۲۳م، شهریور ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com

ماه محرم جوشش عواطف پاک انسانی به حضرت سیدالشهدا(ع) است. + متن کامل خطبه‌ها

محبت و مودت به اهل بیت علیهم السلام بزرگترین پشتوانه تبعیت و اطاعت از ولایت است.

زمان انتشار: ۲۳م, شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۶:۳۴ ب.ظ | کد خبر: 72451

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آئین باشکوه نمازجمعه در اولین جمعه از ماه محرم با حضور مردم مؤمن و ولایت مدار دزفول و به امامت حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در مصلای امام علی(ع) قرارگاه فرهنگی این شهرستان برگزار شد.

تقوا انسان را به نجات و رستگاری می‌رساند

خطیب نمازجمعه دزفول در خطبه اول با دعوت خود و مردم به رعایت تقوای الهی گفت: تقوا انسان را به نجات و رستگاری می‌رساند.

مجالس حسینی باید وسیله‌ای برای ارتباط محکم بین ما و اهل بیت باشد

امام جمعه دزفول در ادامه فرارسیدن ماه محرم را تسلیت گفت و از این ایام بعنوان فرصتی برای عبرت گرفتن از نهضت حسینی یاد کرد و افزود: مجالس حسینی باید وسیله‌ای برای ارتباط محکم بین ما و اهل بیت علیهم السلام، اسلام و کتاب خدا قرآن باشد.

نقطه ثقل محرم احیا و زنده نگه داشتن عاشورا است

وی افزود: نقطه ثقل محرم احیا و زنده نگه داشتن عاشورا است و نگاه ما نباید سطحی و احساسی باشد بلکه از فرهنگ غنی، جامع و پر محتوای آن باید بهره برد.

پیام جاودانه مکتب عاشورا مبارزه با ظالم و کمک به مظلومین است

امام جمعه دزفول با تأکید بر این نکته که پیام جاودانه مکتب عاشورا مبارزه با ظالم و کمک به مظلومین است اظهار داشت: بعضی‌ها می‌گویند ما عزاداری می‌کنیم و کاری به سیاست نداریم اما باید بدانند این حرف، اشتباه محض است چرا که امام حسین(ع) تمام قیامش به خاطر سیاست بود.

در مجالس حسینی از مفاهیم انقلابی، قرآنی، معرفتی و بصیرتی باید بهره برد

خطیب نماز جمعه دزفول تأکید کرد: انسان مؤمن نمی‌تواند نسبت به مسائل جامعه‌اش بی تفاوت باشد و در مجالس حسینی از مفاهیم انقلابی، قرآنی، معرفتی و بصیرتی باید بهره برد.

محبت و مودت به اهل بیت بزرگترین پشتوانه تبعیت و اطاعت از ولایت است

وی افزود: ماه محرم جوشش عواطف پاک انسانی به حضرت سیدالشهدا(ع) است و محبت و مودت به اهل بیت بزرگترین پشتوانه تبعیت و اطاعت از ولایت است.

در آستانه تاسوعا و عاشورا به رمز جاودانه نهضت عاشورا باید توجه داشت

حجةالاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم نماز جمعه دزفول اظهار داشت:در آستانه تاسوعا و عاشورای حسینی باید به رمز جاودانه نهضت عاشورا توجه داشته باشیم.

عزاداری‌ها برای امام حسین(ع) باید جهت دار و آگاهی بخش باشند

وی افزود: عزاداری‌ها برای امام حسین(ع) باید جهت دار و آگاهی بخش باشند و در این عزاداری‌ها جنبه بصیرتی و معرفت افزایی رعایت شود و از اشعار و نوحه‌های حماسی و ادبی استفاده شود و به شبهات موجود جوانان پاسخ گفته شود.

مبارزه مستمر با طاغوت‌ها درس جاودانه ماندن نهضت حسینی است

وی اضافه کرد: مبارزه مستمر با طاغوت‌ها درس جاودانه ماندن نهضت حسینی است که باید در این عزاداری‌ها تبیین شود.

