۱۶م، شهریور ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۶م, شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۵:۱۸ ب.ظ | کد خبر: 72334

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آئین باشکوه نمازجمعه با حضور مردم مؤمن و ولایت مدار دزفول و به امامت حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در مصلای امام علی(ع) قرارگاه فرهنگی این شهرستان برگزار شد.

دعوت به تقوا و تبیین درس‌هایی که از مکتب عاشورا باید آموخت

خطیب نمازجمعه دزفول در خطبه اول با دعوت خود و مردم به رعایت تقوای الهی گفت: حلقه وصل مؤمنین به ائمه معصومین علیهم السلام تقوا و خداترسی است.

انسان حسینی درس فلاح را در مسیر رسیدن به بهشت برمی‌گزیند

امام جمعه دزفول در ادامه خطبه و در آستانه ماه محرم به تبیین درس‌هایی که از مکتب عاشورا باید آموخت پرداخت و اظهار داشت: قیام حسینی به ما می‌آموزد که خاتمه زندگی انسان می‌تواند منتهی به بهشت یا جهنم باشد و این انسان حسینی است که درس فلاح و رستگاری را در مسیر رسیدن به بهشت برمی‌گزیند.

بیان حدیث شریفی از امام علی (ع) :مردم در راه رسیدن به زندگی سه گروهند

وی در ادامه به بیان حدیث شریفی از امام علی(ع) مبنی بر اینکه مردم در راه رسیدن به زندگی سه گروهند افزود: گروه اول کسانی هستند که اقدام آنها سریع و در عمل صالح تردید ندارند و این افراد دارای همت بلند هستند و از تنبلی بیزارند.

امام جمعه دزفول گروه دوم را افرادی دانست که به کندی حرکت کرده و در عمل مستحکم نیستند و این افراد باید به خدا پناه ببرند تا به هدف برسند.

وی گروه سوم از منظر امام علی(ع) را کسانی نام برد که در عمل صالح و بندگی خدا کوتاهی می‌کنند و به فرجام زندگی نمی‎‌اندیشند و سرانجام آنها دوزخ است.

عبور از شرایط اقتصادی هشیاری مردم و مسئولان را می‌طلبد

حجةالاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم نماز جمعه دزفول گفت: امروز کشور در شرایط سختی است که عبور از این شرایط، هوشیاری مردم و مسئولان را می‌طلبد.

برخی به دنبال بی اعتماد کردن مردم نسبت به نظام هستند

وی با بیان اینکه برخی به دنبال بی اعتماد کردن مردم نسبت به نظام هستند با تأکید بر لزوم شناسایی عناصر نفوذی در کشور افزود: متأسفانه برخی در داخل با اقدامات نسنجیده خود بر مشکلات کشور می‌افزایند.

امام جمعه دزفول اضافه کرد: برخی پوشک بچه را به مدت ۲ سال احتکار کردند تا بگویند مسئولان نظام نمی‌توانند پوشک بچه را تأمین کنند.

فهرست افرادی که ارز دولتی گرفته اند باید اعلام شود

وی با تأکید بر لزوم اعلام فهرست افرادی که ارز دولتی گرفته اند، گفت: بهانه نداشتن قطعاتی مانند ضبط خودرو برای خودداری از عرضه به بازار به هیچ عنوان پذیرفتی نیست.

دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی باید با متخلفان برخورد قاطع کنند

حجةالاسلام والمسلمین قاضی با بیان اینکه هزاران کالای مورد نیاز مردم در گمرک است و ترخیص نمی شود، افزود: دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی باید با متخلفان برخورد قاطع کنند.

راه برون رفت از مشکلات اقتصادی کشور ایستادگی و اتحاد است

وی راه برون رفت از مشکلات اقتصادی کشور را ایستادگی و اتحاد دانست و گفت: همه دنیا در دفاع مقدس مقابل ما بودند ولی ایستادگی کردیم، اکنون نیز باید گوش به فرمان مقام معظم رهبری باشیم تا با اتحاد و ایستادگی بر مشکلات فائق آییم.

متأسفانه عده‌ای با هر شایعه‌ای بیش از نیاز خود کالا خریداری می‌کنند

امام جمعه دزفول خواستار همراهی مردم برای رفع مشکلات کشور شد و افزود: متأسفانه عده‌ای با هر شایعه‌ای بیش از نیاز خود کالا خریداری می‌کنند که این موضوع بر مشکلات می‌افزاید.

افراد مرفهی که مدیریت ندارند باید کنار گذاشته شوند

امام جمعه دزفول یادآور شد: برخی از مسئولین نباید با همه امکانات رفاهی فقط در فکر خود باشند و ملت را فراموش کنند، افراد مرفهی که به حال مردم، دلشان نمی‌لرزد و مدیریت ندارند باید کنار گذاشته شوند.

گرامیداشت سالروز قیام ۱۷ شهریور

خطیب جمعه دزفول در فرازی دیگر از خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به سالروز قیام ۱۷ شهریور اظهار داشت: رژیم پهلوی عمق جنایت و دشمنی خود با مردم را با کشتن هزاران نفر از مردم نشان داد.

وی با اشاره به آغاز ماه محرم از هفته آینده گفت: ماه محرم فرصت مغتنمی است و باید از درس‌های آن برای مقابله با دشمن استفاده کنیم.

تأکید بر لزوم نهادینه شدن فرهنگ حسینی در جامعه

حجةالاسلام والمسلمین قاضی با تأکید بر لزوم نهادینه شدن فرهنگ حسینی در جامعه افزود: مسائل روز جامعه باید در سخنرانی‌ها تبیین شوند.

عملیات ادلب سوریه و تلاش آمریکا برای تغییر موازنه قدرت در منطقه

وی در بخشی دیگر از خطبه‌ها با اشاره به عملیات ادلب سوریه و تلاش آمریکا برای تغییر موازنه قدرت در منطقه گفت: شمارش معکوس برای این عملیات آغاز شده است تا تنها نقطه در دست تروریست‌ها نیز آزادسازی شود.

امام جمعه دزفول افزود: در صورت آزادسازی این منطقه، آمریکا دیگر امکان حفاظت از تروریست‌ها را ندارد.

وی اظهار داشت: ترامپ بارها اعلام کرده که ورود آمریکا به خاورمیانه اشتباه بوده ولی از سوی دیگر در حال آماده سازی برای حمله به ادلب است.

گرامیداشت سالروز وفات آیت الله طالقانی(ره)

امام جمعه دزفول همچنین سالروز وفات آیت الله طالقانی را گرامی داشت و از این روحانی جلیل القدر بعنوان ابوذر انقلاب یاد کرد.