۲۳م، شهریور ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۳م, شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۶:۲۳ ب.ظ | کد خبر: 72447

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آئین باشکوه نمازجمعه در اولین جمعه از ماه محرم با حضور مردم مؤمن و ولایت مدار دزفول و به امامت حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در مصلای امام علی(ع) قرارگاه فرهنگی این شهرستان برگزار شد.

تقوا انسان را به نجات و رستگاری می‌رساند

خطیب نمازجمعه دزفول در خطبه اول با دعوت خود و مردم به رعایت تقوای الهی گفت: تقوا انسان را به نجات و رستگاری می‌رساند.

مجالس حسینی باید وسیله‌ای برای ارتباط محکم بین ما و اهل بیت باشد

امام جمعه دزفول در ادامه فرارسیدن ماه محرم را تسلیت گفت و از این ایام بعنوان فرصتی برای عبرت گرفتن از نهضت حسینی یاد کرد و افزود: مجالس حسینی باید وسیله‌ای برای ارتباط محکم بین ما و اهل بیت علیهم السلام، اسلام و کتاب خدا قرآن باشد.

نقطه ثقل محرم احیا و زنده نگه داشتن عاشورا است

وی افزود: نقطه ثقل محرم احیا و زنده نگه داشتن عاشورا است و نگاه ما نباید سطحی و احساسی باشد بلکه از فرهنگ غنی، جامع و پر محتوای آن باید بهره برد.

پیام جاودانه مکتب عاشورا مبارزه با ظالم و کمک به مظلومین است

امام جمعه دزفول با تأکید بر این نکته که پیام جاودانه مکتب عاشورا مبارزه با ظالم و کمک به مظلومین است اظهار داشت: بعضی‌ها می‌گویند ما عزاداری می‌کنیم و کاری به سیاست نداریم اما باید بدانند این حرف، اشتباه محض است چرا که امام حسین(ع) تمام قیامش به خاطر سیاست بود.

در مجالس حسینی از مفاهیم انقلابی، قرآنی، معرفتی و بصیرتی باید بهره برد

خطیب نماز جمعه دزفول تأکید کرد: انسان مؤمن نمی‌تواند نسبت به مسائل جامعه‌اش بی تفاوت باشد و در مجالس حسینی از مفاهیم انقلابی، قرآنی، معرفتی و بصیرتی باید بهره برد.

محبت و مودت به اهل بیت بزرگترین پشتوانه تبعیت و اطاعت از ولایت است

وی افزود: ماه محرم جوشش عواطف پاک انسانی به حضرت سیدالشهدا(ع) است و محبت و مودت به اهل بیت بزرگترین پشتوانه تبعیت و اطاعت از ولایت است.

در آستانه تاسوعا و عاشورا به رمز جاودانه نهضت عاشورا باید توجه داشت

حجةالاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم نماز جمعه دزفول اظهار داشت:در آستانه تاسوعا و عاشورای حسینی باید به رمز جاودانه نهضت عاشورا توجه داشته باشیم.

عزاداری‌ها برای امام حسین(ع) باید جهت دار و آگاهی بخش باشند

وی افزود: عزاداری‌ها برای امام حسین(ع) باید جهت دار و آگاهی بخش باشند و در این عزاداری‌ها جنبه بصیرتی و معرفت افزایی رعایت شود و از اشعار و نوحه‌های حماسی و ادبی استفاده شود و به شبهات موجود جوانان پاسخ گفته شود.

مبارزه مستمر با طاغوت‌ها درس جاودانه ماندن نهضت حسینی است

وی اضافه کرد: مبارزه مستمر با طاغوت‌ها درس جاودانه ماندن نهضت حسینی است که باید در این عزاداری‌ها تبیین شود.

جوانان و شهدای مدافع حرم از عاشورا الگو گرفتند و موجب افتخار کشور شدند

امام جمعه دزفول با بیان اینکه باید استکبارستیزی و ظلم ستیزی را از مکتب امام حسین(ع) فرا گرفت گفت: جوانان و شهدای مدافع حرم از عاشورا الگو گرفتند و موجب افتخار کشور شدند.

وی افزود: با وجود فضای مسمومی که دشمن ایجاد کرده کشورمان هنوز هم جوانان مؤمن و مخلص زیادی  دارد که باید قدر آنها را بدانیم.

خاطره‌ای زیبا و معنوی از کتابی بنام “یادت باشد”

امام جمعه دزفول به دیدار اخیر خبرگان با مقام معظم رهبری در بیان خاطره‌ای زیبا و معنوی از کتابی بنام “یادت باشد” اشاره کرد و اظهار داشت: در این کتاب به زندگی مشترک شهید مدافع حرم “حمید سیاهکالی مرادی” از زبان همسرش پرداخته شده که مطالعه آن برای سبک زندگی جوانان بسیار آموزنده است.

 نذر دو جوان باید در تاریخ ثبت شود

وی افزود: در این کتاب دو جوان سه روز نذر و با خدای متعال معامله می‌کنند که در جشن عروسی‌شان معصیتی صورت نگیرد و این مهم باید در تاریخ ثبت شود.

کوچک و بزرگ باید احکام الهی را در همه عرصه‌های زندگی پیاده کنند

امام جمعه دزفول در بخشی دیگر از خطبه ها به هفته امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و گفت: کوچک و بزرگ باید احکام الهی را در همه عرصه‌های زندگی پیاده کنند و نباید بگذارند اشرار در جامعه مسلط شوند.

امام جمعه دزفول گفت: دشمن قصد دارد با جنگ رسانه‌ای گسترده بین مسلمانان منطقه تفرقه انگیزی کند.

اربعین مانور بزرگ مسلمانان است

وی افزود: اربعین مانور بزرگ مسلمانان است که دشمن قصد دارد با تفرقه انداختن و ایجاد اختلاف بین مسلمانان این حرکت بزرگ را کم رنگ کند.

منافقین رژیم صهیونیستی و سران عرب متحد شدند تا فشار به ایران را تشدید کنند

خطیب نماز جمعه دزفول بر ضرورت هوشیاری مسلمانان در مقابله با تفرقه انگیزی دشمن تأکید کرد و گفت: منافقین، رژیم صهیونیستی و سران عرب متحد شدند تا فشار علیه ایران را تشدید کنند.

آمریکا و قارون‌های منطقه و فعال کردن جنگ رسانه‌ای برعلیه ایران

وی افزود: آمریکا با پشتیبانی از قارون‌های منطقه و فعال کردن جنگ رسانه‌ای سعی دارد افکار عمومی را نسبت به ایران خراب کند.

موشک‌های نقطه زن ما در شعاع ۲ هزار کیلومتری کشورمان آماده است

خطیب جمعه دزفول در ادامه به شلیک موشک‌های نقطه زن سپاه به مقرهای تروریست‌ها در اقلیم کردستان عراق اشاره کرد و گفت: پیام این اقدام این است که نشان می‌دهد موشک‌های نقطه زن ما در شعاع ۲ هزار کیلومتری کشورمان آماده و پایگاه‌های دشمن در دسترس ما هستند.

تأکید بر ادامه راه شهدا و گرامیداشت سالروز رحلت آیت الله آقامیری

امام جمعه دزفول در پایان خطبه‌های نماز با تأکید بر ادامه راه شهدا، ورود ۱۳۵ شهید گمنام را به میهن اسلامی گرامی داشت و به مناسبت سالروز رحلت حضرت آیت الله آقامیری(ره) از علمای فقید دزفول از این روحانی جلیل القدر بعنوان عالمی برجسته، متقی و الگویی پرهیزکار برای مردم و شاگردانش یاد کرد.