جوانان و شهدای مدافع حرم از عاشورا الگو گرفتند و موجب افتخار کشور شدند

امام جمعه دزفول با بیان اینکه باید استکبارستیزی و ظلم ستیزی را از مکتب امام حسین(ع) فرا گرفت گفت: جوانان و شهدای مدافع حرم از عاشورا الگو گرفتند و موجب افتخار کشور شدند.

وی افزود: با وجود فضای مسمومی که دشمن ایجاد کرده کشورمان هنوز هم جوانان مؤمن و مخلص زیادی  دارد که باید قدر آنها را بدانیم.

خاطره‌ای زیبا و معنوی از کتابی بنام “یادت باشد”

امام جمعه دزفول به دیدار اخیر خبرگان با مقام معظم رهبری در بیان خاطره‌ای زیبا و معنوی از کتابی بنام “یادت باشد” اشاره کرد و اظهار داشت: در این کتاب به زندگی مشترک شهید مدافع حرم “حمید سیاهکالی مرادی” از زبان همسرش پرداخته شده که مطالعه آن برای سبک زندگی جوانان بسیار آموزنده است.

 نذر دو جوان باید در تاریخ ثبت شود

وی افزود: در این کتاب دو جوان سه روز نذر و با خدای متعال معامله می‌کنند که در جشن عروسی‌شان معصیتی صورت نگیرد و این مهم باید در تاریخ ثبت شود.

کوچک و بزرگ باید احکام الهی را در همه عرصه‌های زندگی پیاده کنند

امام جمعه دزفول در بخشی دیگر از خطبه ها به هفته امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و گفت: کوچک و بزرگ باید احکام الهی را در همه عرصه‌های زندگی پیاده کنند و نباید بگذارند اشرار در جامعه مسلط شوند.

امام جمعه دزفول گفت: دشمن قصد دارد با جنگ رسانه‌ای گسترده بین مسلمانان منطقه تفرقه انگیزی کند.

اربعین مانور بزرگ مسلمانان است

وی افزود: اربعین مانور بزرگ مسلمانان است که دشمن قصد دارد با تفرقه انداختن و ایجاد اختلاف بین مسلمانان این حرکت بزرگ را کم رنگ کند.

منافقین رژیم صهیونیستی و سران عرب متحد شدند تا فشار به ایران را تشدید کنند

خطیب نماز جمعه دزفول بر ضرورت هوشیاری مسلمانان در مقابله با تفرقه انگیزی دشمن تأکید کرد و گفت: منافقین، رژیم صهیونیستی و سران عرب متحد شدند تا فشار علیه ایران را تشدید کنند.

آمریکا و قارون‌های منطقه و فعال کردن جنگ رسانه‌ای برعلیه ایران

وی افزود: آمریکا با پشتیبانی از قارون‌های منطقه و فعال کردن جنگ رسانه‌ای سعی دارد افکار عمومی را نسبت به ایران خراب کند.

موشک‌های نقطه زن ما در شعاع ۲ هزار کیلومتری کشورمان آماده است

خطیب جمعه دزفول در ادامه به شلیک موشک‌های نقطه زن سپاه به مقرهای تروریست‌ها در اقلیم کردستان عراق اشاره کرد و گفت: پیام این اقدام این است که نشان می‌دهد موشک‌های نقطه زن ما در شعاع ۲ هزار کیلومتری کشورمان آماده و پایگاه‌های دشمن در دسترس ما هستند.

تأکید بر ادامه راه شهدا و گرامیداشت سالروز رحلت آیت الله آقامیری

امام جمعه دزفول در پایان خطبه‌های نماز با تأکید بر ادامه راه شهدا، ورود ۱۳۵ شهید گمنام را به میهن اسلامی گرامی داشت و به مناسبت سالروز رحلت حضرت آیت الله آقامیری(ره) از علمای فقید دزفول از این روحانی جلیل القدر بعنوان عالمی برجسته، متقی و الگویی پرهیزکار برای مردم و شاگردانش یاد کرد.

