۱۹م، شهریور ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۹م, شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۲ ب.ظ | کد خبر: 72387

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در جمع هیأت امنای برنامه برافراشتن پرچم عزای امام حسین علیه السلام در شب اول محرم ضمن قدردانی از این برنامه خودجوش و حسینی گفت: برافراشتن پرچم بطور رسمی و عمومی بسیار شایسته و بجا بوده و اگر با اخلاص همراه شود شکوه بیشتری خواهد یافت و قطعا اباعبدالله الحسین علیه السلام نیز یاری خواهد کرد.

امام جمعه دزفول برنامه را خلاقانه و عالی دانست و افزود: این برنامه متناسب با احساسات و شور حسینی مردم دزفول است و ظرفیت دارد که تحولی عظیم در عزاداری سیدالشهدا در دزفول ایجاد کرده و بعنوان یکی از مراسمات شایسته در استان و حتی کشور مطرح شود.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی ادامه داد: در حد توان از این برنامه حمایت کرده و برای انسجام بیشتر آن تلاش خواهیم کرد.

شایان ذکر است که مراسم برافراشتن پرچم عزای امام حسین علیه السلام چندین سال است که در دزفول پایه گذاری شده است بدین ترتیب که در شب اول ماه محرم با اجرای مراسم عزاداری در بقعه علی مالک دزفول بصورت هیأت عزاداری به طرف امامزاده سبزقبا حرکت کرده و پس از برافراشتن این پرچم، در آنجا نیز به عزاداری می پردازند.

پرچم برافراشته شده بر فراز آستان متبرک سبزقبا تا پایان ماه صفر روز شهادت امام رضا علیه السلام برافراشته مانده و پس از آن طی مراسمی به بقعه علی مالک برگردانده می‌شود.