دزفول با اشاره به حدیثی از امام محمدباقر(ع) امامت و ولایت را یکی از اصول اعتقادی بیان کرد و تصریح کرد: اسلام بر ۵ رکن نماز، زکات، روزه، حج و ولایت استوار شده که رکن ولایت بر دیگر ارکان برتری دارد و ترک آن موجب خسران امت اسلامی خواهد بود.

امام جمعه دزفول حسد و بغض را انگیزه ترک ولایت دانست و افزود: ولایت برای انسان‌ها سرنوشت ساز است و استمرار حیات شیعه ولایت‌پذیری می‌باشد، داعش و تروریست‌ها به دلیل کنارگذاشتن ولایت، اینگونه به مسلمانان ضربه می‌زنند.

حضور در تشییع شهدا به دشمنان فهماند که اینگونه جنایات از اراده ما در پیمودن راه شهدا نمی‌کاهد

خطیب نمازجمعه دزفول در خطبه دوم نماز به حادثه تلخ حمله تروریستی به مراسم رژه در اهواز اشاره کرد و گفت: تروریست‌ها در اولین روز هفته دفاع مقدس در حرکتی ناجوانمردانه مردم بیگناه، و زن و کودک را هدف قرار داده و تعدادی از هم‌وطنان ما را به شهادت رساندند.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی اظهار کرد: مردم ولایتمدار و همیشه در صحنه با حضور حماسی و کم‌نظیر خود در مراسم تشییع شهدا به دشمنان فهماندند که اینگونه جنایات و اینگونه ترورها هیچ تأثیری بر روی عزم و اراده ما در پیمودن راه شهدا نخواهد گذاشت.

قوه قضائیه با تروریستهای مخل امنیت بعنوان محارب و مفسد فی الارض برخورد قاطع داشته باشد

امام جمعه دزفول افزود: هیچگاه نباید از دشمن غافل شد و باید متوجه بود که حضور نیروهای بسیج و نیروهای امنیتی موجب می‌شود که دشمن اجازه انجام چنین اعمالی را به خود ندهد و در صورت بروز چنین عملی، قوه قضائیه با تروریستهای مخل امنیت بعنوان محارب و مفسد فی الارض برخورد قاطع داشته باشد.

امام جمعه دزفول ایران را یکی از امن‌ترین کشورهای دنیا دانست و تصریح کرد: نیروهای انتظامی و امنیتی علیرغم کمبود امکانات تلاش فراوان برای ایجاد امنیت دارند ولی وجود سلاح غیرمجاز در دست بعضی افراد برای جامعه تهدید است، هم مسئولان و هم مردم باید هوشیار باشند تا عرصه را بر تروریست‌ها و افراد مغرض تنگ کرده و به آنها مجال جولان داده نشود.

کشیدن جنگ به داخل ایران خواب آشفته‌ای است که تعبیر نخواهد شد

حجةالاسلام والمسلمین قاضی به سرقت‌های مسلحانه اشاره‌ کرد و ادامه داد: امنیت برای کشور ما حیاتی است که با تلاش و مجاهدت بسیج، سپاه، نیروی انتظامی و دیگر دستگاههای امنیتی بدست آمده است و دشمنان هم روی آن تکیه کرده‌اند ولی سخن شاهزاده سعودی که باید جنگ را به داخل ایران بکشند خواب آشفته‌ای است که تعبیر نخواهد نشد.

خطیب نمازجمعه دزفول هفته دفاع مقدس را فرصتی برای بازخوانی حماسه استقامت و پایداری ملت شریف ایران، حفظ آثار و دستاوردهای ۸ سال دفاع مقدس و حماسه و ایثار و جهاد و شهادت دانست که باید در این راه تلاش کرد و اجازه نداد که دشمن، آنها در ذهن نسل بعد کمرنگ کند.