متن کامل خطبه ها:

خطبه اول:

سَلامُ عَلَیْکُم جَمیعاً ورَحْمَةُ اللهِ وَبَرَکاتُهُ

اَعُوذُ بِاللّهِ السَّمیعِ الْعلیمِ مِن شَرِّ الشَّیطانِ اللَّعینِ الرَّجیم

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ

اَلسَّلامُ عَلَى الْحُسَیْنِ وَ عَلى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَیْنِ وَ عَلى اَوْلادِ الْحُسَیْنِ وَ عَلى اَصْحابِ الْحُسَیْنِ.

از همه برادران و خواهران نمازگزار دعوت می‏کنم که تقوای الهی را مراعات بفرمایند. تقوای الهی انسان را به نجات و رستگاری می‏رساند.

امیرالمؤنین در نهج البلاغه می‏فرماید: تقوا مرکبی است که بسیار راهوار و آرام، صاحبانش بر آن سوار می‏شوند. و زمام آن مرکب را به دست می‏گیرند و تا قلب بهشت پیش می‏تازند.

این نتیجه تقوا و پرهیزگاری است. امیدواریم خدای متعال به همه ما توفیق پرهیزگاری و تقوای الهی کرامت بفرماید ان‏شاءالله.

ایام فرارسیدن ماه حزن و اندوه اهل بیت عصمت و طهارت را به همه شیعیان و دوستداران و محبان اهل بیت عصمت و طهارت تسلیت و تعزیت عرض می‏کنیم.

ایام محرم، ایام عبرت گرفتن از نهضت حسینی و قیام عاشورا است. مجالس عزای سرور سالار شهیدان ابی‏عبدالله حسین(ع) که در ماه محرم و صفر برگزار می‏شود؛ باید قدر این مجالس را دانست. باید این عزاداری‏ها، این مجالس به پا داشتن عزای امام حسین(ع) وسیله‏ای باشد برای ارتباط و اتصال هرچه محکم‌تر بین ما و بین اباعبدالله الحسین و خاندان عصمت و طهارت. باید بین ما و اسلام و کتاب خدا قرآن کریم ارتباط برقرار کند.

نقطه ثقل محرم، احیای عاشورا است، زنده نگه داشتن عاشورا است، عمق یابی و  ژرفا بخشی عاشورا است. نباید نگاهمان به عاشورا یک نگاه سطحی و احساسی صرف باشد. باید با فرهنگ عاشورا، فرهنگی غنی، فرهنگی جامع، فرهنگی پرمحتوا، از آن استفاده کرد و بهره برد. درس اصلی و پیام جاودانه مکتب حسینی، زیر بار ظلم نرفتن و قبول ذلت نکردن است.

درسی که ما از نهضت کرب و بلا می‏گیریم مبارزه با ظالم هست، کمک کار و یاور مظلوم بودن است. که امیرالمؤمنین می‏فرماید: کونوا لِلظّالِمِ خَصمًا وَ لِلمَظلُومِ عَونًا یعنی همیشه دشمن ظالم باشید و یار و یاور انسان مظلوم.

اینکه بعضی‏ها می‏گویند ما عزاداری‏مان را می‏کنیم و به سیاست کاری نداریم، این حرف، حرف اشتباه محض است. امام حسین(ع) تمام زندگیش، تمام قیامش، به خاطر مسئله سیاست بود، به خاطر مسئله اینکه ظالم آمده بود حاکم شده بود.

انسان مؤمن، کسی که تحت تأثیر فرهنگ عاشور است؛ تربیت شده مکتب حسین بن علی(ع) است؛ نمی‏تواند نسبت به مسائل جامعه‏اش بی تفاوت باشد. فلذا باید مفاهیم انقلابی، مفاهیم قرآنی، مضامین معرفتی و بصیرتی در عزاداریهای ما باشد ان‏شاءلله.

