۷م، مهر ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۷م, مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۲ ق.ظ | کد خبر: 72736

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی“مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در جمع نمازگزاران مسجد رسول اعظم به تبیین ولایت از منظر امام سجاد(ع) در صحیفه سجادیه پرداخت و گفت: صحیفه سجادیه مجموعه‌ای از کلام امام سجاد(ع) می‌باشد که در قالبی رسا و زیبا جمع‌آوری شده است.

امام جمعه دزفول اظهار کرد: دعا بهترین قالب برای ایفای رسالت امام زین العابدین(ع) است که باید در غربت غریبانه خود احیاگر اسلام راستین و رساننده پیام عاشورا باشد، چراکه دعا یکی از زیباترین جلوه‌های عبودیت و بندگی خدا می‌باشد.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی با اشاره به اینکه مفاهیم و مبانی اعتقادی، دینی و مذهبی به بهترین شکل در اعیه این کتاب آمده است تصریح کرد: یکی از اهداف امام سجاد(ع) تبیین مسئله امامت و ولایت در نظام و حکومت دینی است که از اساسی‌ترین مبانی اعتقادی شیعه می‌باشد.

امام جمعه دزفول افزود: سبک زیبا و منحصربفرد امام سجاد(ع) درود و صلوات مکرر بر پیامبر و خاندان ایشان می‌باشد و جایگاه امامت و ولایت در نظام خلقت از مطالبی است که با ظرافت و منطق و استدلال در ادعیه صحیفه سجادیه بیان می‌فرماید.

امام جمعه دزفول در بیان فرازی از کلام امام سجاد(ع) خاطرنشان کرد: دلیل عبودیت خداوند از منظر امام سجاد(ع) وجود حجت خدا بوده و زمین بدون حجت نمی‌ماند، فقط معصوم شایسته امامت است و عصمت نشانه‌ای است که مردم امام را بشناسند.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی حسد و بغض و عناد را انگیزه ترک ولایت  از سوی انسان‌های کوردلی دانست که تاب دیدن ولایت را نداشتند و افزود: در کتاب کافی ارکان اسلام بر ۵ چیز “نماز، زکات، روزه، حج و ولایت” بنیان نهاده شده است که ولایت از دیگر ارکان مهم‌تر و اساسی‌تر می‌باشد.

امام جمعه دزفول گفت: در روایت آمده است که در ۴ مورد اول در بعضی موارد رخصت داده شده است ولی در ولایت هیچ کس هیچ رخصتی ندارد، بلکه لازم و واجب است.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی ادامه داد: امام زین العابدین علیه السلام منادی پیام عاشورا بوده و در جای جای کتاب صحیفه سجادیه به مقام و منزلت اهل بیت اشاره می‌فرماید.

شایان ذکر است که نماز مغرب و عشا به امامت حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در مسجد رسول اعظم دزفول اقامه شد.