بازخوانی فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار رزمندگان دوران دفاع مقدس

امام جمعه دزفول به باز خوانی فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار پیشکسوتان و رزمندگان دوران دفاع مقدس پرداخت و گفت: مقام عظمای ولایت فرمودند که باید زندگی شهدا و قهرمانان دفاع مقدس به تصویر کشیده شود و نیز تأکید کردند دفاع مقدس را باید خود روایت کرده و آن دوران مشعشع را در تاریخ ثبت کنید که اگر این کار را انجام ندادید مطمئن باشید دشمن از این خلاء سوء استفاده می‌کند و آنچنان که می‌خواهد جنگ را مطرح کرده و تبیین می‌کند که این خسارت غیرقابل جبرانی خواهد بود.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی ضمن تأکید بر پاسداشت میراث گرانبهای شهدا و انتقال آن به نسل‌های بعد، افزود: پیام شرکت نیروهای مسلح و فرماندهان در مراسم نمازجمعه به معنای حضور در صحنه است و اینکه دشمن بداند که اگر نگاه کجی به این آب و خاک داشته باشد پاسخی کوبنده دریافت خواهد کرد.

اشاره به سخنان رئیس جمهور در مجمع سازمان ملل

امام جمعه دزفول ضمن تشکر از سخنرانی رئیس جمهور محترم در مجمع سازمان ملل در بیان اقتدار و استقامت ملت ایران گفت: باید مراقب دشمنی آمریکا و حمایت آمریکا از تروریست، جنایات آل سعود، آل خلیفه در اشغالگری و جنگ‌افروزی، جنایت در عراق و سوریه و افغانستان بود.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی افزود: می‌بایست در سخنرانی مجمع سازمان ملل به نقض معاهدات و قطع‌نامه‌های بین المللی با استدلال و منطق قوی سخن گفته و با انتقاد شدید از حمایت آمریکا و اروپا از رژیم کودک کش اسرائیل هجمه وسیعی در عرصه دیپلماسی به آمریکا می‌شد.

خطیب نمازجمعه دزفول اظهار کرد: نباید در عرصه دیپلماسی انفعالی عمل کرده و بعد از اتهام آمریکا از خود دفاع کنیم بلکه می توان با برشمردن اعمال غیر انسانی آمریکا به آمریکا حمله کرده از موضع انفعال خارج شده و هجمه گسترده سیاسی و دیپلماسی به آمریکا داشته باشیم.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی در خصوص اوضاع اقتصادی تصریح کرد: درست است که در صف مقدم جنگ اقتصادی قرار گرفته‌ایم ولی آیا دولت آرایش جنگ اقتصادی به خود گرفته است؟ اگر مسئولین چند سال پیش به فرمایش مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی توجه می‌کردند امروز چنین وضعی در جامعه نبود.

مردم علیرغم فشارهای اقتصادی در صحنه حضور دارند

خطیب نمازجمعه دزفول خاطرنشان کرد: مردم علیرغم فشارهای اقتصادی در صحنه حضور دارند و باردیگر این حضور را در تشییع شهدا نشان دادند و این حضور برای مسئولین مسئولیت آور است، ای کاش در سخنرانی مجمع سازمان ملل کوبیدن بر طبل جنگ اقتصادی توسط آمریکا و چند کشور دیگر به عنوان صلح جهانی مطرح می‌شد.

قدردانی از صدا و سیمای مرکز خوزستان

حجةالاسلام والمسلمین قاضی ضمن قدردانی از صدا و سیمای مرکز خوزستان جهت انعکاس مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی، مراسم رژه ۳۱ شهریور، مراسم تشییع شهدای حمله تروریستی دزفول و گلایه از صدا و سیمای سراسری از نقص در پخش خبر سفر وزیر بهداشت به دزفول گفت نباید حق مردم مقاوم دزفول ضایع شود.

امام جمعه دزفول به سالروز شهادت فرماندهان شهید دوران دفاع مقدس، شهادت روحانی شهید حجةالاسلام هاشمی نژاد بدست منافقان کوردل اشاره کرد و همچنین ۷ مهرماه روز آتش نشانی را گرامی داشت.

امام جمعه دزفول همچنین از ادارات آب و برق و گاز خواست نسبت به کنترخوانی مشترکین خود در سطح شهرستان دقت کرده تا مشکلاتی برای مشترکین ایجاد نشود.

در پایان حجةالاسلام والمسلمین قاضی در پایان خطبه برای والده امام جمعه شهر امام حجةالاسلام فیض الاسلام علو درجات و برای خانواده ایشان از خداوند صبر و اجر خواستار شد.