ماه محرم، ماه جوشش عواطف پاک انسانی نسبت به سرور و سالار شهیدان اباعبدالله حسین(ع) است.

قرآن هم می‏فرماید: قُل لَّا أَسْأَلُکُمْ عَلَیْهِ أَجْرًا إِلَّا الْمَوَدَّةَ فِی الْقُرْبَی ای پیامبر بگو: که من برای زحمتی که برای شما کشیدم؛ برای خون دلهایی که خوردم که شما مسلمانان امت اسلامی هدایت بشوید؛ هیچ چیز جز محبت و مودت اهل بیتم از شما توقع ندارم و نمی‏خواهم.

حالا این مودت چیست که پیامبر با آن همه خون دلی که خورد، با آن همه زحمتی که کشید، با آن همه مصائبی که تحمل کرد، اجرش را فقط محبت و مودت اهل بیتش قرار داده است؟ این مودت چیست؟ مودت، بزرگترین پشتوانه تبعیت و اطاعت از ولایت است. اگر مودت نباشد؛ بلایی بر سر امت اسلامی خواهد آمد که دوران اول بر سر عده‌ای آمد که همین مودت را کنار گذاشتند.

گفتند: حَسْبُنَا کِتَابُ اللَّهِ . گفتند کتاب خدا برای ما کافی است و آن توصیه و وصیت پیامبر را که فرمود من دو چیز گران بها در بین شما باقی می‏گذارم؛ یکی کتاب خدا، یکی عترت و اهل بیتم و اینها از همدیگر جدا نیستند، یکی را کنار گذاشتند، و به وصیت پیامبر عمل نکردند. جامعه آن روز، جامعه اسلامی آن عصر، آن لطمه و آسیب غیر قابل جبران را دید. این بلا به سرشان آمد.

حسین بن علی(ع) مشعل هدایت و کشتی نجات است. حذیفة یمان می‏گوید: رسول خدا(ص) را دیدم که دست حسین بن علی را در دست گرفتند فرمود: أیُّها النّاسُ هذا الحُسَینُبنُ عَلیٍّ فاعرِفوهُ او را بشناسید. فَوَ الَّذی نَفسِى بِیَدِهِ إِنَّهُ لَفی الجَنَّةِ فرمود: سوگند به خدا، سوگند به آن خدایی که جانم در دستم اوست؛ او در بهشت است. و مُحِبِّهِ فِی الجَنَّةِ و دوستان حسین و دوستداران حسینم در بهشت هستند.

و مُحِبِّی مُحِبِّیهِ فی الجَنَّةِ و دوستان دوستان امام حسینم در بهشت هستند. این جایگاه امام حسین(ع) است، این جایگاه هدایتگری امام حسین(ع) است، این جایگاه محبت و مودت امام حسین(ع)است؛ کسی که محب حسین بن علی باشد؛ فرجامش بهشت خواهد بود. فرجامش رستگاری خواهد بود.

روزی پیامبر اکرم ختم انبیا محمد مصطفی(ص) امام حسین(ع) با خود به بالای منبر برد و فرمود: ای مردم این حسین بن علی است؛ آگاه باشید که او بر همه افراد افضل است. سپس پیامبر درباره امام حسین(ع) در جلسه عمومی منبر اعلام می‏کند می‏فرماید: خدایا او را به تو و نیکان امت خود می‏سپارم.

از این حدیث می‏خواهم استفاده بکنم؛ پس حسین بن علی(ع) نزد امت ودیعه الهی بود، حسین بن علی یک امانت الهی بود؛ که پیامبر اورا به امت سپرد؛ ولی آیا امت امانت داری کردند؟ کوفیان که مدیون محبتهای امیرالمؤمنین(ع) پدر امام حسین(ع) بودند دهها هزار نامه و دعوتنامه برای امام حسین(ع) فرستادند.

و حسین را به طرف عراق دعوت کردند. ولی چه کردند؟ و چگونه امانتداری پیامبر را انجام دادند؟ در روز دوم محرم، امام حسین(ع) و کاروانش را وادار کردند در سرزمین نینوا که همان کربلا باشد فرود بیاید. سپس آب را که حق هر جنبنده‏ای است؛ که در جنگ صفین امیرالمؤمنین وقتی که لشکریان معاویه زودتر از لشکر علی(ع) آمدند آب را گرفتند و اجازه ندادند که لشکر از راه رسیده امام علی(ع) که تشنه بود آب بردارند؛ که امیرالمؤمنین خطبه‏ای غرائی خواند و یارانش را تهییج را کرد و چاهها را از دست لشکریان معاویه گرفتند؛ آنها می‏خواستند همان کار را با لشکریان معاویه بکنند. امیرالمؤنین فرمودند: نه، آب حق هر جانبنده‏ای است. اینها دیده بودند که امیرالمؤمنین(ع) حتی دشمنش را از آب محروم نکرد.

ولی با فرزند امیرالمؤمنین(ع) چه کردند؟ آب را به روی او بستند. اصحاب و یاران و برادران و فرزندان امام حسین(ع) را با لب تشنه به شهادت رساندند. ذریه و خانواده و اهل بیت امام حسین(ع) را به اسارت در آوردند و آنها را شهر به شهر چرخاندند. و انگشت نمای دشمن کردند.

ظهر روزعاشورا وقتی که همه اصحاب و یاران امام حسین(ع) به شهادت رسیده بودند و امام حسین(ع) یکه و تنها غریب و بی کس در میدان مانده بود؛ فریاد هل من ناصرش بلند بود. اما کسی نبود او را یاری کند.

به مردم جفاکار کوفه می‏فرمود: مگر شما ما را دعوت نکردید؛ مگر شما نامه ننوشتید. در بعضی از مقاتل نوشته‌اند که امام حسین(ع) نامه‏ها را درآورد، خواند؛ به اسم خواند. فلان کس مگر تو خودت مرا دعوت نکردی که بیا که باغهای ما به خاطر نبودتان ثمر نمی‏دهند. بیا که به باغهای ما برکت بیافتد؟ مگر شما نبودید که دعوت کردید؟ مگر من چه ظلمی در حق شما کرده‌ام که می‏خواهید خون مرا بریزید. ولی دریغ از گوش شنوا. چه کردند با امام حسین(ع)؟

ظهر عاشورا امام حسین را با لب تشنه، جگر گوشه فاطمه زهرا(س)، پاره تن رسول خدا(ص)، او را با لبان تشنه، کنار رود فرات سر از بدنش جدا کردند.  لَا حَوْلَ وَ لَا قُوَّهَ إِلَّا بِاللَّهِ الْعَلِیِّ الْعَظِیمِ

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ   ‌قُلْ هُوَ اللَّهُ أَحَدٌ  اللَّهُ الصَّمَدُ   لَمْ یَلِدْ وَلَمْ یُولَدْ   وَلَمْ یَکُنْ لَهُ کُفُوًا أَحَدٌ

وَالسَّلامُ عَلَیْکُم ورَحْمَةُ اللهِ وَبَرَکاتُهُ

خطبه دوم:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ

عبادالله، بندگان خدا، خواهران و برادران ایمانی،عزیزان نمازگزار، اُوصِیکُم وَ نَفسی وَ نَفسی وَ نَفسی بتَقوَى اللّه همه شما و خودم را به تقوای الهی دعوت می‏کنم.

امیرالمؤمنین(ع) در نهج البلاغه می‏فرماید: اعْلَمُوا عِبَادَ اللَّهِ أَنَّ التَّقْوَى دَارُ حِصْنٍ عَزِیزٍ می‏فرماید: ای بندگان خدا بدانید که تقوای الهی قلعه‏ای مستحکم و شکست ناپذیراست.

امیدواریم همگی بتوانیم در این قلعه مستحکم و دژ محکم از گزند گناه و شیطان در امان باشیم ان‌شاءالله.

در آستانه تاسوعا و عاشورای حسینی قرار داریم. بار دیگر به رمز جاودانگی نهضت عاشورا، باید بپردازیم و توجه کنیم.

عاشورایی که رمزماندگاری اسلام ناب محمدی(ص) است، عاشورایی که به انسانها درس فداکاری، ایثار و شجاعت می‏دهد. عاشورایی که هم برای خواص پیام دارد؛ هم برای عوام پیام دارد. عزاداریها باید جهت دار باشد.

باید آگاهی بخش باشد. باید جنبه بصیرت و معرفت افزایی داشته باشد. باید در عزاداریها از مضامین اسلامی و انقلابی و قرآنی استفاده بشود. اشعار و نوحه‏ها هم باید حماسی باشند هم ادبی باشند، که دلنشین باشند. باید با استفاده از فرهنگ ژرف مکتب حسینی به شبهات که این روزها هم کم نیستند پاسخ‏های مستدل و منطقی داد.

مناسبت بسیار خوبی است و مجالس روضه برگزار می‏شود منبرها زده می‌شود. باید به شبهاتی که برای جوانان ما مطرح می‏کنند؛ پاسخ گفت، پاسخگو بود. باید بیان کرد درس جاودانه ماندن نهضت حسینی، مبارزه مستمر با طاغوتها و مستکبران عالم است. پیام عاشورا یعنی همین.

باید استکبار ستیزی و ظلم ستیزی را از مکتب امام حسین(ع) یاد گرفت. جوانان ما، شهدای ما، شهدای حرم، از همین فرهنگ الگو گرفتند. از همین فرهنگ امام حسین(ع) بود که حججی و حججی‏ها برای این کشور و این مملکت افتخار آفریدند و موجب سربلندی ایران اسلامی شدند.

در دیدار اخیر خبرگان خدمت رهبری، حضرت آقا مطلبی را از کتاب “یادت باشد” که در مورد زندگی مشترک شهید مدافع حرم حمید سیاه کالی مرادی، از زبان همسرش هست نقل می‏کند. که همین کتاب هم من امروز پرسیدم در کتاب فروشی نماز جمعه خدمت عزیزان عرضه می‏شود. کتابی بسیارارزنده‏ای است. مخصوصا برای سبک زندگی جوانان.

حضرت آقا فرمودند: دو جوان، یک پسر یک دختر می‏خواهند ازدواج بکنند که دانشجو هم بودند؛ اینها می‏آیند نذر می‏کنند سه روز روزه بگیرند خوب دقت بفرمائید نمازگزاران عزیز که در جشن عروسی آنها ناخواسته معصیتی صورت نگیرد. نه که خودشان معصیت نکنند؛ دیگران هم معصیت نکنند. با خدا معامله می‏کنند نذر می‏کنند سه روز روزه می‏گیرند.

این چیزهایی است که باید در تاریخ ثبت بشود. بعد وقتی که این جوان می‏خواهد اعزام بشود برای سوریه، حضرت آقا می‏فرماید: این داستان مال همین سال ۹۴ و ۹۵ و همین سالها بوده است؛ مال صد، صد و پنجاه سال قبل نیست. این جوان وقتی می‏خواهد اعزام بشود برای سوریه و دفاع از حریم اهل بیت حضرت زینب علیها السلام. خانمش گریه می‏کند. این جوان به خانمش می‏گوید که من دلم لرزید ولی ایمانم نلرزید. بعد خانمش به او می‏گوید: مانع رفتن تو نمی‏شوم. چون اگر مانع رفتن بشوم روز قیامت برای حضرت زهر(س) جوابی ندارم و سرافکنده می‏شوم بعد همین جوان می‏رود شهید می‏شود.

حضرت آقا این نکته را می‏فرمایند: ممکن است که بعضی‏ها بگویند با یک گل بهار نمی‏شود. فرمودند: نه از این دست جوانان ما کم نداریم، اینها برای ما درس است، اینها برای ما الگو است. ما علیرغم فضای مسمومی که در جامعه است؛ باز جوانان اینجوری تربیت می‏شوند. و کشور ما از این جوانان نیروهای مؤمن، مخلص بهره‌مند است. ببیند در مراسمات اعتکافها، در احیاها، در عزاداریها، در مساجد، در جلسات مذهبی، چقدر جوانان حضور دارند.

اینها همه لطف و عنایت خدای متعال نسبت به جامعه ماست. پس قدر بشناسیم. اینقدر خودمان تبلیغ کننده دشمن نباشیم که بگوییم آقا همه چیز از دست رفت. دشمن این را می‏خواهد. دشمن می‏خواهد به ما به باورند که انقلاب اسلامی هیچ کاری نکرد. مراقب باشیم یک دفعه در زمین دشمن بازی نکنیم. درعزاداریهایمان مراقب باشیم ارزشها و شئونات اخلاقی را رعایت کنیم.

اگر واقعاَ می‏خواهیم برای امام حسین(ع) مخلصانه عزاداری کنیم. باید مراقب باشیم. باید مواظب باشیم. کارهایمان، رفتارمان، عزاداریمان به گونه‏ای باشد که موجب زینت ائمه(ع) هدی باشیم.

هفته امربه معروف و نهی از منکر را داریم که باید از کوچک و بزرگ این فریضه الهی را در زندگی خود، در همه عرصه‌های  زندگی خود مد نظر داشته باشیم. این فریضه بزرگ الهی، اگر باشد، بقیه دستورات و احکام اسلام هم خواهند بود. و الا اگر این نباشد اینها هم بقایی نخواهند داشت و از بین خواهند رفت. اگر این فریضه الهی نباشد؛ اشرار بر جامعه مسلط می‏شوند. ولی اگر امر به معروف و نهی ازمنکر در جامعه‏ای باشد؛ خوبان و ابرار جایگاه خودشان را در جامعه پیدا می‏کنند.

امت اسلامی باید هوشیار باشد. دشمنان ما یک جنگ رسانه‏ای گسترده‏ای علیه ما به راه انداخته‌اند. که در بین امت اسلامی، تفرقه و جدایی ایجاد کنند. آنها از وحدت و همدلی مسلمانان می‏ترسند. همین قضیه فتنه‌گری بیگانگان در بصره و حمله به کنسولگری ایران در همین راستا بود. توطئه‏ای بود برای ایجاد اختلاف و تفرقه بین ملت ایران و عراق.

چون از اربعین می‏ترسند. می‏ترسند باز موسم اربعین فرا برسد. جهان اسلام، جهان تشیع، باز با اربعین یک مانور بزرگی به دنیا نشان بدهند. اینها از اربعین می‏ترسند. از قبل شروع کرده‌اند که اختلاف بیاندازند. در عراق از بدی ایران می‏گویند و در ایران از بدی از عراق می‏گویند. و مسائلی که در فضای مجازی خودتان بهتر می‏دانید؛ مطرح می‏کنند.

امروز منافقین رژیم صهیونیستی و سران ارتجاع عرب با هم متحد شده‌اند؛ تا فشار بیشتری به ایران بیاورند. و آمریکا را وادار کنند که بر تحریمهایش و بر فشارهایش علیه جمهوری اسلامی اضافه بکند. امروز آمریکا پشتوانه مالی قارونهای منطقه، اتاق فکر جنگ رسانه‏ای تشکیل داده است تا افکار عمومی نسبت به جمهوری اسلامی بدبین کند.

هفته گذشته شاهد حماسه حمله موشکی سپاه بودیم؛ که به مقر تروریستها را در اقلیم کردستان یک حمله موشکی داشت و درس عبرت آمیزی به آنها داد و پیامی هم به دشمنان ما داد. پیامش هم این بود که: موشکهای نقطه زن ما در شعاع دو هزار کیلومتری کشور عزیزمان، هر پایگاهی، هر مقری از دشمن باشد مورد تهدید است و در دسترس ماست.(تکبیر نمازگزاران)

نباید با دم شیر بازی کنید. مراقب باشید. با آتش بازی نکنید.

دو تا نکته را در پایان خطبه عرض بکنم دیگر خطبه دوم را به پایان ببرم. یکی ورود ۱۳۵ شهید گمنام به کشور عزیزمان بود که فضای کشور را عطر آگین و ملکوتی کرد. که ما بار دیگر با شهدای عزیز میثاق می‏بندیم.عهد می‏کنیم که شهدا به راه شما پایدار باشیم. محکم باشیم. به راه شما وفادار باشیم.

و به یادمان بیاید که دستاوردهای عظیمی که به دلیل خون پاک شهدا برای کشور بوجود آمد. سربلندی، سرافرازی کشور، امنیت کشورعزیزمان، ان‌شاءالله که همه مسئولین هم به خود بیایند برای این ملت، برای این کشوری که این شهدا داده است خدمت کنند مراقب باشند. وظیفه شان را درست انجام بدهند. مشکلات را برای مردم حل بکنند. این مردم شایسته خدمت هستند.

این مردم، مردم صبور ومقاومی هستند که چهل سال است استقامت کردند. برای اسلام، برای سربلندی قرآن، برای سربلندی کشورعزیزمان. باید به آنها خدمت بشود. ما باید از این شهدا درس ایثار و جهاد و از خود گذشتگی بگیریم. نه اینکه احتکار بکنیم دائم بیشتر دنیا ما را بگیرد. مراقب باشیم. مواظب باشیم. شهدا کجا رفتند؛ ما کجا داریم حرکت می‏کنیم؟ کسانی که دنیاپرستی را در پیش گرفتند به خود بیایند.

نکته دیگری که باید عرض بکنم سالروز عالم جلیل القدر حضرت آیة الله آقامیری را داریم. این عالم برجسته و متقی و پرهیزگار که حقیقتاَ الگویی بود؛ در فضیلت و زهد و تقوا برای هم مردم عزیز، هم ارادتمان، هم شاگردانش. یاد این عالم گرامی و سید جلیل القدر را گرامی می‏داریم ان‏شاءالله بتوانیم به خوبی از این مرد عالم دینی تجلیل بکنیم و خداوند او را با اجداد طاهرینش محشور بگرداند.

پروردگارا را به مقربان درگاهت قسمت می‏دهیم اسلام و مسلمانان نصرت کرامت بفرماید…

دشمنان اسلام ومسلمانان را خوار و ذلیل و نیست و نابود بگردان …

توطئه و نقشه‏های آنان را به خودشان برگرداند…

شهدای ما و امام شهیدان با سید الشهدا محشور بفرما…

پروردگارا رهبر عظیم الشأن وهمه خدمتگزاران  به دینت در پناه امام زمان(عج) حفظ بفرما…

در فرج آقایمان و مولایمان امام زمان(عج) تعجیل بفرما…

لباس عافیت و تندرستی برتن بیماران بپوشان…

خدایا  پروردگارابه حق مقربان درگاهت که محمد آل محمد باشند خدایا جوانان ما را، مشکلاتشان را حل بگردان.

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ  إِنَّا أَعْطَیْنَاکَ الْکَوْثَرَ  فصَلِّ لِرَبِّکَ وَانْحَرْ  إِنَّ شَانِئَکَ هُوَ الْأَبْتَرُ       

وَالسَّلامُ عَلَیْکُم ورَحْمَةُ اللهِ وَبَرَکاتُه